Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

KDO SKUTEČNĚ ŘÍDÍ SVĚT? MOCNÉ RODY A „VELKÁ ČTYŘKA“

Hodnocení uživatelů:  / 21
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Zajímá Vás kdo stojí v pozadí velkých světových událostí? Kdo tahá za nitky a kdo skutečně řídí světovou ekonomiku? Jsou politici opravdu těmi, kdo schvalují zákony v jednotlivých zemích? Myslíte si, že se Vás nic z toho netýká? Omyl. Jste součástí jedné velké hry, kde se hraje o Vaši svobodu.

Článek jsem psal bez předpojatosti a píši pouze o faktech ne o konspiracích.

Americký publicista Erik Best uvedl, že má větší obavy spíše z celosvětového vývoje, než z voleb v USA. Podle něj se nemohou donekonečna rozevírat nůžky mezi vrstvou bohatých a chudých, kterým může dojít trpělivost, což by mohlo vyústit ve velkou revoluci, jako v roce 1917 v Rusku. „Ty tendence, aby velké firmy ovládaly celou společnost i na úkor těch malých, existují všude ve světě a také i v Česku.

  • kdo-skutecne-ridi-svet-mocne-rody-a-velka-ctyrka

Mnoho lidí si začíná uvědomovat skutečnost, že světu dominují velké finanční skupiny. Politické intriky, konflikty, revoluce a války se nedějí náhodou. V roce 1849 umírá Gutele Schnaperová, manželka Mayera Amschela Rothschild. Před svou smrtí prohlásila: „Pokud by moji synové nechtěli války, nebylo by žádných.“

Někteří to nazývají „konspiračními teoriemi“ případně Novým světovým řádem. Klíčem k porozumění současných politických událostí je pochopení malých uzavřených skupin rodinných klanů, které postupem času nakumulovaly obrovské finanční bohatství a moc.

Hovoříme o 6, 8 možná 12 rodinách, které ve skutečnosti ovládají svět.

Nebudeme asi daleko od pravdy, když se zmíníme o Goldman Sachs, Rockefellerových, Loebs Kuh a Lehmanových v New Yorku, Rothschildových v Paříži a Londýně, Warburgových v Hamburgu a Paříži a Lazardových Isreal Moses Seifs v Římě.

 

Mnozí lidé slyšeli o Bilderberg Group, Illuminati a nebo Trilaterální komise (Trilateral Commission). Které rodiny ale dominují světu a kontrolují státy a mezinárodní organizace jako OSN, NATO a nebo MMF?

Můžeme se pokusit zjistit více informací tím nejjednodušším způsobem: když se podíváme na investory, kteří vlastní největší světové banky, akcionáře a lidi, kteří mají právo rozhodovat.

 

Právě bankéřské rodiny RothschildůRockefellerůWarburgů či Morganů stály u zrodu instituce nepřesně nazývané jako americká centrální banka – Federálního rezervního systému.

Od roku 1913 je každý dolar, který Fed vytiskne, vládě USA půjčován s úrokem. Není divu, že globální ekonomika úpí pod břemenem dluhů.

Tento bankovní kartel uplatňuje kontrolu samozřejmě nejen v USA, ale i nad ostatními vládami a korporacemi. A to nejen pomocí vlastnictví, ale hlavně půjček. Zní to jako konspirační teorie, ale bohužel je to fakt. Velmi známá je např. studie vědců ze Švýcarského federálního institutu technologií, podle níž jedno procento nadnárodních společností – celkem 147 korporací – prostřednictvím složité majetkové struktury ovládá většinu ostatních nadnárodních firem.

To, co znamenají Rockefelleři v USA, jsou Rothschildové v Evropě.

 

V krátkosti: osm největších amerických finančních společností (JP Morgan, Wells Fargo, Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs, U.S. Bancorp, Bank of New York Mellon a Morgan Stanley) je 100% kontrolovaných skupinou deseti akcionářů, kde čtyři z nich jsou přítomní při všech rozhodnutích: BlackRock, State Street, Vanguard a Fidelity.

Navíc: americký FED (Federal Reserve) se skládá z 12 bank, reprezentovaných radou sedmi lidí, kde můžeme najít zástupce opět „Velké čtyřky“.

Takže stručně: FED je kontrolovaný čtyřmi velkými privátními společnostmi: BlackRock, State Street, Vanguard a Fidelity. Tyto společnosti kontrolují americkou, ale i světovou monetární politiku a to bez jakéhokoliv kontroly a demokratické volby. Tyto společnosti nejenže vytvořily a následně také participovaly na současné světové ekonomické krizi, ale také na ní ekonomicky zbohatly.

 

Jen pro zajímavost uvádím seznam některých společností kontrolovaných „Velkou čtyřkou“:

Alcoa Inc.; Altria Group Inc.; American International Group Inc.; AT&T Inc.; Boeing Co.; Caterpillar Inc.; Coca-Cola Co.; DuPont & Co.; Exxon Mobil Corp.; General Electric Co.; General Motors Corporation; Hewlett-Packard Co.; Home Depot Inc.; Honeywell International Inc.; Intel Corp.; International Business Machines Corp.; Johnson & Johnson; JP Morgan Chase & Co.; McDonald’s Corp.; Merck & Co. Inc.; Microsoft Corp.; 3M Co.; Pfizer Inc.; Procter & Gamble Co.; United Technologies Corp.; Verizon Communications Inc.; Wal-Mart Stores Inc.; Time Warner; Walt Disney; Viacom; Rupert Murdoch’s News Corporation.; CBS Corporation; NBC Universal.

 

Velká čtyřka“ taktéž kontroluje většinu evropských firem obchodujících na amerických akciových trzích. Její lidé byli trénováni, nadále zůstávají jejími zaměstnanci a řídí velké finanční instituce jako Mezinárodní měnový fond, Evropskou centrální banku a Světovou banku. Tedy instituce, které samotná „Velká čtyřka“ pro dosažení svých cílů vytvořila.

Jen tak mimochodem – jména rodin, které vlastní „Velkou čtyřku“ v médiích nikdy nezachytíte. Proč? To snad asi každý pochopí.

 

Téměř polovina Rusů věří, že existuje tajná světová vláda. Přesněji 45 %. To jsou údaje z posledního výzkumu Všeruského centra výzkumu veřejného mínění (VCIOM). Je zajímavé, že stupeň víry v tajný všemohoucí světový orgán roste s úrovní vzdělání respondentů. Nicméně názory na složení této "vlády" už se v Rusku liší. Jedni se domnívají, že planetě vládnou oligarchové, druzí - že to jsou Američané, třetí to svádějí na zednáře, Židy a "některé světové politiky", ať už to je Obama, George Bush nebo královna Velké Británie Alžběta II. Zmatek v odpovědích je jasný, vždyť ona vláda je - tajná! Nevěří na ni třetina dotázaných, čtvrtina s odpovědí váhala.

Oněch 45 % našich spoluobčanů má v podstatě pravdu, i když se mýlili ve formě. Taková forma vlády jako "tajná světová" není - říká historik Andrej Fursov, který řadu let studuje světové elity. - Ale tajné nadnárodní struktury světové koordinace a řízení - to je realita. Tyto struktury často diktují svoji vůli vládám, parlamentům i jednotlivým osobnostem. Ale v žádném případě nepředstavují nějaký jednotný orgán světové elity.

Co to tedy ona "světová elita" je?

Světová elita je souhrn rodin monarchů (ne všech samozřejmě), staré evropské aristokracie, bankéřů a průmyslníků. Jsou mezi sebou propojeni podnikatelskými, příbuzenskými i okultními vazbami, jsou organizováni v uzavřených lóžích, klubech, výborech atd. Tato rodino-podnikatelská pavučina existuje v této podobě 150-200 let.

 

K dokreslení psaného.

Předseda KSČM a předseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip říká, že vleklá ekonomická krize neskončila a že je před námi mnohem hlubší propad, než si ekonomové a mnoho politiků připouští.

Ano, většina lidí žádný růst nepociťuje, protože pokud růst ekonomiky existuje, jeho výsledky si přivlastní zejména banky a nadnárodní korporace, jež je přerozdělí pro své akcionáře a úzkou skupinu manažerů, a těm, kteří se na výsledku skutečně podílejí tvorbou hodnot, nezvýší plat vůbec nebo maximálně o inflaci, a tedy opět nemají z přidané hodnoty nic. Stačí se podívat na vývoz zisku z České republice v hodnotě zhruba 300 miliard korun. Většina jde do mateřských bank z českých poboček České spořitelny, Komerční banky nebo ČSOB a dalších finančních domů nebo do mateřských podniků obchodních řetězců, které prodávají na českém trhu, případně do podniků, jež u nás ovládly strojírenské podniky, ale i televize nebo rádia.“

 

Video: 

" target="_blank">www.youtube.com/watch?v=TrP8ng-9puw

 

Zdroj: http://www.lajkit.cz/zpravy/item/303-exkluzivni-material-kdo-skutecne-ridi-svet-a-jak-je-to-s-tajnou-vladou

 

http://www.dobakonce.cz/elity-ovladaji-svet-a-co-my-na-to

Facebook komentáře