Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Sliby - chyby kyjevské vlády

Sliby- chyby jsou dnes jednoznačnou součástí image kyjevské vlády. Dnes si můžeme udělat každý z nás obrázek o tom, že kyjevská vláda sliby prostě nedodržuje. Možná by sama o sobě chtěla, ale je nutno si uvědomit, že kyjevská vláda neřídí zemi, natož sama sebe. Naopak kyjevská vláda je řízena.

  • sliby-chyby-kyjevske-vlady

Uvědomme si, že každý krok kyjevské vlády je řízen z Washingtonu a místně pracovníky CIA. Ostatně o tom se mnohokráte zmiňoval pan Paul Craig Roberts, americký ekonom a publicista, bývalý asistent ministra financí v administraci Reagana.

A také je nutné si uvědomit, že ona studená válka, o jejíž obnovení jisté kruhy uvažují, by znamenala velké peníze pro vojensko-bezpečnostní komplex.

Není překvapením, že se bojuje nejvíce na územích bohatých na ukrajinský břidlicový plyn.

Shell plánuje rozvoj plynového pole Juzov v regionech Doněck a Charkov, a v roce 2014 tato společnost potvrdila svůj záměr pustit se do plnění dohody, která byla vyjednávána ještě s prezidentem Ukrajiny Janukovyčem v roce 2013.

Jakmile se konflikt de-eskaluje, a situace se stabilizuje. Slavjansk, Kramatorsk a velký počet menších obydlených oblastí jako je např. Krasny Liman, Seversk, Jasnogorsk, Kamyševka, které jsou nyní ohniskem bojů se stanou těžebními místy Shellu.

Podmínkou je však odstranění ozbrojeného odboje takzvaných separatistů, kteří své nerostné bohatství a domovy brání.

Rusové na východní Ukrajině jsou vystaveni brutálním etnickým čistkám aniž by západní svět protestoval.

Ukrajinská armáda pokračuje v rozsáhlé ofenzivě proti Doněcké a Luhanské lidové republice. Plošné ostřelování dělostřelectvem přináší více a více civilních obětí. Bombardování se děje přes to, že kyjevská vláda slibovala, že Doněcká a Luhanská oblast se bombardovat nebude. Ale kdo dnes ještě věří kyjevské vládě a panu Porošenkovi? Vzpomeňte si co už všechno kyjevská vláda naslibovala od odzbrojení band Pravého sektoru po zřízení hraničních koridorů pro utečence atd.

V Luhansku byla obnovena konfrontace mezi domobranci a příslušníky ukrajinských silových složek.

Jsou slyšet výbuchy a střelba. Během ostřelování z děl ukrajinské armády zahynul jeden civilista, desítky byly zraněny.

V Luhanské oblasti stříleli na vůz vůdce lidové domobrany LLR Alexeje Mozgového, když vjížděl do Lisičanska. Ten ale v tu dobu ve voze nebyl.

Podle slov očitých svědků ukrajinské letectvo bombardovalo luhanská sídliště i přes sliby kyjevských úřadů, že města se bombardovat nebudou.

Ukrajinská armáda prohlašuje, že plně kontroluje Slavjansk, Kramatorsk, Konstantynovku a Družkovku. Kromě toho hodlá blokovat Doněck a Luhansk. Proč tedy stále dopadají granáty na Slavjansk?

Ostřelování Slavjansku a sídlišť na předměstích Luhanska, které opustili domobranci, ukrajinskou armádou svědčí o tom, že kárná operace není ničím jiným, než silovým nátlakem Kyjeva na ty obyvatele Ukrajiny, kteří nesouhlasí s jejich politikou.

Humanitární katastrofa na Ukrajině je už skutečností. Denně se prohlubuje a zastavit jí bude mimořádně těžko.

Mezitím se nadále projednávají další sankce proti Rusku i přes nesouhlas Evropských partnerů.

