Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Přituhuje

Hodnocení uživatelů:  / 11
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Je to pouze pár dnů, kdy někteří z řad politiků upozornili na závažnou skutečnost. Je tomu pouze pár dnů, kdy mi zde na CFP vyšel fejeton, který upozorňoval na to, že občané, kterým se nelíbí vysílání ČT, nemají rádi Sobotku, nebo chtějí chránit své obce a rodiny prostřednictvím domobrany jsou pokládáni za extremisty.

  • prituhuje

 

 

Je třeba bít na poplach! Totalitní extremistické ministerstvo vnitra natírá vlastní občany na hnědo, chce udusit svobodu slova a zničit svobodnou politickou soutěž. Kritizujete vládu, kritizujete Sobotku, kritizujete Českou televizi? Pak jste extremisté. Suma sumárum: eurototalita jak vyšitá,“ napsal Petr Štěpánek z ODS.

 

Ke zprávě se podle všeho vyjádřil i psycholog Jiří Brančík, uznávaný expert ve svém oboru se zkušeností vojenského lékaře při misi v Bosně. „Další příznak zoufalosti a pádu režimu, stejně jako před pádem bolševika.“

 

Bohužel to není zdaleka všechno.. Na ministerstvu vnitra vznikne od příštího roku specializované centrum boje proti terorismu. Řekl to na bezpečnostním auditu ČR ministr vnitra Milan Chovanec. Počítá s tím, že půjde o malý odbor, který by se ale zabýval problematikou na špičkové úrovni.

Chovanec chce nový odbor vytvořit vyčleněním několika dalších odborů, aby vznikl malý odbor, který má být špičkově výkonnou jednotkou. Členy centra se mají stát civilní zaměstnanci, nikoliv policisté či příslušníci tajných služeb.

 

Centrum se má kromě bezprostředních teroristických hrozeb zabývat i novým fenoménem tzv. hybridních hrozeb. Podle Chovance by měla náplň nové odboru též zahrnovat zabraňování šíření mylných nebo nepravdivých informací a propagandy cizí moci. Jedna z dalších buněk odboru by se také mohla specializovat na analýzu dezinformací z otevřených zdrojů včetně sociálních sítí a jejich vyvracení.

Odbor, který v příštím roce na ministerstvu vnitra vznikne, je součástí širšího plánu na posílení bezpečnosti ČR. S ním je spojen i plánovaný Národní systém ochrany měkkých cílů jakožto další výrazný prvek v ochraně před terorismem. Jedná se o místa s velkou koncentrací lidí, například obchodní centra, univerzity či velké závody. Stát by v tomto systému fungoval jako metodická opora, který by soukromým objektům radil, jak zvýšit odolnost proti útokům.

Obě novinky jsou výsledkem bezpečnostního auditu, jenž resortu vnitra zadal premiér Bohuslav Sobotka. Dalším průběžným opatřením má být podle Sobotky navyšování kapacit policie, armády a tajných služeb či zlepšení ochrany mezinárodních letišť v ČR.

 

Určitě je bohulibé, že centrum se bude zabývat bezprostřední teroristickou hrozbou. To je určitě pozitivní zpráva. Horší zprávou je to, že centrum může být využíváno k sledování nepohodlných webů, včetně sociálních sítí a jejich vyvracení.

 

Co, když bude mít pravdu mikur5 se svým komentářem:

„Ano, ano, založíme centrum, ze kterého nám experti budou říkat, co si máme myslet a zavírat lidi s názory neslučitelnými s vládním mainstreamem. Jako by nám nestačila mainstreamová média, kterým už věří jen totální nevzdělanci. Navrhuji název - Komise pro pravdu a lásku velkého bratra na věčné časy a nikdy jinak. Nebo - Komise pro legální informovanost teroristickou obranu a revizní inspekci společnosti. Nevýhodou druhého názvu je, že má zkratku klitoris.
Nebylo to tu už nějaký ten pátek nazpět? Je vidět, že naše vládní garnitura si moc dobře uvědomuje, že jim už nikdo nevěří. Takže teď začnou represe, znovu se zapřáhnou bonzáci, pardon konfidenti informačních služeb a budeme pokračovat v tom, co jsme díky plyšáku na chvilku stopli.“

 

Zdroj: http://www.securitymagazin.cz/zpravy/na-ministerstvu-vnitra-vznikne-specializovane-centrum-boje-proti-terorismu-1404050580.html

Facebook komentáře