Facebook Twitter RSS
Czech English French German Russian Spanish

ads

Ruský majstrštyk v Sýrii pomohl uspíšit jednání o míru

Hodnocení uživatelů:  / 11
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Rusové v Sýrii prakticky zvítězili. Jejich brilantní intervence změnila průběh války. Asad zůstává, plynovody a ropovody povedou stále stejnou trasou. Kritici a štvavá protiruská kampaň mainstreamových médií zase na chvíli utichají a vše se připravuje k mírovým rozhovorům. Ruské nálety v Sýrii byly přesné a efektivní, uznává nová studie NATO. Prostě ať chceme nebo ne ruský zásah v Sýrii byl majstrštyk – dokonalé mistrovské dílo.

V pondělí 15. března nařídil ruský prezident Vladimir Putin ministrovi obrany RF Sergeji Šojguovi, aby od úterý zahájil odsun ruského seskupení ze Sýrie, protože vytyčené úkoly byly splněny. Přitom bude ruská základna v Tartusu a letiště Hmeimim fungovat ve své původní podobě, bude zajištěna jejich spolehlivá ochrana z pevniny, moře i ze vzduchu.

Během několika měsíců operace ruských vzdušných a kosmických sil v Sýrii Rusko dokázalo díky vojenské pomoci a diplomacii zlomit průběh dlouhého vojenského konfliktu. Západní politici, konkrétně prezident USA Barack Obama, předpovídali, že Rusko uvázne v syrském bahně. Skutečnost je ovšem úplně jiná, tvrdí zahraniční média.

Političtí a vojenští analytici se přes jistou nedůvěru k odchodu ruských vojsk ze Sýrie shodnou na tom, že pro ruského prezidenta skončila „syrská mise“ vítězstvím. Posílil pozice syrského prezidenta Asada a donutil navíc Západ k tomu, aby usedl s Ruskem ke společnému jednacímu stolu.

  • rusky-majstrstyk-v-syrii-pomohl-uspisit-jednani-o-miru

Expert na Rusko Josh Cohen, poukazuje na to, že americký prezident Barack Obama se mýlil, když předpovídal ruské misi totální krach. „Skončilo to přesně naopak a zpočátku možná skutečně riskantní rozhodnutí se proměnilo ve velké vítězství Moskvy. Rusko bombardováním naprosto zvrátilo průběh války ve prospěch prezidenta Asada.

 

Zatímco Rusové v Sýrii slaví úspěch, strategie Washingtonu podle mínění Cohena selhala. „Obamova administrativa se od samého začátku utápěla v beznadějném zmatku. Nejprve Washington tvrdil, že Asad musí jít, poté zase, že může zůstat. Podporovaná Svobodná syrská armáda se navíc částečně spojila se syrskou pobočkou al-Káidy. Problémy nastaly i se sunnitskými spojenci Američanů.

Podle informačního kanálu VOX bude nejmoudřejší strategií Putina, který se snaží vyřešit konflikt cestou vyjednávání, eliminovat vojenskou moc přesně natolik, aby to Asada přinutilo uzavřít mírovou dohodu, ale zároveň aby mohl udržet protivládní síly. Pokud je toto skutečně strategie Ruska, tak to znamená, že Moskva je vážně připravena na vyjednávání a předpokládá, že syrský prezident je rovněž připraven. To svědčí o tom, že strany dokážou najít řešení vyhovující všem.

 

„Dosáhli jsme určitých kladných výsledků. Objevila se reálná šance skoncovat s mnohaletou konfrontací a násilím. Je ale ještě příliš brzy na to, abychom mluvili o vítězství nad terorismem. Ruská letecká skupina má za úkol dál zasazovat údery objektům teroristů", řekl Pankov během slavnostního nástupu u příležitosti splnění úkolů vytyčených před ruskou skupinou vojsk na území Sýrie.

A jen tak pro zajímavost. V několika říjnových a listopadových článcích minulého roku jsem psal o tom, že Sýrie je klíčem k vlivu na Blízkém východě. Americe a jejím spojencům se nepodařilo Asada odstranit a tím ztratili možnost cokoli ovlivnit. Díky Rusku je Asad u moci a díky Rusku brzy válka v Sýrii skončí.

Tehdy mi přátelé příliš nevěřili a dnes vidíme postupný odsun ruského seskupení ze Sýrie. Dále budou probíhat intenzivní mírová jednání o příští vládě a příštích volbách v Sýrii.

 

A jen tak pro své čtenáře, kteří mi věřili a kterým za důvěru děkuji. V říjnovém článku - Vítězství v Sýrii se blíží, jsem napsal, že všechno nasvědčuje tomu, že se dočkáme brzkého vítězství Ruska v Sýrii.

http://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/vitezstvi-v-syrii-se-blizi.html

Podrobný rozbor o tom proč v Sýrii Rusko zvítězí jsem popsal v listopadovém článku s názvem- Putin drží trumfy v Sýrii i ve studené sankční válce. Predikce (předpověď) byla správná.

 

http://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/putin-drzi-trumfy-v-syrii-i-ve-studene-sankcni-valce.html

 

podporte-width

 

Facebook komentáře