Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Reportáž z knihy - Michael Morris Co nesmíte vědět! (2).

Hodnocení uživatelů:  / 21
NejhoršíNejlepší 

Nic není, jak se zdá.

Emil Kalabus

Je to tak. Nic není, jak se zdá. Právě to je název první části knihy Michaela Morrise Co nesmíte vědět! (2).

Dnes mi byla doručena kniha, na kterou jsem se velmi těšil. Kniha má 475 stran.

Je mi jasné, že ne každý má trpělivost knihu číst od začátku do konce a prokousávat se zdánlivě nudnými politickými tématy. Také proto jsem se rozhodl přinášet svým čtenářům z knihy kratší reportáže v průběhu příštích dnů či měsíců. Snad mi to prominou ti, kteří knihu právě čtou nebo již četli. Kniha - Co nesmíte vědět! (2) je totiž všechno jiné, jen ne nudná.

V bestselleru Co nesmíte vědět! Michael Morris srozumitelně vysvětlil, jak malá skupina bankéřů sahá prostřednictvím hospodářských a měnových válek po totálním ovládnutí světa.

V knize Co nesmíte vědět! (2) se zaměřil na na politické a vojenské aspekty světového řádu.

  • reportaz-z-knihy-michael-morris-co-nesmite-vedet-2

 

USA dominovaly světu více než sto let, jejich hvězda však zapadá. Přesto se malá skupina vůdců snaží nepříznivému vývoji zabránit a na mnoha místech Země inscenují konflikty.

V první části nové knihy Morris popisuje fakt, že svět, jak jej známe ze 20. století mizí. Všechno, s čím jsme vyrůstali a s čím jsme se identifikovali, se mění takovou rychlostí, že mnozí ztrácejí pocit pevné země pod nohama. Tento proces změn je podle Morrise zčásti přirozený, zčásti však plánovaný a řízený.

Vítr, který proti nám vane, je stále drsnější stejně jako obecný tón a společenské způsoby. Obyvatelstvo již téměř ztratilo cit pro spravedlnost. Chybí pozitivní vzory i jasné perspektivy. Cítíme, že nám média a mocní v mnoha ohledech neříkají pravdu a že se nepřijatelné poměry lakují na růžovo.

Podle Morrise chceme-li zabránit nové, třetí světové válce, měli bychom si urychleně udělat realistický obraz celkové situace a podle toho jednat. Jen tak se osvobodíme ze šokové strnulosti, která již léta ochromuje naši západní civilizaci.

Existuje nebezpečí, že se staneme obětí propagandy, která nás chce znovu zavést do války proti Rusku.

Fasády naší moderní civilizace se drolí. Společnost je čím dál nespravedlivější. Války se běžně označují za mírové mise, ale naproti tomu si stále více lidí začíná pokládat i kritické otázky. Lidé se probouzejí a začínají si uvědomovat, že není všechno tak, jak se veřejně hlásá.

Morris se vyjadřuje drasticky: Nikdo z politiky, hospodářství či médií se o vás ve skutečnosti nezajímá. Využívají vás, vysávají a manipulují s vámi, přičemž vám dávají pocit, že jste vzdělaný a otevřený člověk, který má (údajně) své práva. Vodí vás za nos a tvrdí, že máte k dispozici všechny potřebné informace a že se můžete svobodně rozhodovat. Využívají vás, dokud jste použitelní. Horní jedno procento světového obyvatelstva považuje nás 99 procent za břemeno. Chtějí se nás zbavit jako odpadu, protože nás už nepotřebují. Vyvinuli umělou inteligenci, která bude pro ně pracovat a poslouchat jejich rozkazy. My lidé se stáváme přebytečnými. Je nás hodně a stojíme jim v cestě.

Malá skupina chladných bytostí usiluje na Zemi o veškerou moc. K tomu je nutné lidi kontrolovat, donutit je k absolutní poslušnosti, zbavit je vlastní vůle a zlomit každou formu odporu. Přitom se to provádí tak, že nikdo nic nepozoruje.

Morris píše nám všem: „Když už jste jednou prohlédli děravou fasádu naší moderní společnosti, nemůžete se již vrátit zpět ani zapomenout. Můžete to možná na nějaký čas vypudit, ale určitě vás to jednou dohoní.“

Michael Morris varuje čtenáře před tím, aby knihu nečetli, pokud se již nyní cítí vystrašeni. Pokud však čtenář hledá pravdivé odpovědi, i kdyby měly být nepříjemné, pak má číst dál.

Další reportáže z Morrisovi knihy budou následovat v příštích dnech.

Zdroj: Michael Morris Co nesmíte vědět! (2)

Facebook komentáře