Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Mrazivý závan totality a protiruská hysterie. Trump: Jenom hlupáci jsou proti dobrým vztahům s Ruskem

Hodnocení uživatelů:  / 21
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Zatímco hysterie Západních zemí proti Rusku kulminuje, Donald Trump tvrdí něco jiného:

„Mít dobré vztahy s Ruskem je (pro USA) dobré, a ne že špatné! Jen pomatenci a hlupáci si mohou myslet, že by to mohlo být špatné. Kromě toho máme dost jiných problémů po celém světě. Po dobu, kdy budu vykonávat funkci prezidenta, nás bude Rusko respektovat o mnoho víc, než je tomu v současnosti,“ prorokuje nově zvolený prezident Spojených států.

Třebaže se nám Donald Trump může zdát ve svých vyjádřeních a pocitech poněkud excentrickým a diplomaticky nespoutaným, jsou jeho názory na to, jak nadále budovat vztahy s Ruskem, zcela jasné. Dvě nejsilnější mocnosti světa prostě musí najít společné styčné body! Není to jen v zájmu obou zemí, ale i v zájmu celého světa.

  • mrazivy-zavan-totality-a-protiruska-hysterie-trump-jenom-hlupaci-jsou-proti-dobrym-vztahum-s-ruskem

Bohužel existují lidé, kteří tuto jednoduchou pravdu nesdílejí a tlučou dál na válečné bubny protiruské hysterie.

Hybridní válka s pravdou pokračuje. Podle šéfredaktora Reflexu Marka Stoniše podstata odboru nově budovaného ministerstva pravdy je úplně jiná než oficiálně deklaruje. Jejím skutečným posláním je hanobit, zastrašovat a kriminalizovat ty, jejichž informace a názory nejsou v souladu s oficiální politickokorektní propagandou, kterou podle bruselských not hraje česká vláda. Harašení zbraněmi proti Putinovi, jakkoli nestandardnímu a v mnoha ohledech jistě i nebezpečnému politikovi, je tak pouhým zakrýváním podstaty věcí, kterou je v tomto případě sice také hybridní válka, nikoli však ta Putinova. Jde o hybridní válku, kterou vede naše vláda proti vlastnímu obyvatelstvu.

Podle sociologa Petr Hampla jde skupině ministra Chovance o to změnit zemi na prostor, kde nebude probíhat žádná diskuse a pouze se budou omílat stupidní slogany multikulturní ideologie. Takže ano. Jednání ministra Chovance zřetelně směřuje k likvidaci svobody slova jako základní ústavní svobody. Jak ale zabránit tomu, aby lidé byli manipulováni nepravdivými informacemi?

Nejlépe tak, že vláda začne lidem dávat úplné a pravdivé informace a že státní sdělovací prostředky umožní srovnávání různých politických stanovisek. Dnes lidé vědí, že jim politici lžou. Vědí, že to, co říkají státní sdělovací prostředky o imigraci a islámu, je nepravdivé. Vědí, že probíhá cenzura. Slyší, že u nás žádní islámští imigranti nejsou, a pak je potkávají na ulicích. Slyší, že je islámská komunita integrovaná, a pak se dozvídají, že islámští fundamentalisté žalují české školy. Pak si obyvatelé pochopitelně hledají informace, jak to jen jde, a často uvěří nějakému drbu.

Ale jak říkám, existuje pouze jedna možnost, jak to napravit. Začít lidem říkat pravdu.

Ivo Streček řekl, že „cenzorský úřad“, který začal svoji činnost od začátku roku 2017, nepovažuje za sporný projekt, ale, že to považuje za nepřípustný návrat starých časů. Máme se Sovětským svazem své neblahé zkušenosti, to jistě, ale stejně neblahé zkušenosti jsme měli třeba s nacistickým Německem. A stejně jako Německo již není nacistické, ani Rusko není oním Sovětským svazem.

