Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Idea multikulturalismu selhala

Hodnocení uživatelů:  / 17
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Když jsem dne 19. listopadu 2015 napsal článek s názvem - Článek určený všem sluníčkářům bylo to mé varování těmto naivním lidičkám před jejich viděním světa a geometricky vzrůstající řadou teroristických útoků. Prostě jejich utkvělá vize lepšího „multikulti“ světa se nekoná.

Psal jsem, že sluníčkáři by si konečně mohli osvojit některá známa fakta, než způsobí nenapravitelnou katastrofu. Oni si ta fakta evidentně osvojit nemíní, tak zopakuji.

V roce 2002 zemřelo při teroristických útocích ve světě 725 lidí, v roce 2010 už 13 126, v loňském roce měl terorismus 32 727 obětí. Teroristé využívají moderní technologie, otevřenost globalizovaného světa, dostává se jim výcviku, mají ideologické a materiální zázemí, státy, které je podporují a nyní dokonce přímo své území (Islámský stát).

  • idea-multikulturalismu-selhala

 

Teroristické útoky na plážích v Tunisku a třetí atentát v řadě ve Francii v Nice netřeba komentovat. Události jsou všeobecně známé. Tunisko tehdy v reakci na teroristický atentát, při kterém zemřelo na pláži v Súse 38 lidí, převážně zahraničních turistů zavedlo trest smrti a zpřísnění protiteroristického zákona. EU neprovedla po atentátech ve Francii v podstatě žádná důležitá protiopatření.

Je paradoxem, že EU namísto okamžitého uzavření hranic řeší emisní limity pro sekačky na trávu, zatímco teroristé houfně pronikají do Evropy.

Smutný pohled je tak na sluníčkáře a neziskovky doma i v zahraničí. Právě ti vítají imigranty spolu s infiltrovanými teroristy, aniž by si uvědomili, že jsou to právě oni, kteří jsou pátou kolonou přivážející si do země extremismus, arabský antisemitismus, národní a etnické konflikty a stejně tak propastně rozdílné názory na fungování společnosti a práva. Uvědomuje si někdo z nich, že Francie stojí před občanskou válkou?

Petr Bajer předseda Soukromníků to řekl jasně: Tento šílený a surový útok je jen potvrzením, že EU musí přehodnotit svou bezpečnostní politiku. Je nutné udělat vše, abychom nemuseli stále kondolovat. Evropa je ve válce s terorismem a doufám, že to již pochopili všichni. I ti, co před problémy strkali hlavu do písku.“

Podobně hovoří poslanec ANO Zdeněk Soukup: „Je nechutné poslouchat i po této tragédii ‚korektní‘ vyjádření některých představitelů. Fráze, fráze, fráze... Kdy už pochopí, že projekt multikulturalismu definitivně selhal, že soužití tak odlišných kultur jako euroamerické a islámské je nemožné? Že integrační snahy o začlenění muslimů selhávají? I kdyby se většina vyznavačů islámu dokázala chovat umírněně, vždycky se najde nějaký radikalizovaný magor, který způsobí tragédii. Kdy už i naši vítači pochopí, že další podpora konceptu multikulturalismu se rovná zradě a ohrožení bezpečnosti svých spoluobčanů?“

Prostě a jasně. Idea multikulturalismu selhala.

Zdroj: http://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/clanek-urceny-vsem-slunickarum.html

Facebook komentáře