Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Podle měřítek thing-tanku Evropské hodnoty a programu Kremlin Watch musí být Juncker Putinův agent

Hodnocení uživatelů:  / 14
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Kolik Evropu stály protiruské sankce? Je Jean-Claude Juncker agentem Kremlu? Zdá se Vám to šílené? Mně se to až tak šílené nezdá... Alespoň ne podle měřítek thing-tanku Evropské hodnoty.

Podle veškerých měřítek a hodnocení thing-tanku Evropské hodnoty a jejich programu Kremlin Watch musí být Juncker Putinův agent. Jak jinak si vysvětlit Junckerovo přání, aby vztahy mezi EU a Ruskem přesáhly konvenční rámec, poněvadž se v Evropě nedá bez účasti Moskvy vybudovat bezpečnostní struktura? Jak si vysvětlit, že náhle není Rusko jen „regionální mocnost," jak to ještě nedávno tvrdil bývalý americký prezident Obama? Podle Junckera byl tento odhad velkou chybou a EU se má ještě hodně toho dozvědět o „hloubce" Ruska, protože unie je o tom dosud málo informována.

  • podle-meritek-thing-tanku-evropske-hodnoty-a-programu-kremlin-watch-musi-byt-juncker-putinuv-agent

Jsou to zajímavé úvahy a je dobré sledovat, jak lidé procitají ze svých falešných snů, které se postupně mění v realitu. A nejedná se pouze o sankce proti Rusku či americké volby. Například předseda Východního výboru německé ekonomiky Wolfgang Büchele ve svém sloupku v Handelsblatt uvedl, že sankce proti Rusku stály Německo 60 000 pracovních míst, a v rámci celé Evropské unie můžeme mluvit o „zbytečných" mnohamiliardových ztrátách. Kromě toho Büchele uvedl, že zhoršení ekonomické situace v Rusku se negativně odráží na stavu ekonomiky Ukrajiny, čímž ztrácejí protiruské sankce veškerý smysl.

Velké západní firmy rozšiřují svou přítomnost na ruském trhu a přední hráči očekávají jeho prudký ekonomický růst, píší Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Výsledek? Ve své podstatě tedy nedošlo k žádné izolace Ruska, jak bylo dlouhou dobu proklamováno. Zdá se, že je to právě naopak, ale o tom jsme psali na CFP již v březnu 2014. http://www.czechfreepress.cz/rusko/izolace-ruska-je-zbozne-prani-rusko-pripravuje-dohodu-s-cinou-a-indii.html

Nastává probuzení ze sna o izolaci Ruska.

„Nastala chvíle investovat. Věřím ve velký potenciál ruských trhů", uvádějí německé noviny slova rakouského top-manažera IKEA. Poprvé od chvíle zavedení sankcí je vidět růst přímých zahraničních investic a velcí zahraniční podnikatelé se netají optimismem ohledně perspektiv rozvoje svého byznysu v Rusku, uvádí se v článku. Novinoví komentátoři jsou přesvědčeni, že po ekonomické stagnaci posledních let nastoupí prudký růst, který začne už v nejbližších měsících. Na tomto pozadí západní byznys-elita stále častěji mluví o nutnosti zrušení uměle vytvořených obchodních bariér.

Ale to není zdaleka všechno.

Předseda Eurokomise Jean-Claude Juncker by chtěl, aby vztahy mezi EU a Ruskem přesáhly konvenční rámec, poněvadž se v Evropě nedá bez účasti Moskvy vybudovat bezpečnostní struktura.

„Dodnes jsem neviděl žádné argumenty ve prospěch neprodleného zrušení protiruských sankcí.

Chtěl bych mít s Ruskem dohodu, která by přesáhla konvenční rámec s ohledem na to, že bez Ruska nemůže existovat evropská bezpečnostní struktura," prohlásil Juncker v interview pro televizi Euronews. „Chtěl bych diskutovat s Ruskem jako rovný s rovným. Rusko není „regionální mocnost," jak to řekl prezident USA Barack Obama. Tento odhad byl velkou chybou," poznamenal Juncker. Předseda Eurokomise rovněž zdůraznil, že s Ruskem je třeba jednat jako s „velkou zemí a hrdým národem." Podle Junckera se má EU ještě hodně toho dozvědět o „hloubce" Ruska, protože unie je o tom dosud málo informována.

Jsou to velmi zajímavé úvahy, které se z různých zdrojů člověk může dočíst. Samozřejmě je možné, že to vše je pouhopouhá ruská propaganda, která nás má svést z té jediné správné cesty.

V tomto případě doporučuji bedlivě třídit informace, protože jistě ani vy „nevěříte“, že by Jean-Claude Juncker něco takového prohlásil.

Je jisté, že pokud by to pravda byla, určitě by tento pán byl na seznamu thing-tanku Evropské hodnoty. O tom snad nikdo z nás nepochybuje..Nebo ne? Vždyť právě Kremlin Watch je strategický program think-tanku Evropské hodnoty, který má za cíl rozkrývat a čelit jednotlivým nástrojům hybridní války Ruské federace zaměřené proti liberálně-demokratickému systému.

Kdo sponzoruje thing-tang Evropské hodnoty? Na to odpovídá článek zde: http://lukaslhotan.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=497924

Bezpečnostní expert Jan Schneider už dlouhou dobu v reakci na diskuse o ruské propagandě vyzývá k tomu, abychom přijali obdobu amerického zákona FARA (Foreign Agents Registration Act), který v USA platí od roku 1938, podle něhož jsou neziskovky přijímající peníze ze zahraničí označeny za zahraniční agenty a každý ví, kdo je financuje.

Rozhodně není bez zajímavosti, že na post ministra zahraničí USA byl navržen kongresman s „proruskými názory“ republikán Dan Rohrbacher. Co s tím udělá náš thing-tank Evropské hodnoty s programem Kremlin Watch? Závěr je jasný. Mylný předpoklad, že na všechno existuje jen jediná správná odpověď, jediný správný názor je pramenem obrovských neshod a zmatků. Ještě štěstí, že nemůžeme tuto mylnou domněnku prosadit násilím, protože to by vedlo ke konci celé naší existence. Jinými slovy, všechen růst vychází z nových záměrů a myšlenek, které vznikají na základě kontrastů, a zrušení kontrastů by tedy vedlo ke konci růstu.

Ale nemusíme se obávat, protože to se nikdy nestane. Rozmanitost je dokonale vyvážená a vesmírné zákony tuto rovnováhu udržují. Snad právě proto existují i politicky nekorektní weby. A pokud by ani tyto weby neexistovaly, pak věřím, že se k nám zajímavé a pravdivé informace dostanou jinou cestou.

Facebook komentáře