Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Strategie – prvek náhody nehraje téměř žádnou roli

Hodnocení uživatelů:  / 10
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Strategie je dlouhodobý plán činností zaměřený na dosažení nějakého cíle. Může jít o strategii šachové nebo počítačové hry, může jít o strategii politickou, vojenskou, diplomatickou nebo celkově geopolitickou.

Znám pár lidí, kteří hrají strategické počítačové hry. Strategické počítačové hry jsou žánr, který je zaměřený na myšlení a plánování k dosažení vítězství. Konkrétně, hráč musí plánovat řadu opatření proti jednomu nebo více oponentů a snížení nepřátelských sil je obvykle cílem. Vítězství je dosaženo vynikajícím plánováním a prvek náhody zde nehraje téměř žádnou roli.

Samozřejmě v článku nepůjde o strategické počítačové hry, i když v duchu těchto her je s námi manipulováno.

  • strategie-prvek-nahody-nehraje-temer-zadnou-roli

 

Generálplukovník Leonid Ivašov, prezident Mezinárodního střediska geopolitických analýz, odpověděl na otázky Pravda.ru

„Člověk by měl chápat, že dnes je Evropa z vojenského hlediska kolonizována Američany. USA dosadily v západních zemích pro-americké režimy a zcela si podrobily východní Evropu. A nyní Německo, Francie, o něco méně Británie, jsou vytlačovány z předmostí východní Evropy.

Na druhou stranu Turci pracují proti Evropě z křídla. Zahájili tento proces přistěhovalci muslimského vyznání, kteří jsou spojenci Američanů. Tudíž dnešní Evropa je obětí americké politiky nadnárodních korporací, Rothschildů a Rockefellerů.

Pokud se na situaci podíváme šířeji, pak stručně řečeno obklíčení Ruska zeměmi NATO, barevné revoluce napříč Eurasií a válka v Iráku, byly součástí komplexní americké geopolitické strategie s konečným cílem jednou provždy rozložit Rusko jako potenciálního rivala výhradní americké velmocenské hegemonie. Primárním cílem této strategie bylo Rusko. Rusko mělo být poškozeno svržením Janukovyče na Ukrajině a Asada v Sýrii. Na Krymu měla stát americká základna a v Sýrii mělo dojít k přesměrování plynovodů přes Katar. Obojí by umenšilo vliv Ruska v oblasti. Rusové prozíravě plánovali svou vlastní geopolitickou strategii a udělali to, co udělat museli, aby neprohráli vlastní strategickou“hru“. Z pohledu strategie si můžeme položit otázku zda do širší strategie patří záměr zničit evropskou kulturu, civilizaci a evropské národy plánovaným multikulturalismem, podepsáním TTIP, protiruskými sankcemi atd. Z pohledu strategie hegemona jsou slovanské národy zavázány Rusku za osvobození a nedá se spoléhat na jejich spolehlivost v případě války s Ruskem. Mnozí slovanští muži možnost boje proti Rusku a priori odmítají. Jiné je to u muslimských přistěhovalců...

Analytik Inštitútu národnej politiky a autor knihy „Súmrak európskej civilizácie. Barbari sa zmocňujú Európy“ Pavel Fendek upozorňuje ve své knize na multikulturalismus. Píše, že jeho principy, lidskoprávní a ostatní neomarxistické agendy jsou „deadlock“, past, kterou si evropská společnost a civilizace sama na sebe nastražila a do níž se vlastní vinou chytila. Pokud společnost není jen degenerovaná a neztratila pud sebezáchovy, snaží se zjistit, zda ji její ideologie nevede do této pasti. Když je degenerovaná, tváří se, že žádné nebezpečí nevidí a pro svou záchranu neudělá nic.

V kontextu napsaného se nám jako cílená strategie jeví patologizování dobrého rodičovství, hrdost na rodinu, náboženství, národ a rasu. Naopak idealizované jsou rebelie vůči rodičům, nevázané sexuální vztahy, opovrhování rodinnou hrdostí, vlastenectvím, svojí kulturou a rasou. Je vhodné si uvědomit jednu možnou negativní skutečnost, která z dílčích strategií vyplývá. Je to postupné vytvoření evropského policejního státu. Novela mnohých zákonů se začíná rýsovat a přinášet právě zmiňované ovoce.

Je možné, že sami migranti jsou skrytou armádou organizovanou iluminátskými bankéři tak, jak to prohlašuje Svobodné rádio. Jestli je konečným cílem všeho tohoto multikulturálního dění oslabení ekonomik konkurenčních evropských států a konečné vítězství nad Ruskem, zůstává otázkou zmíněné „strategické hry“ globálního hegemona.

Vzpomínáte ještě na tvrzení poslance Gabala, který v roce 2015 sebejistě tvrdil, že migrace a terorismus spolu nesouvisí? Čas ukázal jak hluboce se mýlil. Dokonce i Novinky.cz, zveřejnily minulý týden článek, ve kterém byly nuceny odhalit neudržitelnou pravdu. V článku - Předehra pařížských atentátů - doložily nad vší pochybnost fakt, že čtyři teroristé byli schovaní v jedné várce běženců.

Jaký je tedy závěr? Samozřejmě, můžeme si myslet cokoli, ale strategii hegemonů a politických protihráčů nejsme nikdy sto pochopit. Můžeme odezírat z již provedených strategických tahů jako neslyšící odezírá z pohybů rtů hovořící osoby, ale to je tak jediné co můžeme dělat. Můžeme odhadovat tahy stratégů, ale přesto budeme jejich figurkami na pomyslné šachovnici.

Tereza Spencerová píše: „Faktem je, že Západ už dekády poskytuje útočiště nejrůznějším islámským fanatikům, včetně imámů, kteří v Bruselu či Londýně zcela volně kázali a káží o džihádu. Důvodů je spousta, ale hlavním může být financování od vládnoucích rodin Saúdské Arábie, Kataru a dalších teokratických monarchů z Perského zálivu, a to buď rovnou do kapes západních politiků, nebo ve formě investic. Před pár lety se s nadsázkou říkalo, že Katar v Británii nevlastní snad už jen Buckinghamský palác, a to jen kdoví jestli. Takže, když se nyní provalilo, že velkolepé oslavy královniných 90. narozenin z minulého týdne financovali vedle britských zbrojních firem také například králové z brutálního Bahrajnu nebo Ománu, vše tak nějak znovu zapadlo do sebe.“

Jistá je jedna věc. V geopolitické hře „strategie“ – prvek náhody nehraje téměř žádnou roli. Za prvkem zdánlivé náhody můžeme vystopovat pořádné balíky peněz.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2016/05/6899-rusko-jiz-evropany-osvobozovat-nebude.htm http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/403775-predehra-parizskych-atentatu-ctyri-teroriste-schovani-v-jedne-varce-bezencu.html http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Hovadiny-z-USA-zatahovani-islamismu-do-Evropy-hrdinka-a-zradkyne-Ukrajiny-Tereza-Spencerova-ma-pocit-ze-se-to-sype-na-vsech-stranach-436302

Facebook komentáře