Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Ruský těžký stíhač Su-35S úřaduje v Sýrii

Hodnocení uživatelů:  / 11
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus


Těžké stíhače Su 35S jsou v Sýrii a ve dne v noci budou mít službu na letecké základně Hmeimim, v minutové pohotovosti na start.

Su 35S je těžký víceúčelový bojový letoun uzpůsobený pro činnost za všech meteorologických podmínek ve dne i v noci – vývojový derivát víceúčelového bojového letounu typu Su 27SM (Flanker B mod.1)

V roce 2003 se Suchoj pustil do druhé modernizace Su-27, která byla později nazvána 'Su-35S' . Tato varianta má výrazně přepracovaný drak, vylepšenou avioniku, motory s měnitelným vektorem tahu a snížený čelní radarový odraz. První experimentální Su-35S byl dokončen v létě 2007 a poprvé se objevil na veřejnosti na ruských leteckých dnech MAKS-2007. Svůj první let absolvoval 19. února 2008. V roce 2010 se začal Su-35S sériově vyrábět a do armády byl zaveden 12. února 2014. Su-35S je víceúčelová stíhačka generace 4++, využívající technologie páté generace. Představuje technologický mezistupeň mezi Su-30MK a vyvíjeným T-50 PAK FA.

  • rusky-tezky-stihac-su-35s-uraduje-v-syrii


Modernizovaný stroj Su-35S se od původní verze Su-35 liší především zesílenou konstrukcí, sníženým "radarovým podpisem" a digitální FBW (elektro-impulsní řízení). V rámci ruských letadel jsou skoro samozřejmostí proudové motory schopné měnit vektor tahu. Dalším zlepšením je především zavedení nového radiolokátoru Irbis E schopného sledovat 30 cílů a na osm z nich navádět protiletadlové rakety.

Su 35S je určen k ničení stíhacích letounů protivníka v manévrovém vzdušném boji, ničení vzdušných cílů na střední a velké vzdálenosti, obrana pozemních jednotek a průmyslových komplexů před vzdušným napadením, plní doprovodné úkoly, útoky na pozemní a hladinové cíle přesně naváděnou municí a umlčování radiolokátorů protivníka.
Ukázka letových vlastností tohoto stroje na videu.

Video:
MAKS 2015 - SU-35S Radical Aerobatics HD
https://www.youtube.com/watch?v=wlX-3VL_4-Q

Facebook komentáře