Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Sankce? Trump hrozí Česku zkroutit ruku za zády. Kvůli digitální dani.

Hodnocení uživatelů:  / 32
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Neuvěřitelné! Poté, co se Spojené státy snažily zastrašit sankcemi Německo kvůli projektu Nord Stream 2, co několikrát chtěli sankcionovat Srbsko,Turecko, Írán a další státy, jsou na řadě naše firmy.

Je to smutné, ale je to tak. Náš spojenec a bratr ve zbrani nám hodlá zkroutit ruku za zády, pokud nebudeme poslouchat.

  • sankce-trump-hrozi-cesku-zkroutit-ruku-za-zady-kvuli-digitalni-dani

Spojené státy varují, že kvůli takzvané digitální dani zavedou vůči Česku odvetná opatření. Česká vláda sedmiprocentní digitální daň pro velké internetové firmy schválila loni, v lednu ji má začít projednávat Sněmovna.

Dani by v ČR měly podléhat internetové firmy s globálním obratem nad 750 milionů eur (19,1 miliardy Kč), které budou mít na území Česka roční obrat za uskutečněné zdanitelné služby minimálně 100 milionů korun. Daň se tak dotkne hlavních globálních hráčů, jako jsou americké společnosti Google, Facebook, Amazon či Apple. Do státního rozpočtu by podle odhadů ministerstva financí mohla přinést pět miliard korun ročně.

Americké straně se náš počin nelíbí.

„Vyhrazujeme si právo zavést odvetná opatření, pokud bude daň diskriminační vůči americkým firmám,” sdělil Hospodářským novinám zdroj. Ministerstvo financí deníku potvrdilo, že mu američtí diplomaté výhrady k dani sdělili a že USA jsou připraveny na ni odpovědět.

Tak po Německu, Ukrajině, Srbsku, Turecku a Íránu jsme další na odstřel. Sankce!

Lidé už chápou, že Amerika nemá přátele, ale jen své zájmy.
Na pozadí této události nelze domyslet, co by se stalo, kdyby Česko nekoupilo předražené, nekvalitní a hlučné vrtulníky z USA, které nikdo nechce.
 

Facebook komentáře