Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kdo otevřel Pandořinu skříňku s nelegální migrací?

Hodnocení uživatelů:  / 28
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Když Prométheus dal lidem oheň, ukradený bohům, lidé se od něho naučili různá řemesla i umění a žili šťastně, až se to bohům přestávalo líbit.

Nejvyšší bůh Zeus proto nařídil, aby Héfaistos, božský kovář, vytvořil z hlíny a vody dívku, jejíž kráse nikdo neodolá. Bohové jí dali jméno Pandóra, to znamená „Obdarovaná všemi dary“ a dali ji bohaté a velkorysé dary - bohyně Athéna ji naučila ženským pracím, Afrodíté jí vdechla milostnou touhu, Hermés ji obdaroval svůdností, lstí a lží, jiní bohové jí propůjčili krásu, líbeznost a svůdnost. Mezi dary byly však i takové, kterých se bohové pro jejich zhoubnost rádi zbavili. Všechny dary byly dobře uzavřeny v pevné skříňce.

Bůh Hermés ji dovedl na zem a nabízel ji za ženu Prométheovi, ten však odmítl. I svého bratra Epiméthea varoval, aby nebral všechno, co bohové dávají. Ale Epimétheus neposlechl a vzal si ji za ženu.

  • kdo-otevrel-pandorinu-skrinku-s-nelegalni-migraci


Netrvalo dlouho a Pandóra otevřela skříňku (buď proto, že ji k tomu Epimétheus přiměl, nebo z vlastní zvědavosti); všechny ty bědy, svízele, nemoci a války se rozletěly do světa. Pandóra víko skříňky rychle zavřela, ale to už v ní na samém dně zůstala jedině naděje.

Odkaz tohoto mýtu přetrvává do dnešních časů - Pandořina skříňka zůstává symbolem zhoubného daru a uvolněného zla.

Kdo tedy otevřel pověstnou Pandořinu skříňku s migrací?

Server AENews to vidí jednoznačně. Rozvrátili Libyi, uvrhli sever Afriky do chaosu a teď se děsí přílivu běženců a nezvládají ochranu hranic EU. Návrhy na povinné kvóty na přijímání migrantů v EU jsou důsledkem zpackané „Barevné revoluce“ v jedné arabské zemi!

Je to téměř 5 let od chvíle, kdy Francie v čele „diplomacie“ EU zahájila nálety na Libyi, kvůli podpoře tehdejší proti-kaddáfiovské opozice v zemi. Spolu s Itálií a Velkou Británií, jenž poskytly své základny pro vzlety bombardovacích skupin NATO a také námořní síly, se Francie pustila do hry, kterou nedokázala zvládnout a nakonec dílo zkázy dokončily americké střely s plochou dráhou letu Tomahawk. Namísto umírněných Libyjců dnes „překvapivě“ zachvátila zemi občanská válka a kmenové spory. Země je rozdělena na kmenová území, pro-západní vláda uprchla z Tripolisu a vládne z Benghází za pomoci ochrany americké soukromé žoldácké firmy Academi (bývalý Blackwater). 

Situace v Libyi po zavraždění plukovníka Kaddáfího, který byl zastřelen operativcem francouzské tajné služby na příkaz Elisejského paláce a prezidenta Sarkozyho, rozkazem přijatým přes satelitní telefon, jak uvedl deník Daily Mail, se dramaticky začala horšit ihned poté.

Země se záhy rozpadla podle somálského modelu na zhruba 20 enkláv, které mají vlastní kmenové vlády, vlastní zákony a centrální vládu nerespektují, neboť neustále uznávají Kaddáfím zavedenou vládu „džamahírije“, tedy decentralizované samosprávy celé země, unikátní formy vládnutí, která nikde jinde na světě neexistovala. Zhruba 12 těchto enkláv tvoří bývalé kmenové jádro Kaddáfího podporovatelů. 7 enkláv je tvořeno cizími bojovníky, od Al-Kajdy až po ISIL, resp. Islámský stát. Vláda pro-západních loutkových politiků ovládá jen jediný prostor, město Benghází a nejbližší okolí přímořského pobřeží.

Evakuace ambasád západních zemí v roce 2014 zafungovala jako signál pro teroristické skupiny na celém světě. Tento krok si totiž každý vysvětluje jako útěk od odpovědnosti za osud země. A přesně tak to je. Západ nechal Libyi napospas svému osudu, protože ani EU a ani USA nemají moc k tomu, aby Libyi stabilizovali. Američané to nedokázali za 10 let ani v Afghánistánu, ani v Iráku a už jim zřejmě také došlo, že v Libyi to nemá ani smysl zkoušet. Díky této situaci tak z Libye vzniklo druhé Somálsko.

Islámský stát si tam buduje své území, Al Kajda tam má nové výcvikové tábory a Libye je zemí zaslíbenou pro všechny dobrodruhy, kteří se nebojí. 
Nelegální migrace do Itálie po moři probíhala desítky let, ovšem do roku 2011 šlo jen o jednotlivé, mnohdy bizarní, případy několika desítek dobrodruhů ročně. Po pádu Kaddáfího a poté, co se Libye propadla do občanské války, se zvýšil počet běženců na několik tisíc měsíčně a poté, co EU a USA v roce 2014 evakuovaly své ambasády ze země a de facto tak nad Libyí zlomily hůl, nastalo hotové peklo.

Dnes si můžeme odpovědět na otázku, kdo tedy otevřel na území Afriky pověstnou Pandořinu skříňku, ze které se všechny ty bědy, svízele, nemoci a války rozletěly do světa. Je bezpochyby, že to byly právě členské státy NATO v čele s Francií, Itálií, Velkou Británií a USA, které pootevřely víko bájné truhlice.

Muammar Kaddáfí varoval v únoru 2011 v telefonických rozhovorech s někdejším britským premiérem Tonym Blairem před nárůstem radikálního islamismu. Vyplývá to z přepisu telefonických rozhovorů, které zveřejnil zahraniční výbor britského parlamentu.

Přepisy dvou rozhovorů, které se odehrály 25. února 2011, poskytl výboru sám bývalý předseda britské vlády Blair v rámci vyšetřování účasti Spojeného království na vojenské intervenci NATO v Libyi z března 2011. "Přepisy poskytují nové informace o soukromých názorech plukovníka Kaddáfího v době, kdy se jeho diktatura začala hroutit," uvedl předseda zahraničního výboru Crispin Blunt.

Výbor se podle Blunta bude nyní zabývat tím, zda "Kaddáfího prorocká varování před vzestupem radikálních militantních skupin po pádu režimu byla mylně ignorována". Zatím to podle něj vypadá tak, že západní politici si na rozdíl od Kaddáfího plně neuvědomovali rizika vyplývající z intervence do Libye - pro libyjský lid i západní zájmy.
Kaddáfí však nevaroval pouze Blaira. Před opravdovým džihádem varoval Kaddáfí Západní země v březnu roku 2011 ve svém poselství:

"Volba je mezi mnou a islamismem. V druhém případě se Evropa vrátí do dob Barbarossy. Snažím se, aby jste pochopili, že pokud se budete snažit Libyi destabilizovat, oslabit, povede to k velkému zmatku a pak vám na dveře začne klepat džihád, začne klepat od Středomoří. Situace je opravdu vážná a je v sázce bezpečnost celé Afriky i Evropy, cožpak to představitelé Evropy nevidí?"
Další Kaddáfího varování znělo: "Pokud stabilní vláda, která drží severní Afriku železnou pěstí nahradíte malými skupinkami islamistů, rebelů a gangů, vytvoří se obrovský chaos a boj o moc ve kterém nikdo nebude chtít prohrát. Vytvoří se skupiny, které začnou kontrolovat celou Afriku a blízký východ, budou vraždit nevinné lidi což povede k dalšímu strachu a vzepětí chaosu, který bude mít za následek jen jedno: Afričané budou hromadně migrovat do Evropy. Prozatím je pásmo Gazy malé, ale mohlo by se velmi rychle rozrůst." 

Tuto a mnoho dalších podobných zpráv vysílal Kaddáfí v době, kdy čelil agresivním štváčům jako je USA a NATO. Nakonec, není to žádná novinka, že libyjská vláda velmi silně ovlivňovala migraci a dokázala ji velmi efektivně omezovat. Mnozí z nás tak konečně dokážou pochopit, že včetně obrovského nerostného bohatství, kterým Libye vládla zde byl i člověk, který svým režimem bránil tomu, aby mohl začít opravdový boj džihádistů z Afriky proti Evropě.


Zdroj: http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/afrika/kaddafi-varoval-blaira-pred-narustem-islamismu_368068.html

http://aeronet.cz/news/rozvratili-libyi-uvrhli-sever-afriky-do-chaosu-a-ted-se-desi-prilivu-bezencu-a-nezvladaji-ochranu-hranic-eu-navrhy-na-povinne-kvoty-na-prijimani-migrantu-v-eu-jsou-dusledkem-zpackane-barevne-revoluc/

Facebook komentáře