Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Vrátí se ruské letectvo do Sýrie?

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Poté, co byla většina vojenských letadel Ruské federace stažena ze Sýrie, začala se tamní situace rychle měnit.

Na hranicích s Jordánskem se zformovala Nová syrská armáda složená z Kurdů a Arabů, kterým velí američtí instruktoři.

  • vrati-se-ruske-letectvo-do-syrie

 

Druhá kurdsko-arabská armáda „Lvi Rojavy“ (Rojava – oblast na severu a severovýchodě Sýrie, obývaná převážně Kurdy) pochoduje na Rakku ze severu. Také tomuto uskupení velí Američané oblečení do kurdské vojenské uniformy. https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/404773-turci-zuri-americti-vojaci-maji-v-syrii-na-uniformach-insignie-kurdskych-milici-ypg.html

Prakticky současně překročily kolony tureckých tanků syrské hranice a opevnily se v prostorech, kterými putují k banditům usazeným v Aleppu munice, proviant i posily. Podle informací generálního štábu ruské armády jsou teroristické skupině Džabhat an Nusra nákladními vozy nepřetržitě dopravovány z Turecka zbraně a munice.

Video - kolony převážející zbraně z Turecka do Sýrie https://www.youtube.com/watch?v=tdOBZn2ifDo

Za takové situace ztrácí syrská armáda, unavená dlouhou válkou, svůj útočný elán, který ji zdobil v průběhu společných akcí s ruským vojenským letectvem. Dříve převažující křehká rovnováha sil se vlivem přílivu čerstvých sil z Turecka začíná hroutit – a to ne ve prospěch vlády v Damašku. Vzniká dojem, že americká diplomacie se znovu ujala role hazardního hráče a pokouší se vtáhnout Rusko do dalšího kola rozhovorů o příměří. Přeskupování protivládních sil pokračuje – a skupiny na oko se hlásící k tzv. umírněné opozici nepřetržitě útočí na pozice vládních sil.

Neexistují ani ty nejmenší náznaky, že by Washington opravdu chtěl v boji s Islámským státem (IS) spojit svoje síly s Ruskem. Oslabení syrské armády Američany více než uspokojuje a znovu kladou na stůl otázku „nepřijatelnosti Bašára Asada“.

Washington počítá s tím, že poté, co velká část kontingentu ruského letectva byla stažena ze Sýrie, Damašek nevydrží dlouhodobou vojenskou kampaň. Američtí politici si představují, že v souvislosti s oslabením Asadovy armády bude „umírněná syrská opozice“ podporovaná Washingtonem schopná změnit v Sýrii režim.

To by ovšem bylo uskutečnitelné pouze v případě, že by se ruské letectvo do Sýrie nevrátilo. Pokud se vrátí, americký plán se zhroutí.

Co se týká Moskvy, protože možnosti mírových rozhovorů nejsou dosud vyčerpány, řídí se Moskva formálními diplomatickými postupy, ale požadavek na ukončení imitování mírového urovnání zazní brzy naposled. A pokud po tomto požadavku nebude následovat pozitivní reakce, vrátí se ruské Vzdušné a kosmické síly do Sýrie. O takové možnosti hovořil prezident Putin při svém setkání s ruskými vojenskými letci po ukončení první etapy letecké operace v Sýrii.

Zdá se, že druhá fáze operace je nevyhnutelná.

Nám pak zbývají jen dohady, co se asi stane s tureckými vojáky, kteří se zakopali na syrském území. Vždyť by tam podle všech pravidel být neměli. A z výšky, ve které operují bombardovací letouny, nejsou rozlišovací znaky na uniformách vidět…

Zdroj: http://www.eurasia24.cz/nazory/714-ruske-vojenske-letectvo-se-do-syrie-vrati

http://www.securitymagazin.cz/zpravy/dron-natocil-kolonu-nakladiakov-ktore-prevazaju-zbrane-z-turecka-1404050977.html

Facebook komentáře