Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Situace je velmi nebezpečná - EU si hraje s ohněm

Hodnocení uživatelů:  / 6
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Kdysi mne pozval starší kamarád za obytný dům s tím, že mi ukáže jak hoří benzín. Bylo mi tehdy dvanáct, jemu o dva roky více. Za rohem domu, kde byla spojovací ulička, vytáhl láhev. Už v tu chvíli jsem měl takový divný pocit, že starší kluk dělá něco špatného. Ale jelikož byl starší a větší, tak jsem se díval, abych se také něčemu přiučil. Kamarád vyndal půllitrovou sklenici s benzínem, udělal důlek v zemi a trošičku tam nalil. Pak vzal sirku a škrtl. V důlku se objevil plamínek a vesele plápolal a my koukali, jak to krásně hoří. Když plamínek dohasínal, nenapadlo kamaráda nic lepšího, než-li tam trochu toho benzínu přilít. Asi tušíte, co se stalo. Samozřejmě mu v ruce v momentě hořela celá láhev s obsahem. A když ji konečně odhodil, měl již ruku popálenou. Láhev dopadla na zem a sklo se rozbilo. V tu chvíli to vypadalo, že tam někdo vhodil molotovův koktejl. Z ohnivého kola jsme utekli na poslední chvíli a běželi pro vodu, abychom oheň uhasili. Samozřejmě naše počínání viděl dospělý soused a zavolal na nás rodiče. Bylo to jednoduché, dostali jsme oba přes hubu a ještě rodičům poděkovali. Pokud by se to stalo dnes, věřím, že by na rodiče- někdo ochotný, zavolal Rodičovskou linku, kvůli týraní potomků.

Ptáte se, proč píši tak rozsáhlý úvod k dnešnímu blogu...Je to jednoduché. Píši ho proto, že chování EU mi nápadně připomíná naši „hru na dospělost.“ Lehkomyslnost, hazard, nedomýšlení důsledků. To není znakem dospělosti. Evropské špičky jednají obdobně.

 

 

  • situace-je-velmi-nebezpecna-eu-si-hraje-s-ohnem

Na Parlamentních listech proběhl rozhovor s kardiochirurgem profesorem Janem Pirkem, ostatně velmi zajímavé čtení. Pan profesor říká jasně a otevřeně: „Pokud se nevzpamatujeme, evropská kultura, bohužel velice brzy, skončí. A nebude to poprvé, co čelíme podobné hrozbě, vždyť jsme před pár sty lety Turky zastavili u Vídně. A teď si z nás Turecko dělá srandu a dojnou krávu,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz přednosta Kardiocentra a Kliniky kardiovaskulární chirurgie IKEMu. „V jednom rozhovoru se mne nedávno ptali, jestli si myslím, že bude válka. A já jsem říkal: nebude, protože už je. Tohle je svým způsobem teroristická neboli partyzánská válka. To není nic jiného. Dělat atentáty, vyhazovat pomocí výbušnin nevinné lidi do vzduchu je teroristický způsob vedení války.

Podobně hovoří Generál Jaroslav Šedivý. Ten se domnívá, že jsme ve válce s radikálními islamisty a je třeba tomu přizpůsobit taktiku boje. V rozhovoru pro DVTV řekl, že válka de facto pokračuje již od zářijových útoků na newyorská ,,Dvojčata" v roce 2001. Podle Šedivého selhaly bezpečnostní mechanismy EU, která upřednostnila při přijímání uprchlíků humanitární hledisko před bezpečnostním. V rozhovoru pro internetovou televizi DVTV prohlásil bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý, že jsme v globální válce s radikálním islamismem, což je nutné brát jako realitu. Hlavní chybu stávajícího stavu vidí v neschopnosti EU při procesu přijímání uprchlíků, když upřednostnila humanitární hledisko před před bezpečnostními riziky.

Šedivý se vyjádřil kriticky na adresu EU i v otázce migrace, která podle něho nebyla dobře ,,absorbována". Poukázal na fakt, že politika ,,otevřené náruče" při přijímání migrantů nebyla rozhodně správným řešením, protože byla otevřena až příliš. S masovým tokem migrantů totiž přišli do Evropy i islamističtí fundamentalisté, kteří zde nadále plánují teroristické útoky.

Bývalý náčelník generálního štábu také hovořil o roli tajných služeb, jež podle některých expertů zcela selhaly.

Šedivý rovněž nepochybuje o tom, že k teroristickým útokům někdy v budoucnu dojde i v ČR. Není otázkou, zda k nim někdy dojde, ale kdy a kde. Proto je třeba zesílit přítomnost bezpečnostních složek a policie na nejvíce zranitelných místech, například na náměstích či metru a také zvýšit základní povědomost občanů, jak zvládat krizové situace.Situace v EU si všímají také USA: Bývalý předseda sněmovního zpravodajského výboru z řad republikánů Peter Hoekstra tvrdí, že kdyby Evropská unie přijala příslušná bezpečnostní opatření, mohla teroristickým útokům do jisté míry předejít. „V Evropě mají příšerný bordel. Ochrana vnějších hranice EU je jedna velká katastrofa. Víte, kdo nyní stojí v čele Evropské unie? Jsou to politici, kteří přijali do svých zemí 1 až 1,5 milionů migrantů ze Sýrie a Iráku bez toho, aby prošli řádnou bezpečnostní prověrkou. No a teď Evropská unie sdělí Belgii, že ona představuje ten největší problém,“ uvedl Hoekstra pro NewsMax TV.

Ještě se někdo diví Polsku, že jsou proti přijímání migrantů z Blízkého východu? Ministr vnitra Mariusz Błaszczak (Právo a spravedlnost),řekl, že jedním z důvodů je, že utečenci do Polska nechtějí. Polský postoj potom ovlivňuje hodnocení současné situace jako velmi nebezpečné. „Co se stalo loni v listopadu v Paříži a nyní v Bruselu je toho důkazem,“ uvedl ministr.

Podle mne je tento postoj známkou dospělosti, je známkou toho, že vláda si plně uvědomuje nebezpečí, které Polákům hrozí. Každý dnes ví, že Schengen je děravý a že systém funkční není.

Otázka stojí na tom zda si svou špatně hranou „hru na dospělost“ uvědomí samotné špičky EU.

My, tehdy kluci v pubertě jsme také věděli, že oheň pálí a benzín hoří, ale bylo to nutné vyzkoušet na vlastní kůži, protože nám chyběl rozum.

Je pravdou, že chybami se člověk učí, ale někdy může být i jediná chyba chybou poslední. Také proto jsme od svých rodičů dostali přes hubu a ještě poděkovali...Věděli jsme, že rodiče se o nás báli, stejně jako se my bojíme o současnou Evropu.

 

Facebook komentáře