Facebook Twitter RSS
Czech English French German Russian Spanish

ads

„Byl jsem zvyklý na peníze a bohatství,“ říká řecký „nový bezdomovec“ (video)

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • bida
V Řecku se zvýšil počet lidí na ulicích. Rychle narůstá nová sociální třída označovaná jako „noví bezdomovci". Jedná se o novou generaci lidí bez domova, kteří se vymykají tradičnímu chápaní bezdomovců.

Většinou se jedná o lidi s poměrně dobrým vzděláním, kteří ještě nedávno měli vlastní byt či auto. Dnes však žijí na ulici a jsou klienty charitativních organizací.

 

George, bývalý cukrář, který je dnes bez domova, říká: „Je to otázka přežití. Čelíme tu vážnému problému. Je to neuvěřitelně ponižující čekat ve frontě na polévku a poslouchat přitom všechny ty poznámky a urážky... Kdybyste mi před deseti lety řekli, jak dnes dopadnu, vysmál bych se vám."

George měl dříve svůj vlastní podnik, nyní je už přes rok bez práce: „Nemám už nic. Nemám žádný příjem a kromě 50 centů v kapse nemám žádný majetek. Jím tady v polévkárně, přespávám, kde se dá. Realita je tvrdá. Zimu jsem přečkal na ulici. Byl jsem zvyklý na peníze a bohatství, teď žiju jako ten poslední chudák."

Podle nevládní organizace Klimaka se počet lidí na ulici za poslední tři roky zvýšil o 25 procent.

ZDROJ: http://www.velkaepocha.sk/2012033019345/Byl-jsem-zvykly-na-penize-a-bohatstvi-rika-recky-novy-bezdomovec-video.html

 

podporte-width

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře