Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

NAŠE BUDOUCNOST

Hodnocení uživatelů:  / 11
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Šéfka bezpečnostní politiky a zahraničních věcí Evropské unie, Frederica Mogherini se vyjádřila, že "politický islám'' je součástí evropské budoucnosti.

  • nase-budoucnost

Frederica Mogherini tvrdí, že:

,,Islám do Evropy patří. Má svoje místo v evropské historii, v naší kultuře, v našem stravování a v tom, na čem záleží nejvíce - v evropské současnosti a budoucnosti. Nebojím se říci, že politický islám by měl býtsoučástí našeho obrazu.''

Takové prohlášení je docela silná káva. Mogherini tvrdí, že „politický islám“ je součástí evropské budoucnosti.Já se ptám. Jaké budoucnosti? O jaké budoucnosti to hovoří? Politické aspekty islámu jsou přece odvozeny z koránu a sunny a jde o výroky a životní návyky proroka Mohameda. Politický islám je obecný název pro všechny ideologie, které se snaží vytvořit stát založený na islámských principech, ať už na úrovni státu nebo muslimské komunity jako celku. Obecně také platí, že je synonymem islamismu.

Tradiční politické koncepty islámu obsahují vedoucí postavení volených nebo vybraných nástupců proroka známých jako chalífové.

Uvědomuje si tuto skutečnost šéfka bezpečnostní politiky EU? Myslí snad naší budoucností vytvoření evropského chalífátu nebo se bavíme o budoucnosti podle Turecka, kde probíhá občanská válka a genocida Kurdů, nebo o té, kde jsou zavíráni odpůrci tureckého prezidenta a je drcena svoboda slova?

Vždyť Turecko za posledních pět měsíců se svou armádou a zbraněmi, které částečně pocházejí ze zemí NATO, bombarduje vlastní města a zabíjí vlastní občany. Dohnalo tři sta tisíc lidí k opuštění bombardovaných měst jen proto, že jsou kurdského původu.Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vzkázal Evropské unii, aby nepočítala s tím, že kvůli zrušení víz pozmění protiteroristický zákon, přitom to byla jedna z podmínek EU.

Najde se konečně někdo z významných politiků, který řekne Erdoganovi: „Dost, vydírat se nenecháme!“

Zdroj: http://www.securitymagazin.cz/zpravy/politicky-islam-je-buducnost-europy-vyhlasila-sefka-bezpecnosti-eu-1404050461.html

Facebook komentáře