Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Liberální Berlín?

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

V článku MF Dnes "Evropský den D" se píše: "celé své jméno si Tomáš nepřeje zveřejnit... V liberálním a levicově orientovaném Berlíně by přiznání sympatií k AfD, bylo společenskou sebevraždou." Známe to i ze zdejších diskuzí.
Pokud si Tomáš nepřeje zveřejnit své jméno ze strachu před znemožněním, jen proto, že dá zvláštní zpravodajce MF Dnes najevo sympatie k Alternativě pro Německo, pak nežije v liberálním, ale v totalitním Berlíně.

  • liberalni-berlin
  • liberalni-berlin

Sluníčkáři se ohání liberalismem stejně falešně, jako se kdysi komunisté v zemi, kterou obehnali ostnáčem, holedbali svobodou. Známe je i ze zdejších diskuzí. Stačí, aby sluníčkáři +přišli do kontaktu s opačným názorem, než sami prosazují a liberální smýšlení nahradí sprostota a urážky.

Stejně jako za "Stasi", tak i v týdnech před parlamentními volbami hučela média do Němců, jak dobře se zemi daří. Ekonomika roste, životní úroveň je vysoká. Ne všichni Němci s tím však souhlasí. Trápí je chudoba starých lidí a matek samoživitelek, nedostatečné mzdy v nejnižších profesích, problémy vzdělávacího systému, nízké důchody, migrační krize. Nahlas to říci se však bojí.

Je docela možné, že se někteří mohli bát prozradit agenturám svou náklonnost k AfD. Pro klid duše uvedli, že hlas odevzdají CDU-CSU a z toho důvodu může být zítřejší volební výsledek i velkým překvapením.

Autor: Štěpán Bicera

Zdroj: http://bicera.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=625135

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře