Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Matteo Salvini dal EU jasně najevo, že Itálie již nebude přijímat rozkazy od nikoho v záležitostech přistěhovalectví.

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Italský ministr vnitra připomněl francouzskému prezidentovi Emmanuelovi Macronovi, že Itálie „zvedla hlavu“ a „již nebude neposlouchat něčí rozkazy“.

  • matteo-salvini-dal-evrope-jasne-najevo-ze-italie-jiz-nebude-neprijimat-rozkazy-od-nikoho-v-zalezitostech-pristehovalectvi
«Itálie zvedla hlavu, neposlouchá rozkazy a nebude již „prodejnou děvkou “ EU. Pokud chce Macron mluvit o přistěhovalcích, ať přijede do Říma. Stačí, že Francie a Německo nemohou najít řešení migrační krize a ignorují požadavky nejvíce imigrací postižených zemí, jako jsou my a Malta, “řekl Matteo Salvini prostřednictvím Twitteru.

Tato prohlášení italského ministra vnitra přicházejí poté, co Macron oznámil dohodu mezi 14 zeměmi Evropské unie o umístění nelegálních přistěhovalců.
 
Na tiskové konferenci francouzský vůdce oznámil opatření přijatá k usnadnění přijímání nelegálních přistěhovalců: „Musíme posílit účinnost naší solidarity,“ řekl Macron. „Evropa nemůže být na rozhádaná, pokud jde o solidaritu.“

„Existují státy, které nám říkají, že nechtějí naši Evropu, pokud jde o sdílení břemene. Ale myslí si, že je to dobrá věc, pokud jde o strukturální fondy, “řekl.
 
Filippo Grandi, vysoký komisař OSN pro uprchlíky, také bránil přijímání nelegálních přistěhovalců: „Samozřejmě vybízíme Evropu, aby pokročila v zavedení tohoto mechanismu sdílené solidarity pro migranty a uprchlíky. O tomto mechanismu mluvíme už dlouhou dobu. Nyní se potvrzuje a to je velmi důležité ».
 
Překlad CFP!
 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře