Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Zázračné léčení konopím

Pokud jsem se v minulém blogu věnoval kuřákům konopí pěstovaného pod lampou s vysokým obsahem THC a jejich negativním možným účinkům, dnes budu psát o konopí, které léčí. Každá mince má dvě strany a nemohu zanedbat stránku veskrze kladnou, která mnoha lidem pomáhá v nesnázích.

Rostlina konopí je využitelná k léčbě od kořene až po semínko.

Když se použije správným způsobem, má konopí téměř zázračné účinky. Tato kontroverzní rostlina se jako zdravá bylina používala v Asii už před tisíci lety.

  • zazracne-leceni-konopim

Léčba konopím je v Česku legální od dubna 2013 na zmírnění obtíží dospělých s rakovinou, roztroušenou sklerózou či AIDS. V praxi se ale zatím téměř neprovádí. Konopí se vydává na elektronický předpis, registr výdejů v lékovém ústavu byl spuštěn loni v listopadu. Od prosince 2014 do února 2015 dostalo na recept konopí deset pacientů. Indikovány k léčbě jsou 2000 až 3000 nemocných, velká část jich tedy je dál odkázána na černý trh či vlastní výpěstky s rizikem, že se dostanou do konfliktu se zákonem.

České lékárny už pacientům nabízejí konopí dovážené z ciziny. Jeho cena je však několikanásobně vyšší, než kolik by mělo stát tuzemské konopí. Gram z dovozu stojí v lékárnách kolem 300 korun. Lékový ústav už koncem loňského roku uvedl, že v soutěži o českého dodavatele zvítězila s nejlepší cenou firma Elkoplast Slušovice, která nabídla cenu 68 korun bez DPH za gram. 
Mnozí možná neví, že Chorvatsko se stalo nedávno 12. evropskou zemí, která umožnila léčbu konopím - po Česku, Finsku, Francii, Itálii, Německu, Nizozemsku, Portugalsku, Rakousku, Rumunsku, Španělsku a Velké Británii.

Ministerstvo zdravotnictví upozornilo, že je nadále nezákonné pěstovat konopí podomácku a že marihuanu lze používat jen na základě lékařského předpisu.

Jak jsem již psal, rostlina konopí je využitelná k léčbě od kořene až po semínko. 

Pryskyřici a v ní obsažené léčivé látky lze využít buď zevní aplikací (odvar, mast, tinktura, samotný extrakt) nebo vnitřní aplikací (inhalace, konzumace, čípky). Účinek je u různých způsobů odlišný a efekt vždy závisí na samotném uživateli (citlivost a zkušenost) a množství vstřebaných účinných látek (tedy koncentrace v jedné dávce nebo ve více opakovaných dávkách).
Nejrozšířenější způsob použití je v dnešní době pravděpodobně kouření konopných květů, které je ale z lékařského hlediska nejméně efektivní a nejškodlivější. Tímto způsobem použití se ztratí asi 60% účinných látek.. 
Mnohem lepší způsob je inhalace pomocí tzv. vaporizéru, který pouze odpařuje účinné látky. Materiál je tak využit až z 90% a vdechovaná pára je čistá a dobře snesitelná i pro nekuřáky. 

Tento způsob je vhodný k rekreačnímu užití nebo při astmatu, bolestivých stavech, nevolnosti atd.
Při vdechování účinných látek je efekt znatelný nejpozději do 15 minut a trvá maximálně 3 hodiny. 
Konzumovat lze přímo sušený květ ve formě prášku, čaj z listů a květů, samotnou pryskyřici ve formě extraktu nebo pryskyřici rozpuštěnou v nějakém vhodném rozpouštědle (alkohol, olej, máslo aj.) 
Při konzumaci účinných látek v jídle nastupuje efekt pomaleji, cca do 1 až 2 hodin, ve výjimečných případech i déle (např. při požití na lačný žaludek) a trvá celkově delší dobu, přibližně 5 až 6 hodin, při vyšších dávkách až 12 hodin.
Vnitřní využití ve formě čípků lze dobře použít u všech onemocnění v oblasti břicha a podbřišku: Crohnova nemoc (autoimunitní onemocnění tl. střeva), záněty močového měchýře, prostaty nebo vagíny, nádorová onemocnění v oblasti břicha, pohlavních orgánů, včetně prekancerozy děložního čípku, nádorová onemocnění prostaty, močového měchýře ap. Užitím čípků v takovémto případě dochází ke vstřebání účinných látek v těsné blízkosti postižené oblasti.

Při zevní aplikaci lze použít odvar z listů nebo naopak velmi koncentrovaný pryskyřičný extrakt (např. u melanomu), nejčastěji se ovšem využívá mast nebo tinktura.
Konopné masti „první pomoci“ si ještě donedávna lidé mezi sebou předávali tajně. Doslova „zázračné“ konopné masti pomáhaly na lupénku či ekzémy. Dnes už je situace odlišná. Masti na trhu se smí vyrábět pouze z konopí o obsahu THC do 0,3 procenta. Ti, kteří se konopím léčí, vědí, že THC není jeho jedinou a hlavní léčivou složkou. Pro mnohé nemocné je dokonce jeho účinek obtěžující.

Účinné látky v konopné pryskyřici (kanabinoidy) fungují už při velmi malých dávkách (mikrogramy), například ve formě čajového odvaru, při inhalaci u astmatu, nebo v masti u kožních onemocnění.
O něco vyšší, ale přesto stále velmi nízké dávky, které ještě nemusí způsobit omamný efekt (miligramy) jsou dobře účinné například u Parkinsonovy nebo Alzheimerovy nemoci, u Roztroušené sklerózy nebo dalších neurologických onemocnění. Dále také dobře zabírají u zeleného zákalu, alergií nebo autoimunitních onemocnění, ovlivňují nespavost, bolest nebo chuť k jídlu. 
Řádově vyšší dávky (desítky miligramů) už způsobují omamný efekt, ale mohou být účinné u mnoha a mnoha onemocnění (například cukrovka, epilepsie, Crohnova nemoc, zánětlivá onemocnění, drogové závislosti aj.).
Užívat lze ovšem i velmi vysoké dávky (stovky miligramů až gramy) a to hlavně u závažných onemocnění, jako je například rakovina. Vzhledem k tomu, že není znám případ úmrtí z předávkování konopím, tak i přes velmi silný a někdy nepříjemný omamný efekt je i toto relativně bezpečný způsob léčebného využití. Může zde být riziko vzniku psychotického stavu (zvlášť pokud se v rodině vyskytují případy schizofrenie či psychózy) a je tedy velmi vhodné v takových případech konzultovat postup s odborníkem.

V případě domácího léčení je vždy vhodné začít nejmenší možnou dávkou (pár kapek oleje nebo tinktury, prášku nebo másla na špičku nože) a POSTUPNĚ dávku zvyšovat. Nejdůležitější je vždy váš fyzický stav a subjektivní vnímání, pokud se po užití necítíte dobře, zkuste si příště dát ještě méně.

Lék na rakovinu

„Konopí je účinný lék na rakovinu a celou řadu dalších vážných nemocí. Je to lék bez vedlejších příznaků, šetrný, ověřený a levný,“ říká spoluzakladatel Společnosti pro návykové nemoci České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně Dušan Dvořák z konopijelek.eu. A jeho slova potvrdil i americký výzkum Medical College of Virginia. Ten měl původně sice prokázat, že marihuana poškozuje imunitní systém, ale k velkému překvapení všech objevil, že naopak zpomaluje šíření rakoviny. Látka, kterou tato rostlina obsahuje (THC), dokáže naprogramovat zničení rakovinových nádorů, aniž by negativně zasáhla okolní zdravé buňky. „Konopný výtažek podle všeho funguje na všechny typy rakoviny, jen je třeba nasadit léčbu včas,“ říká Dušan Dvořák, který svým pacientům konopí ordinuje.

Skvělé antibiotikum

Konopí pomáhá léčit zánět středního ucha, pásové opary nebo potíže se zuby. Podle výzkumu profesora Jana Kabelíka z Univerzity Palackého v Olomouci mají totiž látky, které konopí obsahuje (kanabinoidy), výrazné antibiotické účinky. Působí dokonce i proti bakteriím, které klasická antibiotika nedokážou zlikvidovat.

Pro astmatiky

Ti se můžou léčit třemi způsoby: zevně konopnou mastí a vnitřně požíváním konopného másla a vdechováním konopného kouře či odpařené pryskyřice z vaporizéru. Konopnou mastí se doporučuje natírat si hrudník a hrdlo v případě počátku akutních dýchacích obtíží, při prvních pocitech svírání dýchacích cest. Pokud se blíží záchvat, je účinné vdechnout trochu kouře z vodní dýmky nebo odpařené pryskyřice z vaporizéru. Pro dlouhodobou léčbu se osvědčilo konopné máslo v dávkování 1 čajová lžička večer před spaním do teplého nápoje nebo namazat na kousek chleba.

Mastičky a tinktury

Tato bylina pomáhá nejen s vážnými nemocemi, ale v podobě masti s drobnými nepříjemnostmi. Léčí drobné oděrky, popáleniny, kousnutí hmyzu, různé plísně, akné, hemoroidy nebo zhmožděniny.

Konopí dále pomáhá při...

… ateroskleróze: Lékaři ve Švýcarsku potvrdili, že konopí zamezuje ucpávání cév, a navíc má protizánětlivé účinky. U léčby této nemoci (také nazývané kornatění tepen) je však důležité přesné dávkování, takže samoléčba není vhodná.… artróze a revmatismu: Studie britských vědců publikovaná koncem roku 2005 v časopise Rheumatology potvrdila účinnost konopí při léčbě revmatické artrózy.… Crohnově nemoci: Při tomto chronickém zánětlivém onemocnění zažívacího traktu pomáhají kanabinoidy při obnově střevní výstelky.… epilepsii: Snižuje frekvenci i intenzitu záchvatů.… roztroušené skleróze: Pomáhá proti odumírání nervů.… Parkinsonově nemoci, bolesti páteře, svalových křečích: Uvolňuje napjaté a ztuhlé svaly. Listy konopí mírní třes rukou a problémy s chůzí, které tak často trápí pacienty s Parkinsonovou nemocí. … stresu, migréně, nespavosti a depresích: Na dlouhé těžké deprese je nejlepší výtažek z květu konopí setého.… zeleném zákalu: Látky, které konopí obsahuje, snižují nitrooční tlak, který je hlavní příčinou této nemoci postihující především osoby trpící cukrovkou.

Je třeba si uvědomit, že konopí má mnoho odrůd a každá funguje trochu jinak. „Třeba lidé s degenerujícími nervovými chorobami potřebují konopí rumištní. To je plevel, který roste volně v polích a nemá omamné účinky a nikoho moc nezajímá. Nebo rozdíl mezi indickým a setým konopím je také propastný. Po indickém se člověku uleví, bude hodně spát a odpočívat, seté konopí naopak posiluje, dodá energii a rozveseluje,“ vysvětluje Dušan Dvořák.


Zdroj: http://www.vitalia.cz/clanky/ne-kazda-konopna-mast-je-zazracna/#ixzz3r0XV1utC

http://www.lecivekonopi.snadno.eu/Vyuziti-leciveho-konopi.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře