Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Turecko vypije kalich hořkosti do dna

Hodnocení uživatelů:  / 22
NejhoršíNejlepší 

Turecko se při sestřelení bombardéru patrně přepočítalo v odhadu ruské reakce a očekávalo okamžitou eskalaci konfrontace s NATO v zádech. Ruská strana ale zachovala naprostý klid, jako kdyby nebezpečné záměry Turecka pochopila, a vyvarovala se tak vtažení do konfliktu s NATO a USA. Nyní začíná Putinova hra.

Rusko začne s ekonomickými sankcemi, a to dokonce aniž by je označilo za ekonomické sankce, aby napětí alespoň navenek zbytečně neeskalovalo. Tento proces dokonce už začal. Třeba tím, že nejvyšší ruské úřady začaly Rusy „z bezpečnostních důvodů“ důrazně varovat před jakoukoli cestou do Turecka. Rusové přitom tvoří sedmdesát procent turistů v Turecku během zimní sezóny.

 

  • turecko-vypije-kalich-horkosti-do-dna


Podobná opatření prý nebude těžké zavést ani proti dovozu tureckého zboží. „A jestli se zastaví plyn proudící do Turecka z ruských nalezišť, může to, obzvlášť v zimě, Turecko doslova položit.

Turecko musí vystoupit z NATO, soudí americký kongresman Dana Rohrabacher. Jeho slova uvedl předseda výboru Rady federace pro mezinárodní záležitosti Konstantin Kosačev. Umístil prohlášení svého kolegy na své stránce ve Facebooku.
„Rusku by měli lidé tleskat. Místo toho ho ostře kritizují za to, co dělá, a také za to, co nechce dělat naše vláda — postavit se na odpor teroristům, kteří nelítostně a nesmyslně zabíjejí nevinné lidi jak v Africe, tak i na Blízkém východě a v pařížských ulicích.
Je to jednoznačné, mnohé evropské metropole se skutečně distancují od jakékoli solidarity s Tureckem, distancuje se také samotné NATO.

Podobné provokační akce a to, že se budou hodnotit jako hrozná provokace, bylo přece jasné od samého začátku nejsou samozřejmě ani v zájmu NATO, ani Ruska, a konec konců, ani samotného Turecka. Selhal Samotný Erdogan. 

Rusko je připraveno pozastavit realizaci společných byznys-projektů a vzdát se vojenské spolupráce s Tureckem.

Zdá se, že Turecko je odsouzeno, vypít si svůj kalich hořkosti až do dna.

Facebook komentáře