Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Pravděpodobně se našla ztracená atomová bomba!

Emil Kalabus

Zní to neuvěřitelně, ale i atomové bomby se ztrácejí. Nevěříte?
Během studené války poztrácely Spojené státy nejméně osm jaderných zbraní. Navždy. Tomuto průšvihu se v armádní terminologii říká „Zlomený šíp“.

Dohromady měly tyto poztrácené atomovky sílu jako 2200 pum, které dopadly na Hirošimu… Přečtěte si o osudu těchto zbraní.

Vize nukleární apokalypsy je děsivá. Asi tedy nikoho nepotěší informace o bombách, které se ztratily.

Američané přiznali celkem 11 ztrát těchto ničivých zbraní, mezi nimi jsou i bomby vodíkové. Rusové jsou na tom ještě hůř. Ti sice, jak je jejich zvykem, oficiálně nepřiznali nic, ale podle generála Alexandra Lebedě z ruského arsenálu zmizelo 100 kufříkových atomových bomb.

Další odhady hovoří o nejméně 40 jaderných hlavicích, které ruské vojsko ztratilo při nejrůznějších manévrech a haváriích.

  • pravdepodobne-se-nasla-ztracena-atomova-bomba

 

7. září 1997 magazín Sixty Minutes společnosti CBS vysílal alarmující zprávu bývalého ruského poradce pro národní bezpečnost, generála Alexandra Lebedě, který informoval o faktu, že ruská armáda postrádá ve svém arzenálu více než sto kufříkových jaderných bomb.

Co s těmito zbraněmi je, kdo je ovládá nebo zda byly zničeny, bývalý generál nevěděl. Na otázku, zda je možné, že by nevěděl o jejich likvidaci armádou, generál odpověděl, že ne. Zbraň schopná zabít přibližně 100 000 lidí není pod kontrolou a může se nacházet v rukou teroristů kdekoliv na světě. Kufřík o velikosti 60 cm x 40 cm x 20 cm může odpálit jedna osoba během půl hodiny. Zbraň vypadá jako 105mm náboj zabalený ve větším kufříku.

Ironií osudu vznikly tyto zbraně určené pro likvidaci amerických měst sovětskými agenty podle původních návrhů laboratoří v Los Alamos uniklých v šedesátých letech!

Generál Alexander Lebeď zemřel při nevyjasněné havárii vrtulníku Mi8.

Existenci těchto zbraní potvrdil i další ruský důstojník jménem Stanislav Lunev v lednu 2000. Ukázka, jak by mohla tato bomba vypadat, proběhla v americkém Kongresu 24. ledna 2000, kde byl ukázán kufřík s funkčními součástkami, pouze bez plutoniové náplně. Ruská vláda popřela, že takovéto zbraně kdy existovaly.

Ale nejsou to jen Rusové, kteří ztrácejí atomové bomby.

V únoru roku 1950 se během zkušebního letu z Aljašky do Texasu málem zřítil americký bombardér B-36. Letadlo mělo obrovské problémy, a tak posádka, aby zabránila pádu, musela stroj odlehčit. Pilot tedy odhodil jadernou pumu o síle 30 kilotun do Tichého oceánu. Po pádu bomba explodovala, naštěstí jen její konvenční část. Uran v pumě se ztratil a nebyl nikdy nalezen…

10. března roku 1956 vyletěl bombardér B-47 z letecké základny MacDill na Floridě. Mířil do oblasti Středozemního moře. Poté, co nad oceánem vletěl do husté mlhy, navždy zmizel. Nikdy se po něm nenašla jediná stopa. Na palubě tohoto letadla byly dvě jaderné pumy, zřejmě o síle 3,4 megatun. I po nich se slehla země.

V lednu roku 1961 se hned při vzletu zřítil bombardér B-52, který nesl dvě 24megatunové atomové

bomby. Stalo se to, když stoupal ze základny Goldsboro v Severní Karolíně. Jedna z bomb se ztratila úplně, druhá dopadla do místní bažiny. Jádro s atomovým materiálem se nikdy nenašlo. Americké letectvo to vyřešilo elegantně: koupilo celou mnohakilometrovou oblast a zakázalo vstup do ní.

5. října 1965 spadl z paluby letadlové lodi Ticonderoga letoun. Přímo do Tichého oceánu, který je v té oblasti (poblíž japonského pobřeží) hluboký asi 5000 metrů… Šlo o letadlo A-4E Skyhawk, které neslo 1megatunovou vodíkovou pumu. Americkému námořnictvu trvalo 15 let, než se k průšvihu přiznalo. Bomba se samozřejmě nikdy nenašla; dodnes leží asi 120 kilometrů od Rjúkjú.

Z dodnes neznámých příčin se na jaře roku 1968 potopila americká jaderná ponorka Scorpion. Stalo se to jen 600 kilometrů od Azorských ostrovů. Při katastrofě zemřelo všech 99 členů posádky, takže neexistuje žádné svědectví. Ponorka nesla dvě atomové zbraně, o nichž americká armáda nechce dodneška mluvit. S nejvyšší pravděpodobností šlo o torpéda, každé s asi 250kilotunovou hlavicí…

Kanadské námořnictvo v těchto dnech ověřuje zprávu o nalezení jaderné bomby poblíž tichooceánského pobřeží země, píše Guardian. Kanadská média informovala o tom, že v oblasti souostroví Haida Gwaii potápěč Sean Smyrichinsky našel objekt, o kterém si myslel, že je UFO. Místní obyvatelé se ale domnívají, že muž nalezl americkou atomovou bombu Mark 4, která byla ztracena v roce 1950, píše britský list.

V této oblasti v únoru 1950 bombardér B-36 vojenského letectva USA uskutečňoval výcvikový let a z nějaké příčiny mu vzplanuly tři z šesti motorů. Posádka letadla byla nucena shodit atomovou bombu do Tichého oceánu a opustit letadlo. Podle údajů amerického letectva bomba nebyla opatřena plutoniovou hlavicí. Když si Sean Smyrichinsky prohlédl snímky Mark 4, tak si všiml shody s objeveným objektem. Svůj nález pak ohlásil kanadskému ministerstvu obrany. V ministerstvu prohlásili, že jsou připraveni prošetřit toto oznámení a v nejbližších dnech se k místu nálezu vypraví loď kanadského námořnictva. Odborníci mají zjistit, zda tento objekt může představovat hrozbu a zda je ho nutné vyzvednout napovrch.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře