Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Evropská unie byla od samého počátku americkým projektem

Hodnocení uživatelů:  / 17
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Odtajněné americké spisy potvrzují, že EU byla odjakživa projektem CIA.

Na tom, že USA aktivně odporují možnému vystoupení Velké Británie z EU, není nic divného, protože evropská integrace byla od počátku americkým projektem, píše The Telegraph. Podle odtajněných americkým MZV spisů, financovala americká rozvědka založení Evropské unie již od poloviny minulého století.Evropská unie byla od samého počátku americkým projektem. Byl to právě Washington, který byl hlavním tahounem evropské integrace na konci čtyřicátých let a tuto integraci za vlády Trumana, Eisenhowera, Kennedyho, Johnsona a Nixona také financoval. Euroskeptici ve Velké Británii tento fakt jaksi přehlédli a byli tudíž nemile překvapeni, když americký prezident Barack Obama

varoval Velkou Británii před tím, aby z EU odcházela.

  • evropska-unie-byla-od-sameho-pocatku-americkym-projektem

 

Historie tohoto uskupení sahá do období po 2. světové válce, kdy evropské státy potřebovaly řešit otázky ekonomického růstu a také mírové budoucnosti v Evropě.

Zásadní událostí se stala tzv. Schumanova deklarace. Tedy návrh francouzského ministra zahraničí Roberta Schumana na společnou kontrolu nad produkcí uhlí a oceli (klíčových surovin pro zbrojní průmysl), který byl zveřejněn dne 9.5.1950. Na tuto výzvu, kromě přímo osloveného Německa, reagovaly také vlády Itálie, Belgie, Lucemburska a Nizozemska. A v dubnu 1951 byla v Paříži zástupci uvedených 6 států podepsána Smlouva o založení Evropského společenství uhlí a oceli. To byl základ současné rozvinuté evropské integrace.

 

Evropská unie byla vytvořena v roce 1993 na základě Smlouvy o Evropské unii, známější pod názvem Maastrichtská smlouva, hovoří-li se však o historii Evropské unie, uvažují se i předchozí evropské integrační aktivity, jejichž počátek sahá do 50. let 20. století. Zdálo by se, že Evropa jednala samostatně, ale...

V roce 2000, a to 19. září, čili před necelými šestnácti lety, zaslal Ambrose Evans-Pritchard londýnskému Telegraphu tuto zprávu: „Dokumenty vlády USA dokazují, že americké zpravodajské služby vedly už v padesátých a šedesátých letech kampaň za nastartování spojené Evropy. To ony financovaly a řídily evropské federalistické hnutí. Jedno memorandum z 26. července 1950 vydává instrukce pro kampaň na zřízení plnohodnotného evropského parlamentu. Je podepsáno generálem W. Donnovanem, náčelníkem amerického válečného úřadu strategických služeb, kterýžto úřad byl předchůdcem CIA.“

 

Dokumentárně je tak potvrzeno, že Evropská unie je výtvorem CIA.

 

Washington má za to, že je snazší řídit jednu vládu – to je EU – než řídit řadu evropských vlád separátních. Nu a protože Washington do vytvoření EU investoval už hodně času i peněz, je mu ostře proti chuti možnost, že by kterákoli země ze svazku EU vystoupila.

 

Zatímco euroskeptici ve Velké Británii až donedávna spoléhali na to, že je Spojené státy v jejich snahách o odtržení podpoří, protibruselská hnutí ve Francii a do určité míry i v Itálii, Německu a částečně rovněž levice v severských zemích vidí věci úplně opačně. Podle nich je EU v podstatě jen nástrojem Spojených států, který má sloužit k prosazování anglosaských zájmů a tvrdého kapitalismu. Marine Le Penová je zarytou odpůrkyní USA a volá po ukončení nadvlády dolaru. Její strana se navíc spoléhá na financování ze strany ruských bank, které mají úzké vazby přímo na ruského prezidenta Vladimira Putina.

 

Euro-skeptický Václav Klaus přirovnal EU k Sovětskému svazu. Sovětský disident srovnával EU a SSSR. Není to stejné, jako za sovětského režimu? Pro srovnání : v SSSR vládlo 15 nevolených lidí, kteří se vzájemně dosazovali k moci a nezodpovídali se nikomu. V EU vládne tucet lidí, kteří se vzájemně dosazují k moci, setkávají se v tajnosti, nejsou odpovědní nikomu a my je nemůžeme sesadit. EU má sice volený parlament, stejně jako SSSR nejvyšší sovět, který jenom razítkoval rozhodnutí politbyra. A přesně to samé dělá evropský parlament.

Zkrátka oba systémy stojí na stejné ideologii. Proto stejně jako SSSR i EU ve svém nitru si nese sémě vlastního úpadku.

SSSR byl vytvořen často vojenským nátlakem. EU je vytvářena ekonomickým nátlakem a šikanováním. (Smlouva TTIP, výhodná pro USA je toho důkazem.) Stejně jako se v SSSR snažili vytvořit jednotného sovětského člověka - i v EU musíme zapomenout, že jsme Francouzi, Britové nebo Češi a musíme být Evropany. Musíme zapomenout naše národnosti, naše etnické zvyky a tradice. Chtějí potlačit národní cítění a vytvořit mnohonárodní společenství. V SSSR tento systém vyústil do etnických konfliktů. Brusel hodlá absorbovat národní státy, aby zanikly. Stejné nedemokratické postupy, jaké jsme viděli v SSSR, vzkvétají dnes v EU: kdo se staví na odpor, je umlčován a trestán. V SSSR měli gulagy – my máme intelektuální gulag známý jako politická korektnost. Kdokoli vyřkne jiný než oficielně povolený názor, je vyloučen ze společnosti. To je začátek gulagu, začátek ztráty naší svobody.

 

Ale lidé nepřirovnávají EU jenom k SSSR. Horší je přirovnání k nacistickému Německu. Nyní si můžeme koupit nebo stáhnou v pdf knihu NACISTICKÉ KOŘENY ‘BRUSELSKÉ EU’, popisující shody politiky EU a nacistického Německa. Ani jedno ani druhé přirovnání není dobrá visitka politiky EU. Politici už dávno nevládnou, ale poslouchají rozkazy bankéřů a bez ohledu na dopady jejich politiky na prosté lidi dělají politiku, která vyhovuje bankám a nadnárodním korporacím.

 

Ale jak jsem psal, odtajněné americké spisy potvrzují, že EU byla odjakživa projektem CIA.

 

Americká rozvědka vždy usilovala o zachování závislosti Evropy na Washingtonu a všemožně se snažila zabránit EU v nalezení alternativních zdrojů financování.

Německu bylo efektivně bráněno ve sbližování s Ruskem a bylo tak de facto zabráněno vytvoření silné ekonomické konkurence vůči Spojeným státům. K tomuto účelu posloužily tzv. protiruské sankce, které tvrdě dopadají na Evropu, ale paradoxně posilují Rusko v zemědělské politice.

Místo toho, aby Evropa sledovala své zájmy, jsou evropské státy nuceny v řadě za Angelou Merkelovou dělat to, co jim řekne Washington.

Zdroj: telegraph.co.uk

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7904-odtajnene-americke-spisy-potvrzuji-eu-byla-odjakziva-projektem-cia

http://www.zvedavec.org/komentare/2013/04/5472-historicky-vznik-evropske-unie.htm

http://www.nwoo.org/2016/05/17/p-c-roberts-washington-je-rozhodnut-brity-z-eu-nepustit/

 

Facebook komentáře