Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Putin a ochrana křesťanství

Hodnocení uživatelů:  / 9
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Nedávno jsem si v diskuzi k článku pana Ladislava Kašuky kladl jednu otázku: „Proč jde tolik lidí za Putinem?“ Jedna z možných odpovědí může být následující.

Nezanedbatelný rozměr Putinovi politiky je ochrana křesťanství. Mnozí křesťané ve světě cítí, že je Západ zradil. Titíž křesťané vzhlížejí k Rusku s nadějí, že je ochrání - a to mu může pomoci ke globálnímu vlivu. To, že Rusko přejalo zodpovědnost za křesťanství ve světě, mění situaci na bojišti pro všechny křesťany. Ale i pro ně samotné.

Podle papeže Františka, je Putin: „jediná osobnost, se kterou se může katolická církev spojit na obranu křesťanů na východě.“

  • putin-a-ochrana-krestanstvi

 

„Je důležité, abychom spojili své úsilí (s Ruskem) pro záchranu křesťanství ve všech regionech (světa), kde jsou křesťané utlačováni,“ řekl papež František, jak informoval Le Journal Du Dimanche.

V žádném historickém období nebyla perzekuce křesťanů tak rozšířená a tak strašná, jako nyní. Probíhá globální válka proti křesťanům, která nabrala na intenzitě od americké invaze do Iráku.

Pro mnoho křesťanů po celém světě je Putin čímsi jako císařem Konstantinem 21. století. Byl to právě Konstantin, kdo ukončil pronásledování křesťanů v Římské říši.

Konstantin také udělil církvi privilegia, která jí umožnila zesílit natolik, že mohla skutečně pozitivně ovlivňovat společenské dění. Je klidně možné, že Putin stejnou roli sehraje dnes. Pak se jeho země stane opravdovou křesťanskou supervelmocí. Tuto roli donedávna hrál Západ, ale svou roli opustil. Spojené státy prováděly zásadně špatnou politiku na Blízkém východě, a nyní to má napravit ruský prezident, píše americký časopis American Thinker. http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/at-putin-povstal-aby-branil-krestanskou-civilizaci-misto-obamy/

Ať se na Putina díváme jakkoli - Putin hájí ve světě křesťanství. Časopis The American Conservative soucitně cituje Vladimira Putina, který během svého vystoupení na Mezinárodním Valdajském diskusním klubu prohlásil: „Vidíme, jak se mnohé euroatlantické země fakticky vydaly na cestu popření vlastních kořenů, včetně křesťanských hodnot, které tvoří základ západní civilizace. Popírány jsou samotné mravní základy a veškeré tradiční identity: národní, kulturní, náboženské a dokonce i sexuální. Praktikuje se politika, která staví na stejnou úroveň rodinu s několika dětmi a homosexuální partnerství, víru v Boha a víru v satana. To je přímá cesta k degradaci.“

Mnozí nicméně vidí právě v ruském prezidentovi člověka, který nabízí světu alternativu k neudržitelnému úpadku hodnot, na nichž evropská civilizace vznikla a dlouho prosperovala. A v tom to podle mne je. Právě takový postoj zajišťuje Putinovi úspěch. A hlavně - zde jde o něco mnohem vyššího, než si většina z nás dokáže vůbec představit.

Zdroj: http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/14747-putin-jako-hlavni-ochrance-krestanstvi-rusko-prejalo-zodpovednost-za-ochranu-krestanu-a-krestanstvi-ve-svete-spojene-staty-krestanum-zpusobily-peklo-zde-jsou-fakta.aspx

Facebook komentáře