Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

6 měsíců vězení za komentář, který urazí menšinu, bylo doporučeno soudcům v Británii

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Menšiny rasové, náboženské a dokonce i sexuální. Jen těch se týká ochranné doporučení soudcům ve Velké Británii. Pouhý komentář, který by mohl jednu z těchto skupin urazit, by měl být trestán odnětím svobody až na půl roku.

V doporučení není specifikována jasná hranice, do vězení se tak může dostat i slušný kritik.
Mezi příspěvky, které se týkají možného odsouzení do vězení, se nachází cokoliv, co by “mohlo být bráno jako bezohledné, vyvolat nenávist proti rasovým, náboženským a sexuálním menšinám, či by je mohlo jakkoliv urazit,” píše Daily Mail. Stačí jeden komentář na Facebooku.

  • 6-mesicu-vezeni-za-komentar-ktery-urazi-mensinu-bylo-doporuceno-soudcum-v-britanii

Nenávistné projevy, které by se týkaly skutečného volání po násilí, by pak mohly odsouzenému přinést až tři roky odnětí svobody. V tomto případě je však specifikace přesnější. Jednalo by se skutečně jen o výzvy, které jejich cíl mohou ohrozit na životě.

Je však diskutabilní, zda náhodou tři roky vězení nebude moci dostat člověk, který zveřejní něčí fotografii a například k tomu přidá důkazy, že dotyčný se chová nějak špatně. Ukázal to například případ odsouzení dvou hlavních postav hnutí Britain First. Ti pronásledovali islámské extremisty a násilníky. Píšeme zde.

Kritici říkají, že odsouzeni budou moci být i lidé, kteří budou pouze vyvolávat nepříjemné diskuse a nikterak nenávistně se neprojeví. Jenže diskuse někoho urazí a její autor půjde na 6 měsíců za mříže. “Máme vůbec dost míst ve věznicích pro všechny takto diskutující?” ptají se.

Problém je, že zákon bude přísnější k bílým, heterosexuálním ateistům a křesťanům, tedy příslušníkům většiny. Doporučení se totiž týká pouze komentářů k menšinám. Je tak diskriminující.

zdroj:www.stop-multikulti.cz/6-mesicu-vezeni-za-komentar-ktery-urazi-mensinu-bylo-doporuceno-soudcum-v-britanii/

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře