Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Fake news! Nepodložené mediální zprávy a nadšené tleskání idiotů.

Emil Kalabus

Kompromitující materiály na Donalda Trumpa jsou jednoznačně podvrh - fake news. Tyto informace nebyly nikým doloženy. Lidé, kterých se materiály týkají, říkají, že jde o nesmysly. V prosinci se měly dokumenty o napojení Trumpa na Rusko dostat do rukou amerických tajných služeb (předat jim je měl John McCain, Trumpův největší kritik v Republikánské straně), které z nich následně vytvořily zprávu, jež se nyní díky médiím objevila na veřejnosti.

Pozoruhodné je, že i samotný server, který ji zveřejnil, připouští, že informace v ní uvedené se zčásti nedají ověřit a zčásti jsou zjevně chybné.

V USA rozpoutalo zveřejnění zprávy velkou debatu mezi novináři, podle některých Buzzfeed zveřejněním za těchto okolností pozbyl veškerou reputaci.

  • fake-news-nepodlozene-medialni-zpravy-a-nadsene-tleskani-idiotu

 

Podle CNN, sběr dat pro údajné „kompromitující materiály" proti Donaldu Trumpovi financovali jeho oponenti mezi republikány během primárek a pak příznivci bývalé americké ministryně zahraničí Hillary Clintonová, uvedla CNN. Nebyli to tedy Rusové, kdo na Trumpa sbírali „kompro.“

Trump ve středu na své straně Twitteru uvedl, že BuzzFeed zveřejnil nepotvrzené informace. Je zajímavé, že naše i světová média po celý den řešila tuto maxifake zprávu.

Jakub Janda z think tanku Evropské hodnoty, kterého velmi zaujal popis schůzky mezi Trumpovým a Putinovým vyslancem v Praze, měl zcela jasno i když se jednalo o zmiňovanou fake news. Janda myšlenku nadšeně přijal. (http://bzfd.it/2ibTqsp)

Sám advokát Donalda Trampa Michael Cohen, popřel, že by v Praze byl. Ani naše tajné služby nezaznamenaly jeho pobyt v ČR. Podle zveřejněných dokumentů v USA se měl schůzky v Praze účastnit zástupce ředitele Ruského centra vědy a kultury Oleg Soloduchin. Ten říká, že jde o naprostý nesmysl: „Žádné takové setkání neproběhlo, s panem Cohenem se neznám,“ řekl Soloduchin s tím, že se za posledních pět let nesetkal s žádným americkým občanem.

A komentáře se nezdržel ani Jiří Ovčáček, tiskový mluvčí prezidenta Zemana. Podle něj se jedná o jednoznačnou „fake news“, takovou, proti kterým právě západní establishment s oblibou brojí. Podle Ovčáčka celá kauza odhaluje především fakt, že se končící Obamova administrativa snaží na poslední chvíli co nejvíce pošpinit nastupujícího prezidenta Trumpa.

„Washingtonský establishment propojený s mainstreamovými médii a politickými neziskovkami financovanými ‚otevřeným‘ miliardářem je prostě k smrti zděšen z představy ztráty moci,“ napsal Ovčáček.

Druhým zjištěním je pak to, že české politické neziskovky, stejně jako ČÚTI Ministerstva vnitra (tento termín z časů normalizace Ovčáček zavedl pro centrum pro boj proti dezinformacím, zřízené Chovancovým ministerstvem) jsou připraveny těmto špinavostem nadšeně tleskat.

Podle Ovčáčka se zcela jasně ukazuje, že tyto útvary byly připravovány pro situaci „utahování šroubů“ po vítězství Hillary Clintonové. Poté, co američtí voliči tyto plány překreslili, tak podle Ovčáčka máme v Praze další „Stalinův pomník“. Ten jsme také odhalovali se zpožděním v situaci, kdy byl diktátor již po smrti a v SSSR se již rozebíhala destalinizace.

„ Stalinův pomník pak byl v roce 1962 odstřelen. Je načase učinit podobný krok. Svinstvo nazývané ČÚTI okamžitě zrušit,“ uzavřel prezidentský mluvčí.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Svinstvo-K-podivnym-narcenim-na-Donalda-Trumpa-se-vyjadril-Hrad-Zfackoval-pritom-sve-nepratele-470824

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře