Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Národní domobrana. Krize bývají součástí života, ať již jsou řízené či spontánní

Emil Kalabus

Někteří čtenáři mého staršího článku o Národní domobraně mi kladli otázku, k čemu je Národní domobrana dobrá. Odpovím takto. Průvodním jevem krizí bývá skutečnost, že přicházejí obvykle nečekaně, bez varování a my chceme být na takovou možnost připraveni.



Říká se, že manželství je jako chůze po minovém poli. Některé úseky jsou bez nebezpečných

výbušnin, jindy přijde místo s jednou nástrahou vedle druhé. S chladnou hlavou a správným návodem se však i tyhle situace dají zvládnout bez trvalých následků. Podobné platí u ostatních krizí.



V našem článku samozřejmě nepůjde o krize manželské, ale možné příčiny kolapsů a krizí vůbec s jejich následným zvládnutím.



Argentinský finanční a ekonomický kolaps je zatím jedním z řady nedávných krizí, které jsou kladeny do přímé souvislosti s globalizací a liberalizací světového hospodářství. Série takových krizí zahrnuje Mexiko v roce 1994, východní Asii v letech 1997–98, Rusko a Brazílii v roce 1998 a Turecko v březnu 2001. Je nutné vzpomenou také světovou finanční krizi z roku 2008. Nyní je zde krize migrační. Jakkoli jsou jednotlivé případy velmi specifické, zdá se, že je současný světový politicko-ekonomický řád/chaos - produkuje jako na běžícím páse. Můžeme se tak v dnešním světě „těšit“ alespoň jedné jistotě: podobné krize se budou na různých místech planety dále opakovat a nikdo z nás netuší, kdy se my sami ocitneme v jejich epicentru.

  • narodni-domobrana-krize-byvaji-soucasti-zivota-at-jiz-jsou-rizene-ci-spontanni

 

 
Jisté je pouze to, že tam, kde krize udeří následuje zmatek, chaos, násilí a bezzákonnost. Doufat v to, že nás policie dokáže všude ochránit je více než-li naivní. Poučení z argentinské krize dle očitého svědka ukázalo jednu věc. V roce 2001 jen ti úzkoprsí s vymytým mozkem a idioti s IQ motýla věřili, že by je policie ochránila před vlnou trestných činností, která by následovala po kolapsu ekonomiky. Mnoho lidí, kteří před kolapsem byli proti palným zbraním, běželo po kolapsu do obchodu se zbraněmi – chtěli poradit, jak bránit sebe a své rodiny. Věřte, že učit se používat zbraň na poslední chvíli je stejně nebezpečné pro vás, stejně jak pro vaši rodinu. Bezpečné zacházení se zbraní musí být zažité a metodicky naučené - nejlépe na střelnici pod odborným dohledem. Právě to je jedním z cílů Národní domobrany. 

Národní domobrana je nezávislou, veřejně apolitickou a nadstranickou iniciativou občanů, jejíž existence a konání je plně v souladu se zákony České republiky. Národní domobrana spoléhá na občanskou odvahu, osobní iniciativu a systematickou práci rady, skupin a jednotlivých domobranců.

 

Hlavním úkolem Národní domobrany je bránit domovy občanů České republiky, jejich životy, zdraví a majetek, jakož i pomáhat udržení společenského klidu, stability a zákonnosti v případě, že zákonodárné sbory a bezpečnostní složky státu nebudou ochotny nebo schopny vykonávat svou činnost v souladu s přísahou a povinností, kterou jim ukládá zákon. Souběžným úkolem Národní domobrany je bránit územní integritu a existenci České republiky v případě, že dojde k závažnému selhání, paralýze nebo zhroucení státní moci a nebude možné jiným způsobem účinně bránit její státní svrchovanost a suverenitu. V takových případech je morálním i ústavním právem a povinností občanů čelit fyzickému ohrožení i rozpadu státu...Být domobrancem Národní domobrany je záležitostí občanské cti, pevného charakteru a odvahy. Domobranci Národní domobrany jsou v těchto neklidných a historicky přelomových dobách průkopníky ušlechtilé myšlenky domobranectví.

Národní domobrana je legitimní. Nejsme fašisté, xenofobové, extrémisté ani militanti, ale budeme připraveni bránit naše obce a ženy, pokud to v budoucnu bude jediné možné řešení.

 

V únoru 2016 v České republice vznikla celostátní iniciativa Národní domobrana, která si klade za cíl bránit občany. Její hlavní činností je výcvik svých členů. Národní domobrana je k 1. dubnu 2016 prostřednictvím individuálních domobranců a skupin zastoupena v 702 obcích, 77 okresech a 14 krajích České republiky. Domobranci Národní domobrany jsou nyní přítomni v cca 11,24% obcí České republiky.

Senátorka a bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová tvrdí, že pokud se jedná pouze o neformální sdružení, čemuž zatím vše napovídá, není možné, aby ho stát rozpustit.

Pilíři Národní domobrany jsou skupiny Národní domobrany (dále jen skupiny). Skupiny si vytvářejí domobranci v místě svého bydliště na základě metodických doporučení rady. Skupinu tvoří minimálně dva domobranci. Maximální počet domobranců ve skupině není omezen, pokud tím není ovlivněna její funkčnost a akceschopnost.

Skupiny mohou mít neformální charakter a občané se v nich mohou volně sdružovat podle zákona č. 83/1990 Sb. Historicky první rada Národní domobrany (dále jen rada) byla ustavena dne 26. ledna 2016 v Praze. Jejími představiteli se stali podplukovník v záloze MUDr. Marek ObrtelNela Lisková poručík ve výslužbě PhDr. František Krejča.

Rada komunikuje se zájemci o Národní domobranu z řad veřejnosti, s domobranci a skupinami Národní domobrany. Za účelem získání široké podpory pro myšlenku domobranectví a Národní domobranu, rozvíjí kontakty se sdělovacími prostředky, vstupuje v jednání s politickými stranami, hnutími, občanskými spolky, osobnostmi veřejného života, místními zastupitelstvy, orgány státní správy, zákonodárnými sbory, Armádou, Aktivními zálohami, Policií České republiky a usiluje s nimi o vzájemný dialog a rovnocenné partnerství.

 

Kdo má zájem nahlédnou na stránky Národní domobrany může zde: http://www.narodnidomobrana.cz

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře