Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Ministerstvo pravdy

Hodnocení uživatelů:  / 13
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Populární think tank Evropské hodnoty s Jakubem Jandou se již stává na internetu jakýmsi českým koloritem, bez kterého si nelze představit běžný a normální občanský život. Začínám mít dojem, že webové stránky Islámského státu, které nikdo nezakazuje a necenzuruje, jsou proti nezávislým médiím prkotina.

Jako z Orwelova románu 1984 působí zřízení útvaru boje proti dezinformacím. Nová organizační složka Chovancova úřadu začne pracovat od příštího roku a podle slov jeho zřizovatele bude mít za úkol „bránit šíření nepravdivých nebo zavádějících informací a propagandy“. Piráti i prezident se k tomu vyjádřili jasně a považují to za další pokračování v omezování osobních svobod občanů.

  • ministerstvo-pravdy

Čeští občané a svobodné weby mají být sledováni speciálním úřadem Ministerstva vnitra, toho ministerstva, které se bude mimo jiné zabývat terorismem. Naše weby, které v současnosti drtí mainstreamová média, tak budou konečně pod kontrolou. Každý článek, který napíšeme, každé slovo, které tímto řekneme, bude obraceno a posuzováno vyškolenými odborníky.

Už dříve think tank Evropské hodnoty v čele s Jakubem Jandou vytvořil seznam nepohodlných, podle něj pro-kremelských webů. „Vzhledem k narůstajícímu počtu webů prezentujících pro-kremelský náhled na domácí i mezinárodní scénu a nepodložené informace, jsme se rozhodli vytvořit seznam těch nejrelevantnějších entit doplněný o charakteristiku jejich obsahu a autorů“, píše think tank Evropské hodnoty s populárním Jakubem Jandou.

Ostatně tyto „zlobivé“ weby, které válcují mainstream najdete na stránkách Evropských hodnot zde: http://www.evropskehodnoty.cz/fungovani-ceskych-dezinformacnich-webu/weby_list/

Pro alternativní média je to malinko nepochopitelná situace, protože to byla právě ona, která dávno upozorňovala na nebezpečí v podobě teroristických útoků na Evropu a samotné ohrožování evropských hodnot. Místo ocenění a starosti o bezpečnost Evropy se však od mainstreamu dočkala výsměchu a hanlivého nálepkování. Běžně jsme byli nazýváni xenofoby, rasisty, fašisty, agenty Putina a Kremlu. To trvalo do doby, než v Evropě udeřili plnou silou teroristi.

Přišel atentáty 13. listopadu 2015-130 obětí. Celkem 4 sebevražedné bombové útoky a šest útoků střelnými zbraněmi provedl neznámý počet teroristů napojených na Islámský stát v Paříži. Při útocích zahynulo celkem 130 osob a 352 jich bylo zraněno, přičemž nejvíce obětí (85) si vyžádal střelecký útok v koncertní síni Bataclan. Celkem zahynulo 7 teroristů.

22. března 2016 – 34 obětí. Dvě sebevražedné exploze na letišti Zaventen a jednu v Bruselském metru provedly osoby napojené na Islámský stát jen čtyři dny po té, co byl chycen jeden z hlavních strůjců atentátu z listopadu předchozího roku v Paříži. Čtvrtému útočníkovi bomba nevybuchla a z místa utekl. Atentáty si vyžádaly 34 mrtvých a 340 zraněných.

Dne 19. prosince 2016 došlo k útoku kamionem na vánoční trhy v Berlíně. Teroristický útok se udál na berlínském náměstí Breitscheidplatz, kde se v té době konaly tradiční Adventní trhy. Útočník najel s kamionem naloženým ocelí do davu lidí. K útoku se druhý den přihlásila teroristická organizace Islámský stát. Zahynulo 12 osob, mezi nimi i jedna Češka, dalších 48 bylo zraněno, z toho 30 vážně.

Přitom klíčovým nástrojem propagandy, verbování a zřejmě i koordinování teroristických útoků Islámského státu v Evropě i jinde je internet. Džihádisté operují na územích, kde je webová infrastruktura z velké části zničena, nebo nikdy nebyla zavedena, musí být spojení zajištěno mimo jiné i evropskými satelity. Jejich majitelé by mohli spojení snadno přerušit, zjistil svého času deník Der Spiegel a položil si otázku, proč to neudělají.

