Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Nedůvěra v policii a stát – počátek cesty k občanské válce?

Hodnocení uživatelů:  / 12
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Nedůvěra v policii a stát může být počátkem cesty k občanské válce. Sama Angela Merkelová hromadné útoky migrantů na ženy označila za ohavné kriminální činy. To samozřejmě nic nemění na faktu, že selhala jak její politika „otevřených dveří“, tedy politika multikulturalismu, tak připravenost policejních složek k obraně řadových občanů. Tato neplánovaná silvestrovská prověrka, která měla prověřit roli německého státu, skončila a dala by se klasifikovat známkou nedostatečná. Nedostatečnou známkou lze vedle naivních postojů Merkelové hodnotit také roli policie a samozřejmě roli médií. Němci přes noc pochopili, že stát - právě je , obyčejné občany není schopen ochránit.

Napadení žen ze strany migrantů v Kolíně způsobila, že sen německé kancléřky Angely Merkelové o úspěšné normalizaci uprchlické krize praskl jako mýdlová bublina, a výrok „otevřené hranice“ se stal pro Evropu skutečnou noční můrou, píší Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

  • neduvera-v-policii-a-stat-pocatek-cesty-k-obcanske-valce


Po masových přepadeních žen, ke kterým došlo během novoroční noci v Kolíně a jiných městech Německa, obyvatelé Düsseldorfu vystoupili s iniciativou vytváření národních družin.

Místní obyvatelé vytvořili na sociální síti Facebook skupinu „Düsseldorf na stráži!", ke které se během několika dní připojilo několik tisíc lidí (ve chvíli uveřejnění tohoto materiálu — kolem devíti tisíc). Jak se uvádí v popisu skupiny, základní myšlenkou je společné hlídkování ve městě během víkendů a různých masových akcí, „abychom udělali naše město bezpečné pro naše ženy".

Německá policie zjistila, že 29 účastníků nepokojů v Kolíně nad Rýnem jsou migranti, převážně ze Sýrie. Členové skupiny vyjadřují nedůvěru na adresu policie a státu. „Společně jsme silní", „Budeme jednat dříve, než se něco stane", takové výroky jsou uvedeny na stránkách skupiny.
Policie města je nespokojená s takovým vývojem událostí. „Monopol na sílu patří státu", řekli v tiskové službě policie. 

V podstatě mají představitelé policie pravdu, ale vysvětlete to poškozeným občanům, kteří ztratili k nelegálním migrantům a policii veškerou důvěru... Na co je občanům státní monopol na sílu, který nekoná a nechrání? K čemu jsou lidem média, která v rozhodné chvíli mlčí?

Facebook komentáře