Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

200 tisíc a to jen Itálie, děsivé číslo. Deník přinesl nejčerstvější seriózní fakta a cifry o uprchlících v roce 2017. Je to alarmující.

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

200 tisíc a to jen Itálie, děsivé číslo. Deník přinesl nejčerstvější seriózní fakta a cifry o uprchlících v roce 2017. Je to alarmující.

V Česku se to uprchlíky zrovna moc nehemží, i tak u nás toto téma stále vyvolává velké vášně. MF Dnes se ve svém článku podívala na nejnovější fakta, která vám vyrazí dech. Všechno je totiž úplně jinak, než jste si mysleli.


MF Dnes se v článku odvolává na nové oficiální údaje. „Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) dorazilo loni do Itálie celkem 181 436 migrantů. Azyl, neboli plné uznání statusu uprchlíka, z nich dosud dostalo 4 808 – to je pouze 2,65 procenta,“ uvádí MF Dnes. Zdá se vám to málo? Ono je to trochu jinak, většina azylových řízení totiž ještě není dokončena, takže tento poměr se určitě ještě změní na desítky procent. Výsledek je ale jasný, takzvaní „migranti bez šance převažují“. „Téměř 19 000 lidem byla poskytnuta „humanitární ochrana“ a dalším zhruba 12,5 tisíce byl přiznán jiný druh podpory při pobytu v zemi – zhruba 55 tisícům žadatelů však byl azyl okamžitě odepřen,“ uvádí MF Dnes.

  • 200-tisic-a-to-jen-italie-desive-cislo-denik-prinesl-nejcerstvejsi-seriozni-fakta-a-cifry-o-uprchlicich-v-roce-2017-je-to-alarmujici

Počkat, tady ale něco nesedí? Kam zmizelo přes 90 tisíc migrantů chybějících do součtu? Jak deník uvádí, ti jsou registrování jako „clandestini“, což lze přeložit jako tajní nebo ilegální. Jednoduše řečeno jsou to prostě ti, kteří o žádný azyl nepožádali a vesele si zmizeli v Itálii. Části z nich se pak zřejmě podařilo přejít hranice dál do Evropy.

Problém je teď hlavně Afrika

Turecko-řeckou trasou prchají zejména Syřané. Ta je zatím i díky postoji Turecka a velkým uprchlickým táborům, například v Jordánsku, zatím v relativním klidu. Už dlouho se ale mluví o tom, že současnou hrozbou je hlavně libyjsko-italská migrační trasa, kvůli které má velké problémy právě Itálie. MF Dnes dále uvádí: „Údaje z Itálie jsou mimo jiné dokladem toho, že na rozdíl od takzvané turecko-řecké migrační trasy, kudy prchají především Syřané, na trase libyjsko-italské převládají běženci, kteří mají jen minimální šanci na získání azylu.“ Takže žádní Syřané, ale migranti z Nigérie, Ghany, Gambie a dalších zemí. Libyjsko-italskou trasou se tak do Evropy dostane 80 procent všech běženců.

Vztahy Evropské unie s „divokou“ Libyí nejsou vůbec jednoduché. V tamním ministerstvu vnitra se prý prohání nábožensky orientované milice a ministerstvo obrany si láme hlavu se svojí armádou -  nemá nad ní totiž skoro žádnou kontrolu. I tak EU do této země napumpuje 90 milionů eur. Peníze mají být použity na nejrůznější programy pro migranty, život v uprchlických táborech atd. Podle mnohých to ale nepomůže. „Migranti jsou pro Libyi velký byznys. Napumpování dalších peněz do tohoto systému to spíš ještě zhorší,“ podotýká v článku FM Dnes manažerka organizace Lékaři bez hranic Annemarie Loof.

Je to prostě galimatyáš a nikdo vlastně neví, co novodobé stěhování národů přinese. Co z toho všeho vyplývá? Lidí je zkrátka hodně a místa málo, pitná voda a potraviny jsou v Africe problém a tak jdou lidé logicky tam, kde je všeho dostatek, to v dějinách lidstva není nic nového. 

zdroj:https://www.krajskelisty.cz/stredocesky-kraj/16478-200-tisic-a-to-jen-italie-desive-cislo-denik-prinesl-nejcerstvejsi-seriozni-fakta-a-cifry-o-uprchlicich-v-roce-2017-je-to-alarmujici.htm

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře