Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Italské úřady natvrdo obvinily miliardáře Sorose. Jeho neziskovky se spřáhly s pašeráky a lifruji migranty do EU

Hodnocení uživatelů:  / 6
NejhoršíNejlepší 

Vlivný finančník George Soros má podle televize Fox News spolupracovat s neziskovými organizacemi na převážená migrantů z Afriky.

Itálie a Řecko již dlouho poukazují na to, že jejich kapacity na přijímání dalších migrantů jsou v podstatě vyčerpány. Nyní obviňují neziskové organizace z toho, že se spřáhly s miliardářem Georgeem Sorosem a mají spolupracovat s pašeráky na převážení uprchlíků z Afriky. Uvedla to televize Fox News.

  • italske-urady-natvrdo-obvinily-miliardare-sorose-jeho-neziskovky-se-sprahly-s-paseraky-a-lifruji-migranty-do-eu

Do poloviny března k evropským břehům podle údajů Mezinárodní organizace pro migranty připluly lodě s více než dvaceti tisíci migranty. Právě šestnáct tisíc z nich skončilo v Itálii, která je považována za ,,vstupní bránu" do Evropy. Nicméně Itálie společně s Řeckem deklarují, že jejich kapacity na přijímání uprchlíků jsou vyčerpané. Řecký ministr zahraničí Jannis Mouzalas to řekl jasně: země už dále nemůže ,,absorbovat" další migranty, a proto už je dále nemůže přijímat. Důležitou roli také podle něho hrají ekonomické důvody.

Možná ještě horší situace panuje v Itálii. Podle Fox News v posledních třech letech přijala zhruba 500 000 migrantů. Italská vláda se domnívá, že část viny nesou neziskové a humanitární organizace, které jsou navíc nyní placeny vlivným finančníkem a miliardářem Georgem Sorosem. Podle Itálie mají spolupracovat s pašeráky, kteří mají vozit do EVropy další ,,várku" migrantů z Afriky. To však popřela Sorosova nadace Open Society Foundations ústy svého mluvčího, který prohlásil, že na těchto ilegálních obchodech Soros v žádném případě nespolupracuje.

Nicméně italská vláda však těmto slovům nevěří. Podle ní nevládní organizace působí jako ,,taxi služba", která migranty zpravidla nabírá pár kilometrů od afrického pobřeží a pak je přepravuje přes Středozemní moře do Itálie. ,,Pokud Itálie nazatáhne včas za brzdu, budeme do konce tohoto roku zavaleni dalšími desítkami tisíc afrických migrantů," prohlásil s obavami čelný představitel Ligy severu Paolo Grimoldi.

Otázku, zda se nevládní organizace skutečně podílejí podílejí na ilegálním pašování uprchlíků do Evropy, před nedávném řešil v rámci svého projektu nizozemský think-thank Gefira. Po dobu dvou měsíců v říjnu a listopadu minulého roku byl pečlivě monitorován pohyb lodí mezi libyjskými a evropskými břehy při využití speciálního Automatického identifikačního systému (AIS). Gefira došla na základě dvouměsíčního sledování k závěru, že neziskové organizace z Itálie, Německa a Itálie jsou součástí propracované pašerácké sítě. Tvůrci projektu tvrdí, že neziskové organizace maskují tyto operace za záchranné akce.

psali jsme:

Frontex obvinil neziskové organizace ze spolupráce s převaděči ve Středozemním moři

Zdroj: foxnews.com

http://www.securitymagazin.cz/zpravy/italske-urady-natvrdo-obvinili-miliardare-sorose-jeho-neziskovky-se-sprahly-s-paseraky-a-lifruji-migranty-do-eu-1404055627.html

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře