Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Inaugurace a rozpolcená Amerika

Hodnocení uživatelů:  / 14
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Pár desítek hodin zbývá do inaugurace nového prezidenta USA Donalda Trumpa. Inaugurace je slavnostní společenský obřad či ceremonie, která představuje veřejné uvedení konkrétní osoby do jeho nové funkce, resp. do jeho úřadu.

Hlavní část ceremonie se odehraje před Kapitolem, kde Trump 20. ledna přesně v poledne složí slib.

Poslední zastávkou budou dočasné tribuny před Bílým domem, odkud bude Trump několik hodin sledovat průvod kapel, vojáků a zástupců nejrůznějších spolků. Odpoledne pak vstoupí do Bílého domu hlavním vchodem a osmiletá éra Baracka Obamy skončí. Co bude dál? Bude USA stabilní zemí?

Kdo má zájem na kompromitování Trumpa a jeho odstranění z funkce?

  • inaugurace-a-rozpolcena-amerika

Je třeba chápat, že po volbách ty skupiny elit, které prosazovaly Clintonovou, nikam nezmizely. Kontrolují americká a značnou část světových médií. Mají velmi silný vliv v Pentagonu, v určité části amerických zpravodajských služeb a v americkém finančním sektoru. Pokusily se zmařit Trumpovo zvolení ve volbách i výsledek hlasování sboru volitelů, pokusily se připravit Trumpovi majdan a budou se snažit zmařit jeho inauguraci četnými provokacemi a velmi pravděpodobně se pokusí o jeho impeachment.

Impeachment doslovně „postup pro zproštění z úřadu“ je ústavní žaloba podaná na voleného funkcionáře, který se dopustil závažného deliktu a je za to potrestán zbavením funkce.

Z toho důvodu jsou používány na Trumpa různé nevěrohodné kompromitující materiály. Ten poslední zkritizoval slavný novinář legendární Bob Woodward, držitel Pullitzerovy ceny. Ten označil při vystoupení na Fox News zveřejněné „kompro“ na Trumpa za „odpad“.

„Ty dokumenty tajných služeb jsou skutečný odpad a nikdy k jejich zveřejnění nemělo dojít. Trump má plné právo být proto naštvaný. Zpravodajci udělali velkou chybu a měli by se za to omluvit,“ uvedl třiasedmdesátiletý Woodward. To stejné platí pro média.

V ulicích Ameriky zuří protesty a boje, a je třeba si klást otázku zda je za scénou někdo, kdo chce vyvolat ve Spojených státech občanskou válku. 

Odpověď je, že zcela určitě ano.
A pravděpodobně se situace nezklidní ani v nejbližších dnech.

Někteří pozorovatelé politického dění mají pocit, že za scénou se nachází působení George Sorose. Ten podle nich financuje protesty proti Trumpovi stejně, jako financoval pouliční boje ve Fergusonu.

Mnoho odkazů k této záležitosti naleznete na následujících stránkách.

http://orgo-net.blogspot.nl/2016/11/george-soros-financuje-protesty-proti.html

Je možné, že v současnosti sledujeme naprostý institucionální rozpad USA. Politický boj a konflikt uvnitř samotné mocenské struktury prý podrývá samotné základy americké státnosti. Tato situace může trvat měsíce i roky.

Blíží se den, kdy 45. prezident USA Donald Trump složí slib a chopí se úřadu. Několik demokratů, ale i republikáni raději opouštějí Washington. Především opoziční demokraté tvrdí, že nechtějí být přítomni inauguraci muže, jehož považují takřka za veřejného nepřítele.

Manažer Demokratické strany David Brock pozval demokraty na Floridu, kde by měli „brousit“ taktiku, jak znepříjemnit prezidentství nastupujícímu šéfovi Bílého domu Donaldu Trumpovi. Pozváni byli i sponzoři Demokratické strany, kteří mají pomoci opozičním politikům postavit se znovu na nohy po porážce Hillary Clintonové v demokratickém klání. Podle serveru Politico.eu dorazí více než 150 dárců, také miliardář George Soros.

Amerika je rozpolcená. Prezident Spojených států, který se svého úřadu oficiálně ujme 20. ledna, se vyjadřuje vůči Sorosovi více než kriticky. Trump mimo jiné šestaosmdesátiletého podporovatele Clintonové obvinil z toho, že je součástí globální mocenské struktury, která připravuje jednotlivé země o jejich bohatství ve prospěch nadnárodních korporací a politických subjektů.

Trumpův úspěch spočívá v tom, že konfrontuje establishment s některými z jeho vlastních lží, například těmi o sedmi válkách, které vede Obama, nebo těmi o výhodnosti volného obchodu. Všichni kandidáti tvrdili o svých protivnících, že lžou, Trump v tom ale byl neobyčejně úspěšný. Tehdejší vládnoucí americká elita nedokázala Trumpa ovládat. Nebyl ji zavázán. Svůj majetek získal svou pílí a ne korupcí jako mnozí ostatní. Elity nemají rádi Trumpa a je to logické...

Establishment skutečně nenávidí lidi, které nedokáže ovládat.

Facebook komentáře