Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Německo nečekají klidné časy

Hodnocení uživatelů:  / 10
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

V únoru 2016 Německá policie provedla zásah u vesnice Sankt Johann, kde je azylové centrum. Tajné služby měly informace, že mezi uprchlíky je také velitel Islámského státu. A byla to bohužel realita.

„Dnes už nelze popírat, že migrační vlnu využívají džihádisté.“ Generál Šedivý

Rozsáhlý rozhovor pro deník New York Times odhaluje nové informace o struktuře a taktice Islámského státu používané v Evropě, která může vrhnout nové světlo na nedávné útoky v Německu, které byly spojeny právě s touto radikální skupinou.

Džihádisté jsou podle výpovědí svědků rozeseti po celé Evropě.

Německo je zahlceno lidmi o kterých se vůbec nic neví.

  • nemecko-necekaji-klidne-casy

Ale je zde i další nebezpečí. Předseda sdružení německých Kurdů Ali Toprak přišel s nepříjemnou zprávou pro Německo. Pokud turecký prezident Recep Tayyip Erdogan nezmění svůj tvrdý kurs proti všem, které považuje za protivníky, mohly by do Německa odejít statisíce Turků.

Německem a Francií otřáslo nedávno pět různých útoků v jednom týdnu. Psychiatr Cyril Höschl se domnívá, že tato epidemie násilných činů má společné jmenovatele. „Útočníci jsou zblblí výchovou a náboženským fanatismem, frustrovaní životem v úspěšné a zhýralé civilizaci, někdy vykazují psychopatologii.“

Podle Höschla může strach společnost zpočátku velmi negativně proměnit, ale posléze ji může pomoci sjednotit, dodat sílu a solidaritu v boji s nepřítelem, najít spojence a zlo porazit. Může to však být dlouhý boj. Na jeho počátku je však třeba problém pojmenovat, nepřítele definovat a netvrdit slaboduše, že jde jen o nějaké ojedinělé činy vlků-samotářů, které nesouvisejí ani s terorem, ani s náboženstvím a jen se tak náhodou začínají vršit jeden na druhý. Samozřejmě, že souvisejí s obojím.

A to je problém mnohých politiků. Díky politické korektnosti se ostýchají pojmenovat aktuální problémy ať už se týkající IS, či nikým nevolené bruselské kliky, která nemá zájem na obraně Evropských hranic. Na to komu ta bruselská klika doopravdy slouží odpovídá Michael Morris ve své knize Co nesmíme vědět! (2).

Morris píše, že EU nebyla vytvořena, aby upevnila mír v Evropě, nýbrž aby zničila kulturní a duchovní identitu jednotlivých národů a aby oslabila silné národy – především Německo. Byla vytvořena, aby odstranila ochranu zaměstnanců a zrušila odbory, zkrátila sociální vymoženosti a přerozdělila majetek odzdola nahoru.

Morris píše bez obalu o tom, že Německá loď je řízena americkým kormidelníkem.

Všímá si faktu, že Angela Merkel, která byla kvůli své poddajnosti Spojenými státy doslova zacementována ve své funkci se neodvážila (aspoň potichu) zkritizovat metody americké zahraniční politiky dokonce ani tehdy, když bylo zveřejněno, že americké tajné služby odposlouchávaly každý její telefonát. Stojí tak v jedné řadě s dalšími loutkami, které USA udržují při moci ve Střední a Jižní Americe i v Africe, a vypadá to, že je s touto úlohou znamenitě spokojena.

Zatímco Angela Merkel stále věří, že „to zvládne“, německé zpravodajské služby získaly důkazy, že zemi infiltrovaly „úderné skupiny“ teroristické sítě Islámský stát, a to v přestrojení za běžence. Ve čtvrtečním rozhovoru pro BBC to prohlásil zástupce šéfa bavorské zpravodajské služby Manfred

Hauser. O úderkách a spících buňkách IS v zemi má stovky zpráv, a to i od samotných uprchlíků, citoval Hauser server Politico.eu.

Německo v minulých dnech zasáhlo proti místním imámům. Je možné, že by se odepisované Německo probralo z letargie? Alespoň to tak začíná pomalu a jistě vypadat. Německo provedlo několik razií, které se zaměřili na radikálně islámské duchovní - imámy. Ti, jak známo, neplní ,,standardní" náboženskou roli, jakou by plnit měli, ale mnoho z nich místo toho verbuje nové rekruty do služeb Islámského státu.

Vypadá to, že čtyři útoky za jeden týden a další připravované atentáty zmařené v zárodku jsou moc i pro spolkovou kancléřku Angelu Merkel.

Ale ruku na srdce. Má ještě Německo naději v boji s radikálními islamisty, kteří se infiltrovali do společnosti a vytvořili spící buňky čekající na pokyn k útoku?

Nezbývá mi než souhlasit s místopředsedou SPD a poslancem Radimem Fialou, který tvrdí následující:„Německo svoji historickou šanci na záchranu již propáslo, čeká ho válka a džihád v ulicích. Německo je a bude obětí šíleného multikulturního plánu EU, který skončí tragédií a násilím.“

Německo nečekají klidné časy...Zvláště ne tehdy, pokud je Německá loď řízena americkým kormidelníkem.

Facebook komentáře