Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Evropská krize přežití

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Evropané čelí této existenciální výzvě v době, kdy jsou na sestupné spirále, v níž pomalu vymírají, protože se nereprodukují. Zdá se, že Evropa ztratila veškerou důvěru ve své hodnoty těžce získané během osvícenství, jako jsou osobní svoboda, rozum a věda, které nahradily pověry, a umožnily oddělení církve od státu. Je kriticky důležité, aby byly tyto hodnoty zachovány, pokud si Evropa skutečně přeje přežít.

Jak uvedl Die Welt, podle německého Spolkového statistického úřadu má již v západním Německu 42 procent dětí ve věku do šesti let migrační pozadí.

"Když se podíváte do dějin, zjistíte, že kdykoli církev usnula a odklonila se od evangelia, islám tuto příležitost okamžitě využil a snažil se dostat dovnitř. To je to, co dnes vidíme v Evropě, že církev spí a islám se plíží... Evropa se islamizuje a to bude mít vliv i na Afriku." - Katolický biskup Andrew Nkea Fuanya z Kamerunu.

  • evropska-krize-preziti

"Možnost, že se Evropa stane muzeem nebo kulturním zábavním parkem pro nové boháče globalizace, není zcela mimo mísu." Tuto představu - Evropu jako obrovský kulturní skanzen popsal již zesnulý historik Walter Laqueur, jenž byl pro svoji prozíravou předpověď nazván "nepostradatelným pesimistou". Laqueur byl jedním z prvních, kdo pochopil současnou situaci, v níž se kontinent ocitl navzdory síle své ekonomiky. Jde o to, že dny evropské moci jsou u konce. Vzhledem k nízké porodnosti se Evropa dramaticky zmenšuje. Pokud bude pokračovat současný trend, prohlásil Laqueur, za 100 let bude evropská populace "jen zlomkem toho, čím je dnes, a za 200 let některé země úplně zmizí."

Facebook komentáře