Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Eurokomisař: Přivedeme dvacet milionů imigrantů. Usnadníme imigraci z Afriky a Asie

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

V souvislosti s probíhající imigrační krizí v Evropě není od věci ohlédnout se zpět a připomenout si slova, která padla před deseti lety z úst předního europolitika. Je vše jenom náhoda?

Italský politik Franco Frattini, který byl v roce 2007 viceprezidentem Evropské komise věnujícím se spravedlnosti a bezpečnosti, tehdy v Lisabonu zástupcům členských zemí sdělil, že Evropská unie musí přestat stavět překážky imigrantům a místo toho má začít budovat tzv. bezpečnou cestu pro imigranty z Afriky a Asie.

  • eurokomisar-privedeme-dvacet-milionu-imigrantu-usnadnime-imigraci-z-afriky-a-asie

„Musíme se dívat na imigraci ne jako na nebezpečí, ale při správných postupech, a to je naším úkolem, jako na obohacení, jelikož se jedná o jev současného světa, jemuž se není možné vyhnout,“ prohlásil Frattini na konferenci probíhající ve dnech 13. a 14. záři 2007.

Eurokomisař Frattini prosazoval usnadnění přijímání imigrantů ze zemí Třetího světa kvůli výhledovému poklesu počtu Evropanů v produktivním věku. „Imigrace je celou dobu hlavním prvkem demografického rozvoje Evropské unie,“ zdůraznil.

Z toho důvodu je nutné „poučení“ společnosti a účinný „boj proti stereotypům“. Evropská komise se tehdy mj. snažila prosadit nahrazení pojmu „imigrace“, které je špatně vnímáno, slovem „mobilita“.

Navrhované reformy imigračních předpisů Evropské unie měly už v roce 2030 zdvojnásobit počet neevropských obyvatel unie na 36 milionů. Deník Financial Times psal, že Frattini navrhoval přijetí 20 milionů imigrantů v nejbližších letech.

V souvislosti s „poučováním“ společnosti eurokomisař zmínil děti: „Musíme se vypořádat s novými výzvami. Máme povinnost vůči budoucím generacím nové Evropy, kterou společně budujeme. Děti s jejich otevřeností si snadno zvykají v jiných zemích, v jiných školách, mezi jinými přáteli. Děti, které vědí jak žít v tomto složitém světě, k tomu povedou společnosti.“

zdroj:http://www.freeglobe.cz/Articles/25514-eurokomisar-privedeme-dvacet-milionu-imigrantu-usnadnime-imigraci-z-afriky-a-asie.aspx

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 irena.toledo@seznam.cz 2017-09-30 19:16
Někdy přemýšlím, jak to bylo v Americe, když tam v okovech vozili černochy z Afriky, aby na ně pracovali. K nám ted´ černoši imigrují sami. Jaký je v tom rozdíl, a co to přinese?

Facebook komentáře