Není bez zajímavosti, že světová banka předpovídá negativní vliv protiruských sankcí na ekonomiku EU a EU si to začíná reálně uvědomovat a v rámci svých možností další sankce odmítá.

Zpřísnění sankcí Evropské unie vůči Rusku se může negativně projevit na ruské i evropské ekonomice, zdůrazňuje se ve zprávě Světové banky.

„Vystupňování napětí může vyústit v uvalení dalších, ještě přísnějších sankcí, může způsobit poruchy v obchodních a bankovních kontaktech. S přihlédnutím k těsným ekonomickým stykům mezi EU a Ruskem to zřejmě bude mít ničivé následky pro obě strany, zdůrazňuje se v dokumentu.

Před tím už přiznal i zástupce poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Benjamin Rhodes, že sankce zemí G7 vůči Rusku zasáhly i samotnou „sedmičku“.

Kdo to vše řídí a komu to slouží? Není třeba příliš přemýšlet...

Ukrajinská ekonomika se blíží kolapsu. Nucené „utahování opasků“, růst tarifů a výdaje na vojenské akce na jihovýchodě – to všechno může přivést ekonomiku země ke krachu už v nejbližší době.

Ekonomická situace na Ukrajině se zhoršuje doslova den ode dne. Politické otřesy měly mimořádně záporný vliv na státní finance. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2013 činilo snížení státních nákupů téměř 40%. O 45% se snížily prodeje osobních aut na vnitřním trhu. Bylo de facto zastaveno státní investování do odvětví ukrajinského průmyslu. Jsou vážné těžkosti s naplněním státního a místních rozpočtů. Zkrátka, rozklad národní ekonomiky nabývá katastrofálního rázu.

Je třeba uznat, že degradace ekonomiky není jedinou ani hlavní systémovou výzvou pro Ukrajinu. Za nejnebezpečnější je možno z tohoto hlediska pokládat rozkol ve společnosti a krvavou občanskou válku bez naděje na brzký mír. Bez řešení těchto problémů nebude možné obnovit národní ekonomiku. Podle názoru expertů je jediným východiskem z nynější systémové ekonomické krize předběžné urovnání politických rozporů na základě dialogu a federalizace země.

Myslím, že pokud bude otevřený odboj východní Ukrajiny násilně potlačen, pak se změní pouze to, že otevřený odpor přejde do partyzánské války a rozsáhlých diverzních akcí po celé zemi. A těžba západních firem v těžebních oblastech, pokud vůbec začne, bude ohrožena stejně jako v Iráku, Libyi a jinde ve světě, kde byla násilně svržena fungující demokratická vláda.

Mnozí lidé se ptají, proč Rusko nezasahuje, když dopadají ukrajinské rakety i na Ruské území.

Dle názorů četných politologů Rusko nemusí spěchat. Rusku stačí trpělivě vyčkávat. Dojde-li na Ukrajině k ekonomickému kolapsu, stávající prozápadní vláda bude svržena a nahrazena pravděpodobně vládou prorusky orientovaných lidí. To by znamenalo kapitální neúspěch EU a USA. Ke kolapsu ukrajinské ekonomiky může dojít opravdu velmi brzy.

Pokud si vzpomeneme na březnový přepis rozhovoru V. Putina s novináři, vzpomeneme i na tento jeho výrok: „Proto jestliže uvidíme, že toto bezpráví začíná ve východních oblastech, pokud nás lidé sami požádají o pomoc, a oficiální žádost legitimního prezidenta už máme, pak si vyhrazujeme právo využít všechny dostupné prostředky k ochraně těchto občanů. A jsme přesvědčeni, že je to naprosto legitimní. Je to krajní opatření.“

A pokud nevěříte, že Kyjev řídí Washington pak si přečtěte zde.

Evropa čeká na odpověď Porošenka. Porošenko se radí s Washingtonem

Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/2014_07_04/Evropa-ceka-na-odpoved-Porosenka-Porosenko-se-radi-s-Washingtonem-9119/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře