Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Závidím lidem, kteří vlastní křišťálovou kouli a mají ve všem jasno

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Jak já obdivuji lidi, kteří vlastní křišťálovou kouli a mají ve všem jasno... Vzpomeňme na chemické útoky v Ghútě, které se odehrály 21. srpna 2013 v průběhu občanské války v Sýrii. Došlo k nim na východních předměstích Damašku, hlavního města Sýrie.

Podle zjištění Organizace spojených národů bylo tehdy k chemickému útoku použito 350 litrů sarinu. Počet obětí dosáhl stovek, přičemž povstalecká Svobodná syrská armáda oznámila smrt 1729 mrtvých. I tehdy jako dnes to pro mnohé lidi bylo zcela jasné. Byl to Asad a Rusové - nepochyboval téměř nikdo a noviny se plnily palcovými titulky s odsuzováním Asada a Ruska.

Naopak Rusko a Írán, které se v konfliktu staví dlouhodobě na stranu Asadova režimu, vyjádřily přesvědčení, že za útoky stáli povstalci.

  • zavidim-lidem-kteri-vlastni-kristalovou-kouli-a-maji-ve-vsem-jasno

 

A jak to dopadlo? Po dlouhodobém vyšetřování se zjistilo, že za tehdejšími útoky opravdu stáli povstalci. Potvrdil to také americký armádní dokument. Podle tohoto dokumentu na al-Kájdu napojená teroristická skupina měla k dispozici sarin, který produkovala a který byl použit při chemických útocích v Sýrii.

Tajný dokument obdržený WND potvrzuje, že byl tento jedovatý plyn zabaven předním členům militantní skupiny fronta al-Nusra. Tato teroristická skupina stála za hrůznými útoky proti syrským vojákům i proti syrským civilistům.

Rovněž zajímavá zpráva National Ground Intelligence Center uvádí, že al-Kájda v Iráku vyrobila sarin a pak ho dopravila frontě al-Nusra v Sýrii.

Turecká protiteroristická policie tehdy zabavila dvoukilogramový válec sarinu členům nechvalně známé teroristické skupiny poblíž syrské hranice. Vzpomínám, jak tehdy všechno utichlo a přestalo se o tom prostě psát. Senzace se nekonala. Byla to přece al- Nusra, nebyli to tedy Rusové ani Asad.

Bože, jak já závidím lidem, kteří mají vždy okamžitě jasno a v prvních vteřinách po události se dokáží ke všemu vyjádřit. No, je to takové to malé věštění z křišťálové koule. Pokud máte křišťálovou kouli na svém psacím stole, můžete se okamžitě ke všemu vyjádřit. Nic víc totiž nepotřebujete. V kouli je všechno napsáno...

Dnes jsme opět svědky toho, že se spustil politický pokřik ještě předtím, než je vůbec možno dodat k případu – úternímu chemickému útoku v Sýrii, jakékoli pravdivé a objektivní informace. Předtím než mohlo být zahájeno jakékoli šetření, mělo pár politiků a jednotlivců podporující Západ jasno. Za chemickým útokem stojí přece syrská armáda a Rusové. Něco podobného tvrdí vysoká představitelka EU pro zahraniční záležitosti a veřejnou bezpečnost Italka F. Mogheriniová. Podle její křišťálové koule nese Asadův režim zodpovědnost za „strašný“ syrský „chemický“ útok.

Ale tvrzení paní Mogheriniové není nic proti zpolitizovanému tvrzení pana Jakuba Jandy z think tanku Evropské hodnoty. Ten ze své křišťálové koule vyčetl naprosto vše a to aniž by vyhlédl z okna své kanceláře a nadechl se trošky čerstvého vzduchu. Pardon, zapomněl jsem, že v Praze čerstvý vzduch není. Ale i tak. Český aktivista Jakub Janda má jasno- je to další důkaz, že Rusko je zlo.

Podle Lubomíra Mana tvrzení, že v úterních ranních hodinách použila Sýrie proti svým nepřátelům v provincii Idlíb chemickou zbraň, nese pachuť dalšího kusu západní zharmonizované a prostitující se propagandy proti prezidentu Asadovi a Rusku.

„Použití chemických zbraní v Idlibu je nebezpečný a hrůzný trestný čin, nálepkovat je ale předběžné a nesprávné," říká tiskový mluvčí ruského prezidenta Putina Dmitrij Peskov.

Bože, jak já závidím lidem, kteří vlastní křišťálovou kouli. Z té se dá vše vyčíst. Zajímavé je však to, že ti lidé mívají jasno ještě před tím, než se něco stane. A rozhodně nejde o mimosmyslové vnímání. Já těm lidem říkám - propagandisté.

Zdroj: http://www.freepub.cz/2013/americky-armadni-dokument-rebelove-provedli-v-syrii-utok-sarinem/

Facebook komentáře