Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Moderní ukrajinské pohádky pro dospělé

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

O tom jak Ukrajinci zničili ruskou obrněnou kolonu a jak malajsijský letoun mohli sestřelit ukrajinští dezertéři. Jinými slovy. Jak si vláda Ukrajiny střílí z celého světa.

  • moderni-ukrajinske-pohadky-pro-dospele

Jen tak na okraj. Zprávy o zničení ruské obrněné kolony už prý Ukrajinci stáhli z webů, všichni se jim smějí.

Ještě včera se plácali po ramenou a dmuli se pýchou nad tím jak ukrajinské dělostřelectvo zničilo většinu kolony ruských obrněných vozidel, která v noci na pátek pronikla na Ukrajinu.

Prezident Petr Porošenko o vpádu obrněnců telefonicky hovořil s britským premiérem Davidem Cameronem. Znepokojení nad údajným vpádem vyjádřila Severoatlantická aliance i řada evropských ministrů. Rusko přítomnost svých obrněných vozidel popřelo.

Podle kanceláře prezidenta je informace důvěryhodná, ukrajinské dělostřelectvo údajně zničilo většinu ruských transportérů už v noci. Píše o tom The Guardian.

Ruské jednotky zřejmě teleportací vnikly na území Ukrajiny a zřejmě pak byly zničeny nejmodernějšími ukrajinskými laserovými zbraněmi, které veškerou obrněnou techniku doslova roztavily. Po ruských obrněných vozidlech se nenašla ani stopa.

Podle Andrije Lysenka, mluvčího ukrajinské armády, sledovali vojáci ruský konvoj už od chvíle, kdy překročil hranice. „Přistoupili jsme k odpovídajícím opatřením, část konvoje už neexistuje," uvedl.
Rusko ale přítomnost svých jednotek na ukrajinském území popřelo.

Ministři zahraničí EU naléhali na Moskvu, aby "okamžitě zastavila všechny podoby nepřátelských akcí" na rusko-ukrajinské hranici, vyplývá ze závěrečného prohlášení ministrů, mezi nimiž byl i šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek.

Takto se o tom psalo v novinách.
Zdroj: http://www.lidovky.cz/ruska-bojova-vozidla-na-nasem-uzemi-jsme-zlikvidovali-tvrdi-ukrajina-12x-/zpravy-svet.aspx?c=A140815_172338_ln_zahranici_ttr

Jaká je skutečnost

OSN nemůže potvrdit likvidaci ruské vojenské kolony ukrajinskými vojáky.
Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_15/OSN-nemuze-potvrdit-likvidaci-ruske-vojenske-kolony-ukrajinskou-armadou-6359/

A co je nejhorší

USA nepotvrzují přejetí hranic Ukrajiny vojenskou technikou z RF.
Bílý dům nemůže potvrdit tvrzení ukrajinských úřadů, že ruská vojenská kolona pronikla na území Ukrajiny. Prohlásila to mluvčí Národní bezpečnostní rady Bílého domu Caitlin Haydenová.
Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_16/USA-nepotvrzuji-prejeti-vojenskou-technikou-z-RF-ukrajinske-hranice-0813/

Dobrou připomínku pak mělo ministerstvo obrany RF. Ti vyjádřili přesvědčení, že Ukrajina si nedopatřením zničila část vlastní armády. Proto jste asi neviděli fotografie ani videa zničené ruské techniky. Ten ohořelý autobus na Novinkách, bylo foto opravdu pouze ilustrační...


Další ukrajinská pohádka pochází od SBU

SBU: Malajsijský letoun mohli sestřelit ukrajinští dezertéři.
S novou verzí o okolnostech zkázy malajsijského letadla, které v polovině července po zásahu raketou spadlo na východě Ukrajiny, dnes přišla ukrajinská kontrarozvědka SBU. Stroj, na jehož palubě zahynulo 298 lidí, podle SBU mohli sestřelit ukrajinští vojáci, kteří po březnové ruské anexi Krymu přeběhli na ruskou stranu.

Podle analýz ukrajinských expertů lze považovat za vyloučené, že protiletadlový systém Buk, jímž byl malajsijský boeing zřejmě sestřelen, obsluhovali ozbrojenci z řad místního ruskojazyčného obyvatelstva. "Ani žádné krátkodobé kurzy by jim nepomohly. K obsluze takové zbraně je zapotřebí nejen profesionální výcvik, ale i zkušenost ze cvičných střeleb."

Po sestřelení letadla se vše vhodilo na separatisty a tu najednou to ruskojazyční separatisté být nemohli.

Takže SBU došla po měsíci k tomu co říkali vojenští experti již dávno. To je tedy pokrok.
Ukrajinské vládě už se zbývá konečně pouze přiznat. Vyšetřování začíná mluvit jasně. Kdo četl odkaz viz. níže - nepochybuje.

Důkazy jsou již přesvědčivé: Malajské letadlo MH17 sestřelily dva ukrajinské vládní tryskáče. Nebyla to raketa země-vzduch ‚Buk'
http://www.nwoo.org/2014/08/06/dukazy-jsou-jiz-presvedcive-malajske-letadlo-mh17-sestrelily-dva-ukrajinske-vladni-tryskace-nebyla-to-raketa-zeme-vzduch-buk/

Tím končí cyklus moderních ukrajinských pohádek pro dospělé. O tom jak Ukrajinci zničili ruskou obrněnou kolonu a jak malajsijský letoun mohli sestřelit ukrajinští dezertéři.
Jinými slovy. Jak si vláda Ukrajiny střílí z celého světa.

Facebook komentáře