Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

GENOCIDA

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Genocida (latinsky genocidium) je zločin proti lidskosti definovaný mezinárodním trestním právem jako „úmyslné a systematické zničení, celé nebo části, etnické, rasové, náboženské nebo národnostní skupiny“

I přes naléhání Ruska na mírová řešení, začala na východě Ukrajiny genocida části vlastního národa za použití těžkých zbraňových systémů.

  • genocida

Ve Slavjansku a Kramatorsku obnovila ukrajinská armáda rozsáhlou silovou operaci s použitím letectva a dělostřelectva a také palebných zařízení Grad.

Vojáci ostřelují městská sídliště. Civilní obyvatelé jsou nuceni ukrývat se před palbou ve sklepech. Mobilní spojení nefunguje. Domobranci sestřelili u Slavjanska dva vrtulníky.

V blízkosti vlakového nádraží ve Slavjansku jsou slyšet výbuchy a střelba ze samopalů. Jsou ranění, a mrtví.

A to vše se souhlasem nového prezidenta Ukrajiny pana čokoládového oligarchy Porošenka. Jestliže, jsem chvíli doufal v nějaké mírové a diplomatické řešení, uznávám, že jsem se mýlil.

Pravidelné ostřelování měst a civilních objektů, letectvem a dělostřelectvem, přináší bolest a utrpení civilním občanům. Mezi postiženými jsou staří lidé i malé děti.

Rusko znovu vyzývá kyjevské úřady, aby zahájily národní dialog se všemi politickými silami a zástupci regionů, aby bylo možné hledat východisko z nesmírně hluboké krize. Pokolikáté už...

S žádostí o okamžitou pomoc v boji s fašismem na východě Ukrajiny se ve čtvrtek na světové společenství obrátilo vedení povstaleckých separatistických lidových republik v Doněcké a Luhanské oblasti. Autoři výzvy zveřejněné na stránkách luhanských povstalců radikálně vypjatými formulacemi varují, že konfrontace na Ukrajině může vést k nové světové válce.

Dnes i mainstreamová média citují obyvatele napadených oblastí, kteří označují zásah ukrajinské armády v koordinaci s národní gardou složenou z velké části z banderovců či jejich

sympatizantů, více či méně za genocidu vlastního národa. Mnoho nezaujatě smýšlejících lidí to vidí stejně.

Je zřejmé, že masakry se stupňují, mrtvých přibývá na obou stranách. Co je s podivem je to, že světové společenství k této události mlčí i když jsou vlastní obyvatelé Ukrajiny bombardováni z armádních letadel a stříleni raketami a kulomety z armádních vrtulníků. Nikoho nezajímá, že Ukrajina porušuje soustavně svou vlastní ústavu, dopouští se genocidy vlastního obyvatelstva což by mělo být posuzováno světovým společenstvím jako válečný zločin.

Je přiznáno, že jsou používány rakety Grad. Rakety jsou původně sovětské výroby. Jsou určeny k provádění soustředěných paleb na větší prostory protivníka a ničení palebných prostředků a bojové techniky. Raketomet se poprvé objevil na veřejnosti roku 1964. Jedná se o reaktivní systém pro odpálení 40 kusů raket ráže 122 mm, který je umístěn na podvozku automobilu Ural-375D (6x6), v pozdějších letech na podvozku automobilu Ural-4320. Odpal raket je možný jak z kabiny řidiče, tak z okopu, střelbu z tohoto zařízení je možno provést jednotlivě či salvou.

Vláda, která používá tyto zbraně proti „separatistům“ si musí být vědoma ničivých účinků raket na civilní obyvatelstvo. Víme, že většina „separatistů se nachází na krajích a v centrech měst.

Když uvážíme, že ukrajinská armáda používá těžkou vojenskou techniku - dělostřelectvo, tanky, obrněné vozy, vrtulníky a stíhačky proti slabším a málo vyzbrojeným odpůrcům kyjevského režimu

tak o co jiného nežli o genocidu jde.

Ano máte pravdu, „separatisté“ na východě Ukrajiny sedí na břidlicovém plynu, proto je třeba je za podpory USA a EU zlikvidovat. Překážejí výhodnému byznysu.

Vzpomínáte jak to bylo s Libyí?

Co se dělo v Libyi, když tamní „diktátor“ Kaddáfí svévolně bombardoval své ozbrojené odpůrce, většinou žoldáky tzv. rebely?

Vzpomínáte na to ještě? Já ano. Mezinárodní společenství spustilo obrovskou mediální kampaň ve které vykreslila Kaddáfího jako diktátora nejhrubšího zrna, který páchá genocidu na vlastním obyvatelstvu.

Tehdy bylo všemi jednomyslně odsouzeno jeho počínání, protože Kaddáfí si dovolil bránit svoji zemi a používat těžkou vojenskou techniku, děla, tanky, stíhačky atd. Ostatně to, že Kaddáfi použil stíhačky proti rebelům se nikdy neprokázalo. Na východě Ukrajiny tato skutečnost prokázána je. Navíc jsou helikoptéry nejméně ve dvou případech označeny znaky UN, proti čemuž OSN podala protest.

„ Je nutné zbavit Libyi diktátora, je nutné chránit civilní obyvatelstvo“!

Ozývalo se jednohlasně ze západních států a lidem tuto pravdu cpal mainstream do hlav ve dne v noci. Již tehdy propaganda pracovala na 120%.

Následně byla vyhlášena tzv. bezletová zóna, díky níž NATO pomohlo rozbombardovat celou, tehdy prosperující zemi i když to malinko porušovalo články RB OSN. /Německo se této akce odmítlo účastnit/.

Letadla NATO celkově v průběhu intervence absolvovala 26 323 letů. Mrtvých je odhadováno na 100 000 celkem.

Po zavraždění „nenáviděného“ diktátora, kterého nyní mnoho místních uctívá jako svatého a mučedníka, přineslo NATO do Libye konečně demokracii.

Po třech letech importované západní demokracie, si nemůže být běžný civilista jistý, zda se dožije dalšího dne, soudci a vládnoucí činitelé jsou stříleni na ulicích a ten kdo vlastní více samopalů a má pár raket navíc, ovládá ropné terminály.

Západní země jak se říká zase utřely hubu, protože v Libyi je tak nebezpečno, že západní rekonstrukční týmy, prchají ze země aniž by si vydělaly. Nad ropou mají vládu místní ozbrojené bojůvky.

A tak tam opět USA posílají válečnou loď, aby na to koukla, aby nad těmi ropnými terminály zase vládli ti správní lidé, kteří by alespoň trošku spolupracovali.

Ale jak nemnozí psali. Válečný průmysl US je rozhýbán, má se kde co dodávat, firmy mají odbyt.

Porošenko, žádá americké vojenské poradce a vojenskou pomoc a techniku tak o co jde?

O pár stovek mrtvých rozhodně ne.

I ti budoucí mrtví na východě Ukrajině musejí pochopit, že byznys je byznys...

Vzpomínám, že i na mírových vojenských cvičeních je s určitým počtem ztrát procentuálně počítáno...

A to, že je válka jeden z nejlepších byznysů pro jistý stát jsem popsal v článku „Kdo vydělává na amerických válkách“. http://www.czechfreepress.cz/valky/kdo-vydelava-na-americkych-valkach.html

Facebook komentáře