Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Francie: Není to terorismus, jenom obyčejná kriminalita?

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Jakýsi Afghánec pobodal několik osob, z toho i vážně. Podle policie nešlo o terorismus, pouze o kriminální čin. Máme se radovat nebo plakat?

Francouzská policie zatkla muže, který v neděli pozdě večer na severovýchodě Paříže poranil nožem sedm lidí. Stav čtyř z nich je vážný, napsal v pondělí deník Le Parisien. Agentura Reuters uvedla s odvoláním na zdroj z justice, že čin patrně nemá teroristické pozadí.

  • francie-neni-to-terorismus-jenom-obycejna-kriminalita
Britské ministerstvo zahraničí uvedlo, že mezi zraněnými jsou dva britští turisté.
Agresor nejprve pobodal trojici mužů u kina MK2 na nábřeží Quai de la Loire.
Posléze se jej pokusili zastavit hráči pétanque. Jeden z nich sice útočníka zasáhl koulí, ale nezastavil jej.
 
Afghánec pak napadl dvojici britských turistů, z nichž jednoho vážně poranil v oblasti hrudníku. Dalšího člověka vážně zranil na hlavě. Celkem poranil sedm lidí; čtyři vážně ranění nejsou v ohrožení života.
 
Jak média připomínají, byl to již několikátý útok nožem ve Francii. K předchozím útokům se sice přihlásil třeba Islámský stát, podle policie se však jednalo o čin psychicky nemocného člověka. V souvislosti s novým útokem v Paříži zatím policie teroristický motiv vylučuje.
 
Nicméně, mám o názoru francouzské policie jisté pochybnosti. Pokud by se jednalo o kriminální čin, očekával bych nějaký jasný motiv, tj. něco v tom smyslu, že útočník chtěl získat peníze nebo nějaké věci patřící napadeným. O tom se však zprávy nezmiňují. Hovoří se jen o několika vážných zraněních a o tom, že i sám útočník upadl do bezvědomí.
 
Nedávná vražda v Chemnitz měla podle řady zdrojů motiv ozbrojené loupeže. Problém si německá policie vytvořila vlastně tím, že včas neinformovala o tom, že útočníky byli imigranti z Blízkého východu. Další smrt německého občana v Köthenu nastala podle policie po hádce s dvěma Afghánci. Příčinou smrti mladého Němce byl podle policie infarkt. I tato smrt vyvolala veřejné protesty, na kterých se podle policie hajlovalo.
 
Pochod se v Halle uskutečnil v reakci na smrt 22letého Němce, který zemřel v nedalekém městě Köthen poté, co se dostal do střetu se dvěma Afghánci ve věku 18 a 20 let. Podle pitvy zemřel mladík na akutní selhání srdce, které nebylo „v přímé příčinné souvislosti s utrpěnými zraněními“. Podle agentury DPA je mrtvým bratr známého příznivce krajní pravice z Köthenu.
 
Výše uvedené je další stránkou chaotické migrace. Do Německa a dalších států EU přišli mladí muži, kteří se velmi rychle dostali do křížku se zákonem. Rozhodně není žádnou útěchou, že napadení lidí není podle policie „teroristickým činem“. V případě Afghánce ve Francii tomuto sdělení policie příliš nevěřím, v případě vraždy v Chemnitz a další smrti v Köthenu se zřejmě opravdu jednalo o kriminální delikty, popřípadě o spory mezi imigranty a původními obyvateli.
 
S kriminalitou imigrantů se ostatně potýká i Švédsko, které zažilo bezprecedentní zapalování desítek aut v ulicích. I tyto kriminální delikty nejsou sice označeny jako „terorismus“, svým způsobem však nahrávají pocitům ohrožení místních obyvatel. Zřejmě i díky tomu získala protimigrační strana Švédští demokraté tolik hlasů.
 
Ukazuje se tak, že integrace imigrantů do společnosti je téma, které bude státy s vysokým přílivem imigrantů trápit ještě dlouhou dobu. A protiimigrační strany budou z „obyčejné kriminality“ imigrantů těžit stejně.
 
Autor: Jan Bartoň
 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 epshark@seznam.cz 2018-09-12 08:27
Francie je bohužel už totalitní země. Islám se už nesmí kritizovat a mají tam cenzuru. Zdá se, že Francie už je bohužel ztracena. A zo to můžou jejich zrádcovské elity.

http://www.epshark.cz/clanek/575

Facebook komentáře