Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

A už je to tady zase – rozumní by prý měli být trestáni za chyby nerozumných…

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Těmi rozumnými mám na mysli země V4, těmi nerozumnými pak všechny politiky EU, kteří stále řeší následky, nikoliv příčinu...

  • a-uz-je-to-tady-zase-rozumni-by-pry-meli-byt-trestani-za-chyby-nerozumnych

 

Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani se nechal slyšet, že, cituji – „...Země V4 by měly také převzít zodpovědnost za unijní problém, jinak budou potrestány.“

Tajani to řekl agentuře ANSA v souvislosti s migranty na lodi italské pobřežní stráže, jež kotví na Sicílii a které italská vláda odmítá pustit do země bez slibu, že jí s nimi unijní státy pomohou.

Když se nad tím zamyslíme, musíme jasně vidět, že v Evropském parlamentu není vůbec snaha o řešení migračního problému. Ten přeci nevyřešíme tím, že budeme stále a donekonečna zobat z ruky vyděračům z neziskovek, rozumějte pašeráků lidí, kterým se bude stále ustupovat, kdykoliv tito vyloví z moře nějaké migranty a dovezou je místo k africkým břehům, ke břehům evropským.

Pan předseda EP asi vůbec nechápe, že pokud se budou stále řešit problémy typu, kam přerozdělit loďmi pašeráků lidí nasáčkované migranty, nebudou mít za prvé migranti důvod nepouštět se do Evropy a za druhé pro další a další úspěch nebude ani zdaleka skomírat i živnost pašeráků, převlečených za různé neziskovky.

Ten kolotoč se bude točit dál, proč by se netočil, když bude stále zajištěný odbyt zboží – migrantů...?

Tohle, na rozdíl od pana Tajaniho, vidí zaplať pánu bohu politici z V4, kteří svými odmítavými postoji vůči takovému nesmyslu, dávají jasně najevo, že pokud se má problém masové a z drtivé části ekonomické migrace do Evropy vyřešit, je nutné nepřistupovat na tlak provozovatelů lodí, kteří v zájmu svého zisku jednoznačně vydírají celý náš kontinent. Vydírání je, jak známo, trestný čin v každé evropské zemi, jak to ale vypadá, všude vládne rozpor v definici, co vydírání je, a co není.

Jsem vděčný politikům V4, že stále stojí pevně ve svých obranných postaveních a odmítají tlak hlouposti.

Není jediný důvod, proč by měli být rozumní trestáni za chyby nerozumných. A pokud ten důvod pan Tajani vidí, je to jeho problém, že nerozezná realitu od všeobjímající fikce. Ať se v té své vizi třeba umlátí – jeho věc.

Naše věc zase je, zanechat potomkům naše země v takovém stavu, aby tady mohli NAŠI potomci žít beze strachu z potomků někoho cizího. To je náš úkol, ten musíme stále mít na paměti. Dobro našich lidí, nikoliv dobro cizích. Něco jiného je solidarita a něco jiného je pud sebezáchovy. Kdo především dbá na sebezáchovu, může si dovolit být občas i solidární. Kdo však hledí jen na solidaritu s valící se vlnou, ten o sebezáchovu přijde.

Darwin by to asi vysvětlil lépe, já to umím jen takto...

.

Autor: Vladimír Kroupa |

Zdroj: https://vladimirkroupa.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=676135

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře