Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kde hledat pravdu?

Hodnocení uživatelů:  / 12
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Když jsem v roce 2015 napsal následující větu, mnozí mne pokládali za blázna. Tehdy jsem psal: „Všichni bychom měli pochopit, že svět se velmi rychle změnil a mění. Kyvadlo moci se vychyluje na Východ. Svět není bipolární ani unipolární s jedinou velmocí v čele. Svět, ať se nám to líbí nebo nelíbí, se stal skutečně multipolárním s možností spolupráce mezi velmocemi a národy. Svět se mění, nadvláda Západu končí.“

Dnes USA oficiálně přiznávají, že končí jejich nadvláda nad světem.

  • kde-hledat-pravdu
Dne 3.9. 2013 jsem vyhrál soutěž o stříbrnou minci v soutěži článků na jednom menším ekonomickém webu proinvestory.cz. V článku jsem zmínil mimo jiné i ideu multipolarismu. Článek nesl název: BRICS – ekonomický a politický protipól USA a EU . http://proinvestory.cz/emil-kalabus-brics-ekonomicky-a-politicky-protipol-usa-a-eu

Samozřejmě každý chce důkazy, že tvrzení, která uvádíme jsou pravdivá a nebo se na pravdě zakládají. Dnes nemusíme analyzovat. Důkazy jsou zde.

Američané totiž sami sepsali výbušné hodnocení budoucnosti Země, ve kterém přiznávají, že končí jejich nadvláda.

Zpráva Národní rady pro rozvědku (USA) se věnuje globálním trendům a budoucnosti světa do roku 2030. Celá zpráva má více než 230 stran a věnuje se detailně jednotlivým trendům a výhledům.

Celkově zpráva otevřeně připouští konec americké nadvlády ve světě, která charakterizovala svět po konci studené války. Mluví otevřeně o nárůstu konfliktů, větší hrozbě terorismu a o krizi mezinárodního systému, který směřuje k multilateralismu ( mnohostrannosti, účasti více subjektů).

Zpráva předpovídá vzestup populismu a nacionalismu a vidí v Rusku a Číně dva hlavní vyzyvatele Západu.

Konec americké nadvlády.

Vznikající světový pořádek bude uzavírat éru americké nadvlády, která nastala po ukončení studené války. Větší počet států a organizací i mocných jednotlivců bude utvářet budoucí geopolitiku. Tento vývoj přinese změnu v mezinárodních pravidlech a také krizi spolupráce, která bude napomáhat nové debatě o odpovídající roli vlády v otázkách, jako je prostředí, náboženství, bezpečnost, práva jednotlivců a také hospodářství.

Státy budou i nadále velmi významné. Čína a Rusko se budou snažit využít nejistotu kolem současného postavení USA ve svůj prospěch a budou testovat nově vznikající terén. Agrese těchto zemí bude v „šedé zóně“, takže se nebude jednat o horké konflikty nebo války, ale ponese s sebou rizika špatné kalkulace.

To, jakou cestou se svět vydá, bude záviset na současných rozhodnutích. Temný scénář vývoje tak není nutností. Bude záviset na tom, do jaké míry budou státy, organizace a také jednotlivci schopni vyjednat nová pravidla pro mezinárodní spolupráci. Do jaké míry budou schopni nalézt novou architekturu pro mezinárodní vztahy. A na schopnosti všech aktérů – států, skupin i mocných jednotlivců – čelit složitému světu.

V roce 2015 jsem v dalším článku na podobné věci rovněž upozorňoval. Článek se jmenoval: Doba, kdy Spojené státy ovládaly svět, končí. http://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/doba-kdy-spojene-staty-ovladaly-svet-konci.html

Aby toho nebylo málo, o multipolarismu a postupném pádu USA jsem psal také v následujících článcích. http://www.czechfreepress.cz/svet-kolem-nas/brics-ekonomicky-a-politicky-protipol-usa-a-eu.html

http://www.novarepublika.cz/2015/05/zahranicni-politika-usa-je-neudrzitelna.html

V článku jsem citoval politiky USA, kteří již v roce 2015 tvrdili, že nynější zahraniční politika USA je neudržitelná a odsouzena k porážce. Byl to například americký politik, bývalý kongresman a bývalý kandidát na prezidenta Ron Paul. Cituji: „Některé politické systémy krachují kvůli své neudržitelnosti. Podle mého názoru, právě to se nám nyní stává: naše zahraniční politika založená na zasahování do záležitostí jiných zemí, je neudržitelná. Nefunguje to, a právě proto také zkrachuje", řekl v interview pro televizní kanál RT Paul.

Jaké je poučení ze zmiňovaných článků? Je patrné, že také my, běžní občané, amatéři, autodidakti, můžeme předvídat světové události a dění. Často mnohem lépe a přesněji, než profesionální analytik, politolog nebo ekonom. Zdravý selský rozum je často lepší devízou, než zastaralé, nefungující teoretické poučky z oblasti ekonomie či politologie.

Položme si důležitou otázku: „Kolik profesionálních analytiků, politologů či ekonomů, psalo v mainstreamových médiích o pozvolném slábnutí a konci Ameriky?“ Téměř nikdo z mainstreamu toto žhavé téma nepodrobil analýze. Překážkou byla mantra politické korektnosti v kombinaci s osobní zbabělostí. Vždy je snadnější plavat s proudem než proti němu.

Nezávislé weby, které tuto surovou pravdu svým čtenářům opatrně přibližovaly, byly okamžitě napadány a označovány za weby proruské.

Pokud by před léty existovalo Chovancovo „Ministerstvo pravdy“, byly by mé tehdejší informace označeny jako dezinformace, fake news, či hoax. Dnes vidíme, že to je čistá pravda, která vyplouvá na povrch. Nikdy tedy nelze označit nějaký zdánlivě, na tu dobu neortodoxní názor a priory (předem) za dezinformaci. Proto nemohu dnes soudit to, co pravda může být až zítra.

Občan opravdu není hlupák a číst mezi řádky umí.

Dokladem toho jsou i mé dřívější články a potvrzující Zpráva Národní rady pro rozvědku (USA), která sama připouští konec americké nadvlády ve světě. A to je to, o čem jsme zde na CFP psali průběžně několik let. Nebyla to snaha Ameriku poškodit, byla to snaha publikovat reálné dění doma a ve světě.

Z těchto důvodů pokládám Chovancův úřad pro dezinformace za zbytečný. Nikdo nemá právo říkat, kde je pravda...Lidé nejsou hloupí a umí číst mezi řádky.

Zdroj: http://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/doba-kdy-spojene-staty-ovladaly-svet-konci.html

http://www.czechfreepress.cz/svet-kolem-nas/brics-ekonomicky-a-politicky-protipol-usa-a-eu.html

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Konci-nase-nadvlada-nad-svetem-Americane-sepsali-vybusne-hodnoceni-budoucnosti-Zeme-470970

Facebook komentáře