Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Izraelská politika "zbraně všude." Zbraně i domobrany.

Hodnocení uživatelů:  / 12
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Střelba v mnichovském nákupním centru Olympia v Bavorsku ukázala, že bezbranní občané jsou naprosto bezmocní. V podstatě jsou odsouzeni k smrti, nemají-li možnost se účinně bránit.Experti čím dál častěji volají po izraelském typu obrany pro každého poctivého občana. Izraelská politika "zbraně všude" prokázala svou užitečnost ve skutečných incidentech.Jakkoli se nám izraelská linie dnes může zdát nepředstavitelná, zítra se může stát realitou.V dubnu jsem se zmínil, že podle serveru understandingwar.org se islámský stát prostřednictvím teroristických útoků pokouší destabilizovat politickou i bezpečnostní situaci v celé Evropě.Nedávné útoky v Bruselu, Paříži a jinde v Evropě naznačují, že evropské vlády mají neúplné, fragmentované informace o totožnosti členů IS i o jejich komunikaci v Evropě. Je pravděpodobné, že islamisté mají zřízenou nejen svojí buňku, ale mají rozsáhlé logistické sítě po celé Evropě, které jim umožňují páchat další velké teroristické útoky i díky podpoře "velení" této organizace v Iráku a Sýrii.

  • izraelska-politika-zbrane-vsude-zbrane-i-domobrany

 

Nehledě na to, kdo stojí za útoky v Mnichově si můžeme položit otázku, zda se lze takovým útokům účinně bránit? Odpovědí může být izraelská politika“ zbraně všude“.

 

Zákony Izraele vyžadují k vlastnictví jakékoli střelné zbraně licenci, ta je však bez problémů k mání každému dospělému, bezúhonnému občanu, který je schopen prokázat, že má výcvik se zbraní. (Izrael má povinný vojenský výcvik pro Židy obojího pohlaví). A pokud máte legálně zbraň, Izrael dovoluje - lépe řečeno, doporučuje - její nošení.

 

Izraelci, cestující do nebezpečných oblastí, se běžně zastavují na policejní stanici či v obecní zbrojnici, aby si vzali Uzi nebo pistoli. V Izraeli je snaha, aby všude, kde jsou potenciální oběti, byli i ozbrojení strážci. Školy nesmějí poslat děti na výlet, není-li přítomen alespoň jeden učitel či rodič ozbrojený střelnou zbraní.

 

V noci jsou mnohé čtvrti stráženy "domobranou" - mladými dobrovolníky ozbrojenými zbraněmi, vydávanými vládou. Pokud někdo zmizí (a je možnost, že byl unesen), vydají se ho hledat desítky i stovky lidí, kterým jsou vydány střelné zbraně.

 

Toto vydávání střelných zbraní je v Izraeli tak rozšířené, že to ovlivnilo i základy výcviku se zbraní. Jelikož většina pistolí není v osobním vlastnictví, Izraelci se učí mít je ve "Stavu 2" (náboje v zásobníku, ale ne v komoře). Je to proto, že vycvičený člověk může v budoucnosti dostat libovolnou zbraň z nepřeberného množství v izraelských arzenálech; Browning M-35 (Hi-Power); Walther P-38; Berettu Modello 1951 (Brigadeer); nebo i francouzský Modeles 1935A nebo 1950, nebo polskou pistoli wz/35 (Radom) nebo českou CZ vz/27.

Bez ohledu na to, jak neobeznámený může uživatel s pistolí být, jeden postup funguje vždy; "Stav 2" je bezpečný způsob nošení v situaci, kdy zbraň není potřeba, a k připravení zbraně k použití stačí stáhnout závěr.

 

Izraelská politika "zbraně všude" prokázala svou užitečnost v incidentech, jako když v Jeruzalémě tři teroristé ozbrojení AK-47 zahájili palbu do davu. Dokázali zabít jedinou oběť, než byli sami postříleni pistolemi Izraelců.

Terorista, který to přežil, byl příští den při rozhovoru s tiskem velmi rozčarován. Jejich plánem bylo zabít 20-30 lidí na několika veřejných místech, s rychlými přesuny před příchodem armády nebo policie. Nevěděli, že izraelští civilisté jsou ozbrojeni. Dotyčný terorista měl pocit, že to prostě nebylo "fér".

Shodou okolností, toto se přihodilo tři týdny po masakru 21 neozbrojených obětí v restauraci McDonald v San Ysidro v Kalifornii.

 

Je možné, že Česká republika bude jednou donucena uvažovat nad návrhy izraelských expertů, aby následovala příkladu Izraele a nově i Austrálie, kde existují ozbrojené hlídky dobrovolníků z řad bývalých policistů nebo vojáků. Ty lze v případě krize mobilizovat během několika minut pomocí SMS a během akce mají statut řádného policisty. Tak se daří všechny teroristické útoky vlků samotářů v Izraeli zastavit během několika minut nějakým ozbrojeným občanem, který je poblíž.

 

Po posledních teroristických útocích v Evropě, musí být každému myslícímu člověku jasné, že jsme ve válce s terorismem, a že teroristické útoky v Evropě budou narůstat. Z tohoto pohledu je izraelská obranná politika legitimním a účinným řešením.

 

 

Zdroj: http://gunlex.cz/11-clanky/hlavni-clanky/458-zakazy-zbrani-ve-svete-funguji

Facebook komentáře