Dokumenty a informace, které německý list shromáždil, sice neprokazují, že evropští poskytovatelé internetového připojení teroristům web zpřístupňují vědomě, Spigel ale naznačuje, že tomu tak pravděpodobně je.

K tomu, aby se někdo připojil k internetu v odlehlých a řídce osídlených oblastech Sýrie a Iráku, potřebuje satelitní přijímač. Ty jsou v hojném počtu k dostání třeba v turecké provincii Hatay, která se Sýrií sousedí.

Byznys za stovky tisíc dolarů.

Obchod se satelitním připojením v této části Turecka bují a nabyl již gigantických rozměrů. Dva na sobě nezávislí prodejci a poskytovatelé satelitního přístupu k webu z města Antakya německým reportérům potvrdili, že mají v Sýrii asi 2 500 klientů, kteří jim měsíčně platí okolo 100 tisíc dolarů (asi 2,5 miliónu korun).

Tvrdí ale, že koncové zákazníky neznají a že internet poskytují „obchodním partnerům“.

Na územích okupovaných Islámským státem mohou satelity používat jen džihádisté. A očití svědci se shodují, že to dělají. Kdyby je neměli, zůstali by zcela odříznuti od okolního světa. Nemohli by tak děsit svět svými brutálními videi, plánovat sebevražedné útoky v Evropě a ani ze starého kontinentu lákat mladé zradikalizované muslimy.

Proč je neodpojí?

Odpojit připojení by přitom bylo záležitostí jednoho kliknutí. Jsou v zásadě tři možné odpovědi, proč už se tak dávno nestalo.

Buď poskytovatelé satelitního internetového spojení nevědí, že jejich služby pomáhají teroristům, protože se o to ani nezajímají. Nebo to vědí, ale stejně jim je to jedno. Anebo to vědí a data, která si teroristé vyměňují, předávají tajným službám.

Ani oslovení majitelé satelitů, ani tajné služby se k případné spolupráci nechtěli vyjadřovat.

Faktem je, že brutální videa teroristů popravujících zajatce kolují nadále internetem.

Ale to se zdá v tuto chvíli nedůležité, důležité je sledovat weby s jiným názorem než je ten oficiální.

Proč? Jak píše Ivan Poledník, důvod je prostý: oficiální média na této i druhé straně Atlantiku jsou zcela zdiskreditována.

Redakce New York Times, Washington Post, CNN, ABC, CBS, NBC, pak BBC, ARD, ZDF, ORF, SRF, Spiegel, Tagesanzeiger a mnohé další lhaly ze všech sil. Veřejnost se však probudila, přestala věřit médiím hlavního proudu a masově je dále odmítá "konzumovat". Lidé nyní stále více získávají své informace z internetu, sociálních sítí a četných stále populárnějších alternativních médií.

Elita a její orgány propagandy proto zcela propadly panice, neboť tím ztrácejí kontrolu nad formováním veřejného mínění. Ano, informační válka proti nám a proti pravdě se vystupňuje. Elita vsadí vše na to, aby nás umlčela či zdiskreditovala. Rok 2016 ukázal, že umíme vítězit a také vítězíme.

Rok 2017 bude nejspíš posledním zoufalým bojem. Politici a jejich média se šikují, aby získala zpět svůj monopol. Od USA až po Evropu vznikají cenzorské úřady, které mají lidem vysvětlovat, které názory jsou ty jedině správné.

V tomto světle by se mohlo zdát, že weby alternativních médií představují pro elity větší nebezpečí než teroristé z IS.

Orwel ve svém románu 1984 popsal činnost Ministerstva pravdy. Bude zajímavé hledat podobnosti s činností a působením Chovancova útvaru boje proti dezinformacím.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/388859-islamsky-stat-potrebuje-internet-a-evropa-mu-ho-ochotne-poskytuje.html

Ministersvo pravdy podle Orwela: http://www.postavy.cz/wiki/ministerstvo-pravdy/

Facebook komentáře