Dnešní českou politickou úpornost, s jakou bojuje proti ruskému nebezpečí, považuji za únikové téma, které současné české politice umožňuje vyhýbat se řešení velkých domácích témat. A boj „proti Putinovi“ je ospravedlněním českého politického poddanství vůči Bruselu a Berlínu.

Profesor Milan Knižák tvrdí, že dnešní problémy v arabském světě způsobili ve velké míře Američané svým vývozem demokracie.

Daniel Veselý v Britských listech píše, že za vznikem a rozkvětem „prokremelských webů“ stojí dlouhodobá frustrace z činnosti zavedených mediálních domů, již lze pozorovat od zveřejnění zprávy o Husajnových zbraních hromadného ničení, které se nikdy nenašly. Mainstreamové sdělovací prostředky vesměs podporovaly kriminální invazi George W. Bushe a Tonyho Blaira do Iráku (zejména Fox News a CBS), zveřejňovaly zkreslené informace či vyložené lži o průběhu iráckého tažení, a naopak bagatelizovaly či přímo zamlčovaly zprávy o děsivých dopadech války na Irák a blízkovýchodní region, včetně sedminásobného nárůstu džihádistických útoků na celém světě.

Masové sdělovací prostředky navíc dlouhodobě trpí ideologickou předpojatostí a jejich mediální produkce podléhá několika základním informačním filtrům, o čemž ve své přelomové publikaci Manufacturing Consent: The Political Economy of the Mass Media z roku 1988 píší Noam Chomsky a Edward S. Herman.

Mylné a nepravdivé komentování mainstreamu o Brexitu a průběhu amerických voleb není třeba obšírně komentovat. Šlo o celé soubory dezinformací, proti kterým je veškerá ostatní propaganda prkotina. A co cinknuté průzkumy veřejného mínění? Také neměly chybu...

Nezávislé weby byly ještě nedávno mainstreamem osočovány z psaní nepravdy v souvislosti s upozorňováním na možné teroristické útoky v Evropě. V současnosti pravdu známe.

„Migrace je zdrojem teroristických útoků v EU, to je jasné. Jestli Evropa nezmoudří, dopadne hodně špatně,“ varoval v dnešním článku Václav Klaus.

„Masová migrace do Evropy je důsledkem nikoliv ISIS, ale důsledkem politiky evropských elit, či pseudoelit. To, že s sebou nese i migranty, kteří se chtějí chovat nemírumilovně, je jasné,“ uvedl exprezident.

Stejný názor je popsán v Reflexu 5. ledna 2017. Reflex analyzoval 500 dat a čísel dokazující propojení migrace, terorismu a islámu.

Jedny z vůbec nejlživějších a nejvíce zavádějících tvrzení některých evropských politiků, neziskových organizací a sluníčkářské lobby jsou vytrvalá opakování toho, že muslimští teroristé jsou pouze osamělí vlci a že jejich útoky nemají nic společného s islámem. Podle Reflexu, lze pochopit, že někteří lidé to říkají, protože pokud by se podívali realitě do očí, tak by museli přiznat své kapitální dlouhodobé selhání.

Článek ukazuje na dvě zásadní věci. Když začnete lidem říkat pravdu, pak nebude potřeba nezávislých médií.

A jak deklaruje Donald Trump: „Mít dobré vztahy s Ruskem je (pro USA) dobré, a ne že špatné! Jen pomatenci a hlupáci si mohou myslet, že by to mohlo být špatné. Kromě toho máme dost jiných problémů po celém světě.“

Myslím, že tato věta neplatí pouze pro USA, ale pro svět obecně.

Zdroj: Reflex 5. ledna 2017

https://www.novinky.cz/domaci/425768-migrace-je-zdrojem-teroristickych-utoku-v-eu-rekl-exprezident-klaus.html

http://www.eurasia24.cz/blogy-a-komentare/item/2229-trump-jenom-hlupaci-jsou-proti-dobrym-vztahum-s-ruskem

Facebook komentáře