Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Když teče do bot i domobrana je dobrá

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Dánskou hranici s Německem pomáhá hlídat domobrana. Vypomůže tak výrazně přetížené policii.Je zajímavé, jak se situace v Evropě během pár měsíců naprosto změnila. Dánsko, které patřilo k nadšeným vítačům migrantů, najednou zavádí domobranu pro ostrahu hranic. Rakouští politici, kteří ještě na podzim považovali za největší zlo v Evropě Viktora Orbána, který si dovolil chránit hranice plotem, si svůj vlastní plot budují v současné době také, Norsko migrantům raději zaplatí, aby odešli ze země.Mluvčí Dánské lidové strany Peter Skaarup uvedl, že domobrana je výborným partnerem pro policii. Podle něj je to krok správným směrem a chce, aby se stal součástí řešení ostrahy dánských hranic.Podle slov Prebena Bang Henriksen ze strany Venstre jsou členy domobrany dobrovolníci, kteří získali zkušenosti při podobných úkolech. Dodal také, že domobrana nebude fungovat na principu nezávislé autority, ale musí spolupracovat s policií.

  • kdyz-tece-do-bot-i-domobrana-je-dobra

Dánsko má problém s uprchlíky.

 

Stále více migrantů se snaží dostat z Dánska do Švédska na podvozcích kamiónů. Po riskantní cestě se migranti nalodí na trajekty.Před těmito nebezpečnými praktikami varovala v dopise své zákazníky společnost HH Feries. Migranti se podle ní takovýmto způsobem snaží vyhnout identifikačním kontrolám.

Současně upozorňuje, že se situace pomalu blíží problému z francouzského Calais.

 

Na podkladě této situace, byla v Dánsku představena přelomová dohoda s domobranci. Dánská domobrana bude provádět hraniční kontroly.

26. dubna byla dosažena politická dohoda ohledně souhrnu iniciativ, které mají do budoucna odlehčit současnému vytížení dánské policie. Iniciativy, které přímo i nepřímo souvisejí s migrační krizí, zahrnují zejména zaangažování domobrany při kontrolách hranic, vykonávání jednodušších úkonů zaměstnanci s nepolicejními typy vzdělání či zvýšení počtu studentů na policejních školách v zemi. Dohodu představil dánské veřejnosti ministr spravedlnosti.

 

V Dánsku přišli na prostou věc. Před migranty je třeba svou hranici bránit! Kde nestačí stát a policie, tam musí pomoci domobrana!

 

V čem je tedy problém Česka? Národní domobrana, stejně jako ta dánská je ochotná plnit podobné úkoly ve spolupráci s policí a armádou ČR. Pokud taková dohoda mohla projít v Dánsku a být představena dánské veřejnosti, proč by podobná dohoda nemohla projít v Česku a být představena české veřejnosti? Vláda ČR, by neměla vyčkávat, až bude pět minut po dvanácté.

Zdroj:http://www.instory.cz/2790-pred-migranty-je-treba-se-branit-kde-nestaci-stat-a-policie-tam-musi-pomoci-domobrana.html

http://www.securitymagazin.cz/zpravy/pocet-uprchliku-proudicich-do-evropy-klesa-problemy-hlasi-dansko-1404050455.htmlFacebook komentáře