Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Pseudoelity a pachatelé dobra

Hodnocení uživatelů:  / 10
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Zemanova slova je potřeba si neustále připomínat.

„Existuje nikým nevolená pseudoelita, která své názory považuje za nadřazené názorům ostatních. Nepřipouští rovnoprávný dialog, to se týká například debaty o migrační krizi, ale i dalších věcí. Jakékoli nadřazování může vést k pokusům o cenzuru a bude nás vracet zpátky do totalitní společnosti, kde odlišnost názorů byla trestána,“ varoval prezident Zeman.

Prezident Miloš Zeman se na desátém sjezdu Českého svazu bojovníků za svobodu zmínil o svých názorových odpůrcích, které někdy nazývá „pražskou kavárnou“. Na úterním sjezdu hovořil o„pseudoelitách“.

  • pseudoelity-a-pachatele-dobra

 

Zeman, který je členem svazu, na sjezdu řekl, že za svobodu je stále potřeba bojovat. Zmínil svobodu názorů, kterou podle něj právě tyto pseudoelity lidem upírají. „Pan senátor Kubera /ODS/ lidi tohoto typu poněkud nezdvořile označuje jako ‚dobrosery‘, já bych spíše použil termínu ‚pachatelé dobra‘. Byl člověk, který absolvoval francouzské školy, pak se vrátil do své země a páchal tam dobro. Ten člověk se jmenoval Pol Pot, země se jmenovala Kambodža a výsledkem páchání dobra byly dva milióny mrtvých,“ řekl Zeman.

Zeman má jednu podivuhodnou schopnost. Lidé jsou ochotni mu naslouchat a o jeho slovech přemýšlet. Zeman popisuje věci a děje takové jaké skutečně jsou a ne takové jaké bychom je my chtěli mít.

S názory pana Zemana souzní také názory pana Vondrušky. „Dnes se po nás chce, abychom přivírali oči nad hanebnostmi jednoho mocného a plivali na jiného,“ říká spisovatel a historik Vlastimil Vondruška.

Já neříkám tak ani tak, ale na moje slova dojde! Podle mne není nic hloupějšího, než neustále prohlubovat zákopy nenávisti, podporované sankcemi, peticemi, mediálními výpady a pomluvami. Politik, který se neumí nebo pro svou zaslepenost a hloupost se nechce se sousedem dohodnout, by neměl vládnout.

Takto jasně to chápe také americký kandidát na prezidenta Donald Trump. Ten komentoval na žádost médií Putinovo prohlášení na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru. Ruský prezident tenkrát řekl: „Pan Trump prohlásil, že je připraven na úplné obnovení rusko-amerických vztahů. Co je na tom špatného? Všichni to vítáme."

„Myslím, že to řekl správně. Myslím, že musíme udržovat dobré vztahy. Myslím, že kdybychom dosáhli shody s Ruskem, bylo by to krásné a kladně by to ovlivnilo celý svět," řekl Trump.

Trošku odlišně pak vyznívají slova náměstkyně ministra zahraničí USA Victorii Nulandové. Ta se nedávno rozpovídala při slyšení v americkém kongresu. Probíraly se tam ruské hrozby, ruská dezinformační propaganda a vliv ruského ethosu na lidi, především v zemích východní Evropy. Celé její vystoupení bylo o tom, jak americké orgány nemají dostatek peněz na svoji vlastní propagandu a jak štědré peníze prý dostává ruská stanice RT. Jak se však ukázalo, Victoria Nuland měla špatná čísla, protože americká propaganda má více peněz, než jakákoliv jiná propaganda. Broadcasting Board of Governors (BBG), což je dozorčí orgán americkou vládou sponzorovaných neziskovek, disponuje více než 750 miliony dolarů.

Daleko zajímavější však bylo její vyprávění o tom, jaké metody kontra-propagandy USA používají. Victoria Nuland odhalila, že na různých místech Evropy mají USA tréninkové kempy, kde cvičí novináře. Victoria Nuland hovořila o novinářích, kteří z Ruska utekli anebo se jenom přihlásili, že chtějí projít výcvikem a potom se chtějí do Ruska vrátit a tam psát proti Putinovi a rozvracet Ruskou federaci zevnitř.

Open Society Fund ve spolupráci s dalšími fondy, neziskovkami a organizacemi napojenými na americké ambasády a americkou federální neziskovku USAID ovlivňují i český žurnalistický prostor, aby zahlcoval mainstreamová média americkou propagandou. Rozdávání novinářských cen redaktorům České televize, Bakalových médií, neustálé reportáže o ruské propagandě, to všechno jsou notičky, které mají původ ve výcvikových kempech pro novináře.

Takže čeští novináři a žurnalisté nám podstupují výcvikové kempy v amerických „nalejvárnách“, jak se má dělat ta protiruská agenda. Už je jasné, kde se berou peníze na všechny ty fiat-alternativní servery, kde se berou peníze na časopisy, které vydává jisté uhlobaronovo vydavatelství v obrovské ztrátě. BBG má velký rozpočet, ze kterého se bez problému zalepí schodkové rozpočty ztrátových vydavatelství. Stačí, když jejich redaktoři začnou psát o vlivu ruské propagandy, o ruských hrozbách, a hned se peníze najdou.

Ruská „propaganda“ spočívá v tom, že lidé v Evropě se dozvídají pravdu, což je dnes v EU pomalu velezrada všech těch evropských hodnot. Lidé musí žít v iluzi, že neomarxismus podle Brusele je jediná volba, že islámská invaze není invazí, ale žádoucím obohacením kultury, že nasunování vojsk k hranici s Ruskem a budování protiraketové obrany je pouhou opatrností před rozpínavostí Ruska.

Když Rusko postavilo americké neziskovky v Moskvě mimo zákon a udělalo z nich agenty cizí mocnosti, kteří nemají nárok na působení ve veřejném sektoru v Rusku, strýčků Sórošů a všech Makabejských „nosatců“ se to těžce dotklo. Vladimir Putin jim začal rozvracet Nový světový řád, takže se použijí služby novinářů, kteří za úplatu napíšou pamflet i proti vlastní matce, jen když to něco hodí.

Česká televize je na čele. Její zaměstnanci pravidelně navštěvují Americké centrum v Praze, kde probíhají školení a výcvikové kempy pro novináře, nejen ty české, ale i z Pobaltí a z Ukrajiny. Učí se tam, jak psát proti Rusku a jak prosazovat do svých médií, ve kterých pracují, americké světonázorové pohledy. Pokud nevěříte, zhlédněte video.

AE News] Nulandová přiznala, že USA mají v Evropě tréninkové kempy pro novináře! [CZ Titulky] https://www.youtube.com/watch?v=bAJlxIPmNT8

Zdroj: http://aeronet.cz/news/video-victoria-nulandova-na-plnou-hubu-prozradila-ze-usa-maji-v-evrope-vycvikove-kempy-pro-novinare-aby-psali-proti-rusku-no-to-je-prekvapeni-cz-titulky/

https://www.novinky.cz/domaci/407110-pseudoelity-a-pachatele-dobra-berou-lidem-svobodu-nebral-si-servitky-zeman.html

Facebook komentáře