Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Rusko se může stát technologicky nejvyspělejší zemí světa

Hodnocení uživatelů:  / 13
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Rusko se rozhodlo jít ve stopách seriálu Star Trek a v průběhu 20 let rozpracovat technologie, které známe jen ze sci-fi filmů". V rámci programu Národní technologická iniciativa se plánuje projektování robotů, lékařských implantátů, bezpilotních automobilů a letounů, nového programovacího jazyka, a také technologie „kvantové teleportace“.

Ruský premiér Dmitrij Medveděv tvrdí, že jsou všechny šance udělat z Ruska technologicky nejvyspělejší zemi na světě.

Prvním krokem v realizaci programu bude rozpracování systému mobilního spojení nejnovější generace 5G, který umožní přenos informace rychlostí až jeden gigabyte za sekundu. Kromě toho, v průběhu následujících deseti let vypracují ruští programátoři jazyk pro „bezpečné a efektivní programování" a vytvoří síť pro boj s kybernetickou zločinností.

  • rusko-se-muze-stat-technologicky-nejvyspelejsi-zemi-sveta

 

Po nastolení této kontroly pro ochranu před vnějšími hrozbami se plánuje v Rusku uskutečnit technologický průlom díky vytvoření kvantových počítačů, systémů spojení mezi mozkem a počítačem a dokonce i teleportace. Poté, co se dostala zpráva o teleportaci do ruských médií, tiskový tajemník Kremlu Dmitrij Peskov hned upřesnil, že nejde o teleportaci fyzických těles, nýbrž o „kvantovou teleportaci". Má se tedy na mysli bezpečný přenos informace.

Jedná se o vysílaní zpráv z bodu A do bodu B. Tyto zprávy není možno zachytit.

V Rusku se rovněž rozpracovávají technologie, které umožňují zasahovat kosmické cíle z ponorek. Zároveň byla vypracována unikátní „raketo-bomba" „Hrom-2“, mající současně vlastnosti rakety i bomby.

V současné době se staly realitou zbraně pracující podle nových fyzikálních principů. Ruská armáda potvrdila, že přijala do své výzbroje laserovou zbraň.

Ruské firmy, které využívají sledovací technologie, hlásí úspěch po celém světě. I když změníte podobu, poznají vás podle hlasu.

Jedním z nejperspektivnějších směrů (vývoje nové výzbroje) jsou vojenské roboty. Nové stroje jsou navrženy tak, aby byly schopny řešit řadu úkolů na bojišti. Mohou provádět průzkum, ničit stacionární a pohyblivé cíle nebo i poskytovat palebnou podporu svým jednotkám. Ale to není všechno, tyto systémy mohou být použity pro výrobu kouřových clon, pokládání min či vytváření průchodů v minových polích protivníka, dopravu munice a dalších nákladů na určené místo. A ještě navíc – roboti jsou schopni provádět ostrahu důležitých objektů. Přitom je možno je ovládat dálkově, některé z nich jsou schopny pracovat zcela autonomně. Podle odborníků jsou roboty výzbrojí budoucnosti a každým rokem jich bude přibývat.

„Člověk je „drahý“ - ukázalo se, že levnější je vyslat robota, který v nejhorším případě shoří - ale lidé zůstanou naživu,“ – řekl vojenský expert Michail Timošenko.

Pro mírové účely se stalo Rusko světovou jedničkou ve vývoji technologií pro jadernou energetiku budoucnosti.

Rusko nyní staví v zahraničí více jaderných reaktorů, než kterákoliv jiná země.

Zdroj: http://cz.sputniknews.com/svetovytisk/20160625/3382471/rusko-sci-fi-technologie.html

http://zahranicni.ihned.cz/rusko/c1-60082950-forbes-pet-ruskych-spionaznich-technologii-ktere-dobyly-zapad

http://www.nwoo.org/2015/06/10/odbornici-porovnavali-vojenske-schopnosti-ruska-a-usa/

Facebook komentáře