Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Jak se rodí extremisté? Extremisté se nerodí, extremisté jsou klonováni

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Když se malinko zamyslím, začínám nabývat dojmu, že extremisté se nerodí. Oni jsou totiž apriori, tedy předem označeni a vytvářeni, jedním slovem – klonováni. Přesně tak. V tomto fejetonu, bych je nazval klony. Jsem přesvědčen, že extrémisté jsou uměle vytvářeni politickou garniturou – tak je to.Extremismus býval termín, jímž se označovala jednání, ideologie či skupiny mimo hlavní proud společnosti, kterým je připisováno porušování či neuznávání základních etických, právních a jiných důležitých společenských standardů, zejména ve spojení s verbální nebo fyzickou agresivitou, násilím …Časy se, ale mění.


Zdá se, že extremisté se rodí v naši republice podobně jako ruští agenti. Prostě se naklonují. Stačí, když vás tak někdo označí a jste tím, čím máte být. V našem případě extremistou.

  • jak-se-rodi-extremiste-extremiste-se-nerodi-extremiste-jsou-klonovani

Jste vlastenec a domobranec? Chcete dělat to co je přirozené, bránit rodinu, bránit své místo trvalého pobytu před možnou kriminalitou a svévolí? Nelíbí se vám vysílání ČT a premiér Sobotka? Bojíte se islámu a poukazujete na jeho zradikalizované nebezpečí?

Citujete zprávy zahraničních tajných služeb a šíříte jejich varování před infiltrací islámských militantů do Evropy? Nesouhlasíte s politikou EU?

Pokud se ve výčtu „záporů“ poznáváte je to s vámi opravdu špatné. Jste rozhodně ten největší extremista a vůbec nevadí, že nepoužíváte násilí. Stačí když používáte vlastní mozek. Používat vlastní mozek je ten úplně největší extrem. Uvědomte si, že ten kdo vlastní mozek nepoužívá, nemá rád lidi, kteří svůj potenciál využívají.

Server Česká justice.cz přinesl informace ze zprávy ministerstva vnitra o extremistech v Česku. Pravicoví extremisté si prý berou na paškál veřejnoprávní média– ČTK, Českou televizi i Český rozhlas. Problém představují protiislámské či protiuprchlické domobrany.

Velké bezpečnostní riziko lze spatřovat v tendencích vytvářet tzv. protiislámské či protiimigrantské domobrany,“ uvádí se ve zprávě.Podle resortu je třeba důkladně sledovat také Blok proti islámu a Úsvit-Národní koalice, protože pořádají besedy s občany a usilují o mezinárodní spolupráci v boji proti uprchlíkům a muslimům.

Zpráva ministerstva už na jmenované sociální síti vzbudila patřičný ohlas. „Je třeba bít na poplach! Totalitní extremistické ministerstvo vnitra natírá vlastní občany na hnědo, chce udusit svobodu slova a zničit svobodnou politickou soutěž. Kritizujete vládu, kritizujete Sobotku, kritizujete Českou televizi? Pak jste extremisté. Suma sumárum: eurototalita jak vyšitá,“ napsal Petr Štěpánek z ODS.

V souvislosti s migrační krizí se přetřásá pojem „vlastenectví“. Do jaké míry je to autentické a do jaké míry jde o falešný konstrukt vyvolaný momentální emocí?

 

Podle Jaroslava Bašty žijeme v době, která hrdinství nepřeje. A ve veřejném prostoru jsou nejvíc slyšet oni výše zmínění pohrobci tzv. druhé republiky, kteří by chtěli vyprávět o úplně jiných hrdinech – o těch, kteří válku prohráli. Proto opakují teze o českém kolaborantství a krutosti vůči Němcům v letech 1945-6. Nikdy nezmiňují pozoruhodný fakt, že jen dva evropské národy za 2. světové války neměly své jednotky SS – Dánové a my.

Podstatou vlastenectví je obrana vlastního teritoria a svých vlastních lidí. Jde o základní lidský instinkt, uvědomujeme si, že svou zemi jsme zdědili po předcích a chceme ji předat svým potomkům. Nikoliv někomu zcela cizímu, kdo své nároky opírá o své náboženství a o to, že si chce vzít něco, co mu nepatří – uvádí exministr a bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta. Odmítá pak mimo jiné omezení svobody slova, cenzuru internetu, či tresty vězení za verbální vyjádření.

 

Nebudu chodit kolem horké kaše. Stručně a jasně. Bašta je extremista...Kdo souhlasí s Baštou je jeho klon a také extrémista.

Uvědomte si, že o tom zda jste extremista nerozhodujete vy, ale další extremista a tak se dá říci, že my všichni jsme prostě extremisté.

 

A nezapomeňme, že extremisté se nerodí, jsou prostě klonováni a označeni jaksi apriori.

 

 

Facebook komentáře