Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

USA a Evropa se dohodly s Ruskem. ISIL v Sýrii bude odstraněn.

To, co bylo ještě před nedávnem nemyslitelné, nabývá reálných kontur. Rusko se vojensky angažuje v Sýrii a Západ se přidává. Plány Washingtonu, jak ty na změnu režimu, vyřazení státu z provozu či rozdělení země podél sektářských hranic – končí fiaskem.
Podle LA Times se už nyní ukazuje, že „Moskva nad Washingtonem zvítězila“.

Analytička Tereza Spencerová ve svém komentáři píše, že Rusko drží v Sýrii v rukou všechny trumfy. Tím spíš, že USA nemohou nijak zásadně a dlouhodobě odmítat nabízený společný boj proti Islámskému státu, protože by to vypadalo přinejmenším hloupě. „V každém případě platí, že po roce a něco drtivého tlaku kvůli Ukrajině jsou Putin a Rusko zpátky ve hře na mezinárodní scéně, možná ještě ve větší roli, než by kdo před rokem čekal.“

 

  • usa-a-evropa-se-dohodly-s-ruskem-isil-v-syrii-bude-odstranenMoskva se svými "náhlými" dodávkami zbraní Asadovi sama vrátila do "vysoké hry" a neumožnila ISILu prorazit k moři. Po získání přístavů by ISIL získal druhý dech. Islámští teroristé by začali po moři obchodovat s pašovanou ropou výměnou za zbraně. Čím víc informací přichází o situaci v Sýrii, tím jasnější je, proč byly nejprve USA tak podrážděny ruskými akcemi. Svými masivními dodávkami zbraní a humanitární pomoci do Sýrie Moskva překazila již druhý pokus Washingtonu zlikvidovat tuto zemi, Bašára Asada a jeho armádu.

Rusko se nepodařilo odstranit z "vysoké syrské hry." Moskva udělala silný tah, který znovu postavil USA do nevýhodné pozice. Bránit Rusům podporovat syrskou armádu v boji proti ISIL by znamenalo postavit se otevřeně na stranu teroristů. 

PhDr. Vladimíra Grulichová ve svém komentáři píše: „USA a Evropě zůstává jediná možnost - smířit se s přítomností Ruska v Sýrii a spolu s ním bojovat jednotnou frontou proti ISIL.“

Zdá se, že USA a Evropa se dohodly s Ruskem. ISIL v Sýrii bude odstraněn.

Důsledky syrského vítězství budou širší. Zastaví běžící pás změn režimu, inscenovaných Washingtonem napříč regionem od Afghánistánu přes Irák až po Libyi. 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře