Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Albrightová: Srbové jsou vynikající lidé

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Bývalá americká ministryně zahraničních věcí Madeleine Albrightová řekla včera v Haagu, že "Srbové jsou pozoruhodní lidé s významnou historií."

"Mám pro ně ten největší respekt," řekla Albrightová na prezentaci své nejnovější knihy v Haagu.

  • albrightova-srbove-jsou-vynikajici-lide

Prohlášení následovalo méně než měsíc po incidentu v knihkupectví Luxor v Praze.

Jak bylo publikováno v médiích a na "YouTube", skupina pro-srbsky orientovaných Čechů vyprovokovala Albrightovou tak, že v jednom momentě křičela: ". Odporní Srbové" "Vypadněte, vypadněte" …

Albrightová byla hostem slavného literárního programu "Border Kitchen", který hostí významné autory z celého světa v Haagu a v Antverpách.

 

Avšak nebyl to standardní program, protože bylo zřejmé, že u vchodu do divadla byla zvýšená bezpečnost, stejně jako v knihkupectví, "Fervajs" v centru města, kde Albrightová více než hodinu podepisovala knihy pro zúčastněné.

Albrightová říkala, že mezinárodní trestní soudy, jako například tribunál pro bývalou Jugoslávii, jehož zakládání se aktivně účastnila, jsou důležité k tomu, aby  kolektivní vinu nahradila vina individuální konkrétních pachatelů.

"To nemůže být kolektivní vina celého národa, protože jsou zde jedinci, kteří etnické čistky, genocidu a válečné zločiny prováděli", řekla Albrightová.

Bombardování Srbska z roku 1999 Albrightová považuje za akci, která vedla k "úspěšnému ukončení etnických čistek."

Bombardování Srbska v roce 1999 Albrightová považuje za otázku "morální volby".

"Šla jsem do Moskvy a oni mi řekli, že budou vetovat jakýkoli náš návrh na řešení problému v Kosovu. Proto bombardování nešlo přes OSN, ale přímo přes NATO a my jsme tak úspěšně ukončili etnické čistky. Ale dle OSN se jednalo o ilegální akci, "řekla Albright.

Zdroj: Agentura Tanjug

http://www.glas-javnosti.rs/clanak/svet/glas-javnosti-28-11-2012/olbrajtovoj-srbi-odjedanput-izvanredan-narod

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře