Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Přátelské vztahy Číny a České republiky. Čína se aktivně zapojuje do rozvoje české ekonomiky

Hodnocení uživatelů:  / 9
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Přátelské vztahy Číny a České republiky se stávají „stále častějšími“ a „stále těsnějšími“ – těmito slovy začíná hlavní téma v ranním hlavním přehledu zpráv ústřední čínské televize CCTV.

Podle slov hlasatelů má mimořádný význam ve dvoustranných obchodních a ekonomických vztazích nákladní železniční trasa Uchaň-Pardubice (část dopravního koridoru Čína-Evropa a šířeji pak ekonomického pásma Hedvábná stezka).

  • pratelske-vztahy-ciny-a-ceske-republiky-cina-se-aktivne-zapojuje-do-rozvoje-ceske-ekonomiky

Česká republika je pro Čínu branou vedoucí na evropský trh", informuje čínská televize.

Poradce českého prezidenta Jan Kohout řekl televizi CCTV: „Český premiér mnohokrát zdůrazňoval, že v souvislosti se strategickou zeměpisnou polohou České republiky se ve středu Evropy vytvoří plnohodnotná infrastruktura důležitý uzel nejen pro čínské investory, ale i pro čínské společnosti, které tu chtějí zakotvit logisticky".

Kromě toho zdůraznil, že v rámci návštěvy bude podepsána celá řada smluv a dalších dohod, které nejen zajistí rozšíření obchodních vztahů, ale i objem investic, mimo jiné investic do nových sfér (inovativní technologie atd.)

Česká republika počítá s tím, že návštěva čínského prezidenta omezí informační mezery existující mezi oběma zeměmi a kromě toho bude korunována podepsáním rozsáhlých dohod.

Čína se aktivně zapojuje do rozvoje české ekonomiky", oznámila čínská televize.

V přehledu zpráv byly několikrát uvedeny záběry s Čechy v čínském závodě LED displejů Changhong.

 

Oficiální návštěvu čínské hlavy státu využijí byznysmeni, aby oznámili první průmyslovou akvizici CEFC Group v Česku. Šanghajská skupina kupuje od slovenského magnáta Vladimíra Sotáka druhého největšího zaměstnavatele Vysočiny – Žďas.

 

Žďárské strojírny a slévárny mají aktuálně necelých 2 500 zaměstnanců, navíc využívají i agenturní pracovníky. Obrat firmy se pohybuje kolem tří miliard ročně.

Pro město Žďár nad Sázavoua jeho okolí jsou strojírny klíčovým zaměstnavatelem. Živelný rozvoj městečka na pomezí Čech a Moravy začal v 50. letech právě po založení velkého průmyslového podniku.

 

Zdroj:
http://cz.sputniknews.com/svet/20160328/2692112/cinska-televize-cesko-tv-cctv.html#ixzz44CUISSdB

 

http://jihlava.idnes.cz/prodej-strojiren-zdas-ve-zdaru-nad-sazavou-cinske-skupine-cefc-p75-/jihlava-zpravy.aspx?c=A160324_2234824_jihlava-zpravy_mv

Facebook komentáře