Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Angela Merkelová vítá kroky EU proti ČR, Polsku a Maďarsku

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Německá kancléřka Angela Merkelová vítá přístup Evropské komise ke státům středo-východní Evropy, které se odmítají podílet na přerozdělování imigrantů podle kvót odsouhlasených Evropskou Unií. Šéf německých sociálních demokratů (SPD) Schulz v této souvislosti navrhnul pro ČR, Polsko a Maďarsko odnětí finančních prostředků EU. Na druhé straně se ale do kritiky německých politiků pustil maďarský premiér Viktor Orbán.

  • angela-merkelova-vita-kroky-eu-proti-cr-polsku-a-madarsku

Maďarský premiér Viktor Orbán v pátek ve vysílání státního rozhlasu kritizoval německé politické špičky.

„Nemohu si vzpomenout, že bychom my, Maďaři, kdykoliv chtěli Němcům říkat, co mají dělat. Vždy jsme vůči nim prokazovali respekt. Žádáme německé politiky, aby nás nechali na pokoji a aby nás nevtahovali do jejich předvolební kampaně.“

Orbán svými výroky reagoval na čerstvá vyjádření německé kancléřky Angely Merkelové a  šéfa německých sociálních demokratů (SPD) Schulze. Maďarského premiéra Viktora Orbána citují deníky Focus Online a WELT.

Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker nejenže kritizuje státy, které se odmítají na povinném přerozdělování imigrantů podílet, ale dokonce pronesl i velmi spekulativní důvody, proč se povinným kvótám jmenované země brání.

„Kdo nechce přijmout lidi jiné barvy pleti nebo jiného náboženského vyznání, pochází z takové představy světa, která pro mě není kompatibilní s původním posláním Evropské Unie.“

Citací zveřejněnou v deníku Süddeutschen Zeitung a HuffPost Juncker opět přidává východoevropským státům přívlastky xenofobie a rasismu, o skutečných důvodech odmítnutí kvót pro přerozdělování imigrantů se ale ve své kritice tak, jak jí dotčené státy podávají, nezmiňuje.

zdroj:http://freedomeurope.eu/angela-merkelova-vita-kroky-eu-proti-cr-polsku-a-madarsku/

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2017-06-17 12:47
Je nejvyšší čas vystoupit z EU i NATO. Odnětí finančních prostředků znamená ale i neplacení příspěvku do EU. Fašisté vládnou v Německu i Bruselu a tak je nejlepší řešení tuto "zónu" fašizmu opustit.

Facebook komentáře