Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Příznivci Islámského státu jsou všude a jsou připraveni bojovat

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Šéf CIA varuje před útoky islamistů po celém světě: "Chtějí se infiltrovat na Západ. Po celém světě má IS desítky tisíc bojovníků, což je více, než měla na svém vrcholu teroristická síť Al-Káida.“ Ve výboru pro tajné služby Senátu Spojených států to podle agentury Reuters prohlásil šéf americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) John Brennan. Řekl také, že na Blízkém východě islamisté budou v reakci na ztráty území více využívat taktiku gerilového boje a útočit na vysoce postavené činitele.

„Aby kompenzoval územní ztráty, IS se zřejmě bude více spoléhat na partyzánské taktiky, včetně velkých útoků mimo území, které ovládá," domnívá se Brennan, který nedělní útoky v americkém Orlandu označil za „ohavný čin úmyslného násilí" a „útok na hodnoty otevřenosti a tolerance, které nás jako národ definují".

  • priznivci-islamskeho-statu-jsou-vsude-a-jsou-pripraveni-bojovat

 

Z reportáže deníku Florida Today vyplývá, že krvelačnému řádění Mateena se dalo zabránit. Stačilo by, kdyby nad jeho projevy nenávisti nepřivíral oči jeho zaměstnavatel a možná i jeho přátelé a známí. Na tato zjištění zareagoval šéfredaktor deníku MF Dnes Jaroslav Plesl na svém facebookovém profilu. „Věděli to. Věděli to dlouho a nic neudělali. Vyměnili 50 životů za politickou korektnost,“ zlobí se Plesl.

Zatím se strůjce masakru v orlandském gay klubu dočkal posmrtně ocenění od Islámského státu. Propagandisté Mateenovu činu věnovali ve svém aktuálním videu téměř šest minut a nazývají jej „hrdinou Islámského státu“.

Na aktuálně publikovaném videu se objevují záběry natočené bezprostředně po příjezdu policie na místo zločinu. Tyto záběry jsou doprovázeny titulky „Krev za krev“ a „Odplata za muslimy“. V dalších sekvencích se objevuje americký prezident Barack Obama hovořící o celé tragické události a také jeden z policejních vyšetřovatelů právě ve chvíli, když hovoří o spojitosti masakru s Islámským státem.

Následně hovoří hlas v arabštině o pomstě za muslimy, kteří byli zavražděni Západem v Iráku, Afghánistánu nebo Sýrii. „Fakticky tak Západ zahájil válku s islámem, ve které dále pokračuje. Američané se velmi mýlí, pokud se domnívají, že na tyto nespravedlnosti nebudeme reagovat. Příznivci Islámského státu jsou všude a jsou připraveni bojovat,“ pokračuje mužský hlas arabsky a mezitím se v dalších záběrech objevují výhrůžné titulky, jako například „Zabíjej je všude, kde je (nevěřící) najdeš“.

Zdá se, že zatímco se mainstream předbíhá v politické korektnosti a svaluje vinu Omara Mateena na všechno možné, tak IS má jasno. Byl to jejich člověk a další mučedník hodný následování.

A jaká je nyní skutečnost? Uprchlíci se stále víc snaží dostat z Řecka a Itálie dál na západ, nejčastěji do Německa. V EU je dalších nejméně půl milionu neidentifikovaných imigrantů.

Pašeráci se snaží čím dál víc, a zatím úspěšně, obcházet pohraniční kontroly a hraniční ploty, které unijní státy zavedly na svých národních hranicích. O problému se sice ví, ale příliš se o něm

nemluví. Opět se zdá, že hovořit o těchto problémech je politicky nekorektní a přitom důvod proč se migrační krize týká celé Evropy je jednoduchý. Za vše mohou otevřené hranice mezi jednotlivými státy a neschopnost EU ochránit vnější hranice Schengenu.

Snad nebudeme muset jednou prohlašovat ono Pleslovo - věděli to. Věděli to dlouho a nic neudělali... Kolik životů může stát politická korektnost?

Zdroj: http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/158982-teroriste-prichazi-s-uprchliky-priznala-cia-hrozi-dalsi-utoky/

http://www.securitymagazin.cz/zpravy/eu-ovladla-neviditelna-migrace-tisice-imigrantu-prekracuje-nelegalne-unijni-hranice-1404051202.html

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Doma-by-ho-shodili-ze-strechy-ale-tohle-je-jina-ISIL-oslavuje-strelce-z-Orlanda-i-kdyz-byl-nejspis-homosexual-440764

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-snad-neni-pravda-Na-povrch-vyplouvaji-informace-o-atentatnikovi-ktery-zabil-50-americkych-gayu-440157

Facebook komentáře